Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ocd


Martyna003

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Rok temu na imprezie rzucalismy ze znajomymi z 3 piętra szklanymi butelkami .

Po roku koleżanka mi o tym przypomniała i zaczęłam się martwić że ktoś mógł dostać tą butelka .Nie umiem sobie z tym poradzić ,boje się że pòjde do więzienia .

Mam ciągle natrętne myśli z tym związane ze zaraz przyjdzie po mnie policja itp.

Jak sobie z tym poradzić ?

Wiem że to było bardzo nie odpowiedzialne ale wtedy o tym nie myślałam .

Dodam że z ocd żyje odkąd pamiętam .

Biorę leki i chodzę do psychologa lecz to nie pomaga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam o tym z psychologiem jednak pani powiedziała że nie wie za bardzo jak mi pomoc.U mnie jest lęk przed pójściem do więzienia ciągle szukam powodów z jakich bym mogła tam trafić to jest okropne .

Teraz z kolei się naczytałam że ktoś zabił kogoś lunatykując i zaczęłam martwić się tym że mi to również się przytrafiło bądź przytrafi.

Wracając do pytania biorę leki o nazwie Symla i Apra 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujesz się urażona?

Sugeruję, że trzeba znaleźć przyczynę właśnie takich, a nie innych myśli. I nad tą przyczyną popracować.

Np. ja miałam problem z myciem rąk. Musiałam powtarzać tę czynność, bo ciągle wydawało mi się, że robię to źle. U podstaw problemu leżał m.in. brak wiary w siebie, że potrafię zrobić to dobrze. Pomogło zbudowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Jeżeli ktoś boi się kary, to chyba nie bez powodu? Nie sugeruję, że masz coś strasznego na sumieniu. To może być cokolwiek. Dla osoby religijnej to może być np. niemożność spełniania wszystkich wymogów kościoła. Pojawiają się wyrzuty sumienia, lęk przed karą i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×