Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Rok temu na imprezie rzucalismy ze znajomymi z 3 piętra szklanymi butelkami .

Po roku koleżanka mi o tym przypomniała i zaczęłam się martwić że ktoś mógł dostać tą butelka .Nie umiem sobie z tym poradzić ,boje się że pòjde do więzienia .

Mam ciągle natrętne myśli z tym związane ze zaraz przyjdzie po mnie policja itp.

Jak sobie z tym poradzić ?

Wiem że to było bardzo nie odpowiedzialne ale wtedy o tym nie myślałam .

Dodam że z ocd żyje odkąd pamiętam .

Biorę leki i chodzę do psychologa lecz to nie pomaga .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Martyna003 Witaj, napisałaś:

2 godziny temu, Martyna003 napisał:

Rok temu na imprezie rzucalismy ze znajomymi z 3 piętra szklanymi butelkami . 

Po roku koleżanka mi o tym przypomniała i zaczęłam się martwić że ktoś mógł dostać tą butelka .Nie umiem sobie z tym poradzić ,boje się że pòjde do więzienia .

gdyby coś się stało, czyli butelki którymi rzucałyście przez okno uderzyły kogoś, czy zniszczyłybyście mienie, uwierz, że dowiedziałabyś się o tym w bardzo szybkim czasie... a na pewno dzień, dwa po tej imprezie, co do pójścia do więzienia za rzucanie butelkami przez okno, to ma to raczej tylko miano wykroczenia... albo nawet i to nie ;)

Cytat

Znamiona wykroczenia o charakterze chuligańskim

Należy wskazać na elementy czynu przesądzające o tym, iż będzie miał on charakter chuligański:

1. umyślne (celowe, czynione specjalnie) godzenie w porządek lub spokój publiczny albo umyślnym niszczeniu lub uszkadzaniu mienia;
  2. działanie publiczne - a zatem w miejscu publicznym, w miejscu „otwartym”, czyli dostępnym dla wszystkich (a zatem nie będzie to np. niszczenia mienia w domu);
  3. działanie w rozumieniu powszechnym bez powodu lub z oczywiście błahego powodu, połączone z okazywaniem przez to rażącego lekceważenia podstawowych zasad porządku prawnego.
  • fakt, iż przy ustalaniu wymiaru kary (art. 33 kodeksu wykroczeń) organ orzekający traktuje wykroczenie jako chuligańskie jest okolicznością obciążającą sprawcę (art. 33 § 4 pkt 6 kodeksu wykroczeń), co skutkuje możliwością wymierzenia kary w obrębie górnej granicy;
  •  przy wyborze kary (a dane wykroczenie najczęściej zagrożone jest kilkoma karami) organ orzekający nie można orzec kary nagany (art. 36 § 2 kodeksu wykroczeń);
  • jeżeli przy wykroczeniu o charakterze chuligańskim została wyrządzona szkoda, można dodatkowo orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych na rzecz pokrzywdzonego albo na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża lub na inny cel społeczny wskazany przez organ orzekający (art. 37 kodeksu wykroczeń);
  • wobec sprawcy wykroczenia o charakterze chuligańskim nie można zastosować warunkowego zawieszenia wykonania kary (art. 43 kodeksu wykroczeń).

Podstawa prawna: art. 37, 47 § 2 kodeksu wykroczeń.

bez obaw, nie pójdziesz siedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie tak jak pisze kolega, dowiedzialabys sie od razu... nie ma co sie obawiac, porozmaiwaj o tym z terapeuta albo z lekarzem. Moge zapytac hakie bierzesz leki? Jesli nie chesz to nie mow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi