Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drapanie, rozdrapywanie, swędzenie i skubanie :((


Gość Szczęściara

Rekomendowane odpowiedzi

Ja włosów nigdy nie wyrywałam,ale często łapałam za wszystkie przy głowie i mocno ciągnęłam. Skórę z ust zrywałam nałogowo jak byłam mała, potem ustąpiło i jakieś 2 miesiące temu zerwałam skórę z całych ust tak, że były spuchnięte :/ Od tamtej pory znowu nic, ale ten raz w sumie nie był straszny, bo miałam całe usta zakrwawione, i poczułam straszną ulgę w czasie ataku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę się powstrzymać z tą głową, ciągle ją drapie, rzadko się zdarza żebym tego nie robiła, a robię to po prostu odruchowo..siedzę, ręka przy głowie i szukam co by tu zdrapać...w ogóle się zastanawiam jak to działa, bo robią mi się takie "grudki" na głowie, i zawsze jak to zdrapię to potem zabawa w rozwalanie strupów jest, aż mi się zagoi i znajdę nowe miejsce..

jak byłam młodsza to miałam masę łysych placków od tego drapania..

 

-- 09 mar 2012, 22:36 --

 

czasami czuję, jakbym w mózgu grzebała :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się melduję... Włosy wystrzyżone ale już obmyślam plan o pójściu do fryca i ściąc najkrócej jak się da...Moja Mama zasugerowała na łyso :D na co Jej odparłam żeby nie kusiła mnie do tego :nono:Nerd pisała,że wyrywa włosy a ja z kolei mam wstręt do moich włosów,swego czasu miałam włosy długie ale "dzięki" nn pozbyłam się ich...obcinając najpierw końcówki potem trochę więcej aż Mama wzięła nożyczki i ścięła mi na krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałam luz z kłakami jak brałam chemię-wypadły mi wszystkie a ja zauważyłam,że nawet jest lepiej jak ich nie ma.Potem zapuściłam znowu długie bo mój były mąż nie cierpiał jak byłam łysa po chemioterapii i wręcz żądał ode mnie żebym zapuściła długie włosy.A teraz mam to w ....e i jak wróciła nn to jakoś tak "poddałam się" bez obawy o wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja. Jak już wcześniej gdzieś pisałam. Teraz się wkurzam, bo zrobiłam sobie na czole masakre. Szczególnie nad jednym miejscem się od wczoraj już znęcam. A nie mam już korektora, żeby to sobie wszystko pozakrywać. Bo nawet w domu nie mogę patrzeć na to co sobie z twarzą robię i się tylko korektoruję i udaję, że nic nie ma. Ehh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, No, z jednej strony upust złym emocjom, ale z drugiej strony potem jest złość, że się sobie tylko krzywdę robi... Ja właściwie nigdy wcześniej nie patrzyłam na to w ten sposób, myślałam sobie że wyciskam i tyle. Dopiero chyba jak zaczęłam to robić coraz częściej i byłam wkurzona na siebie przez to, no i jak brat zaczął mnie opieprzać, że mam przestać, bo będę miała blizny..a ja mimo tego nie mogłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lady Em., usta też czesto gryze, a potem ździeram z nich skóre :(

ja nie mam trądziku jako takiego, potrafie zaświecić światło w łazience i doszukiwac się takich

dosłownie mikrospokipijnych krosteczek, których nie byłoby sensu wyciskać, i potem z takiej

małej robi się duża czerowna plama :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, Ja też właściwie jakihś problemów z trądzikiem nie mam. To znaczy przez to wyciskanie to teraz w sumie tak. Ale jeszcze mogę mieć poważne z tym problemy, mimo tego że juz 25 lat na karku, bo u mnie to rodzinne- np. siostra 29-letnia ma teraz taki wysyp na twarzy, brat 3 lata młodszy ode mnie z braku poprawy po chyba 100 róznych antybiotykach, bierze teraz taki lek już "ostateczny", drogi, bardzo szkodliwy na organizm, wśród działan niepożadanych np. sa próby samobójcze (z jakiegoś kraju to wycofali właśnie z powodu somobójstw), i ostatnio właśnie przez ok.2 tygodnie miał takie jazdy, na relanium był, bo się bał, że sobie coś zrobi, trząsł się cały itd. No ale przestać brać tego nie chciał, do psychiatry też z tym nie poszedł, taki stres miałam przez niego. No ale mu przeszło. W ogóle to on nie powinien tego brać, bo podejrzewa że ma depresje i inne takie, a wtedy się nie powinno, bo tylko można pogorszyć swój stan. No ale on chce się pozbyć tego trądziku za wszelką cenę..No cóż..

Kurczę, ale sie rozpisałam nie na temat! Już kończe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, zgrzytanie zębami też nosi swoją specjalistyczną nazwę, nie pamiętam jaką. Ja natomiast najgorszy problem mam z tymi palcami. Teraz taką ranę zrobiłam sobie że szok, najgorzej że jak zacznie się goić jeszcze bardziej będę ją skubać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica, Ja to chyba przez sen gryze (może przy okazji zgrzytania zębami), bo się czasem budzę rano z poranionymi policzkami :?

 

Mam dokładnie tak samo. Czyli zgrzytanie zebami też może być obajwem nerwicy...

Jak byłam mała to gryzłam policzki od środka jak Tajemnica, do tej pory mam takie zrosty niefajne :?

Ale potem mi to przeszło.

 

Dziewczyny a odczuwacie takie napięcie w zębach po przebudzeniu, właśnie spowodwane tym zgrzytaniem??

bo ja nieraz budze się z takim napięciem szczęki, i to właśnie w tych sytuacjach mam pogryzione policzki od środka podczas snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod czas snu CHYBA tego nie robię. Ale spotkałam się kiedyś z koleżanką z innego forum która miała zdiagnozowane zgrzytanie zębami przez nerwicę. Kurcze jak znajdę napiszę wam jak to dokładnie się nazywa. Ja natomiast gryzę policzki całkiem świadomie ale wygrywają palce :/

 

-- 10 mar 2012, 23:56 --

 

BRUKSIZM

 

"W świetle hipotetycznych związków między bruksizmem a stresem, cechami osobowości, nerwicą i depresją, jest wskazane, aby każda osoba z bruksizmem miała wykonaną dokładną diagnozę psychologiczną i ocenę stanu psychicznego. "

 

http://online.synapsis.pl/Slowniczek/Bruksizm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, Tak, np dziś w nocy jak się obudziłam, to mnie cała szczęka bolała. No a kilka dni temu miałam usuwaną szóstkę, więc się, boję, że przez to zgrzytanie coś sobie tam uszkodziła. Miałam krew albo rope na poduszce i mnie cała okolica tego dziąsła bolała bardzo :( Potem się bałam znów zasnąć przez 3 godziny chyba.. Jutro chyba pędzę do lekarza, bo już się boję że jakieś zakażenie i umrę :? Chyba zeświruje do tego czasu.

 

Tajemnica, No no, bruksizm sie to nazywa. Moja siostra to miała ostatnio zdiagnozowane przez lekarza od schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego (czy jakoś tak). Bo jej przeskakuje, mi z resztą też, ostatnio tak boleśnie, wczoraj jak ziewnęłam to myślałam, że potem ust nie zamknę! No ale ja na razie kasy na leczenie nie mam, bo leczenie drogie (nie refundowane przez nfz) i mało jest w ogóle takich dobrych specjalistów od tego schorzenia (z resztą ja chyba od aparatu zacznę). W Gliwicach moja siostra sie leczy i ten lekarz od razu jej powiedział że to przeskakiwanie stawu ma spowodowane bruksizmem i że jest to choroba psychiczna. Ona w ogóle tez w stresie zaciska zęby (bo to też objaw tej choroby), ja niedawno też zaczęłam..i przy zasypianiu czuje jak mi się same zaciskają. No i drugi staw też już przeskakiwać zaczął czasem :(

 

-- 11 mar 2012, 10:46 --

 

A że zgrzytam w nocy zębami, to mi siostra powiedziała już lata temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ku.rwa ku.wa kur.wa mac :(

obgryzłam wszystkie, wszystkie bez wyjatku...

tak długo je chodowałam, na spoecjalna okazje a zgryzłam je teraz, w momencie kiedy mam ochote wystrzelic sie w kosmos...

nawet nie sprawilo mi to przyjem,nosci...

:why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiya, mam ochote wyskoczyc z balkonu na chodnik :(

bardzo, wszystkie...

najgorsze ze nie sprawilo mi to przyjemnosci a zrobilam to pod wpływem złych emocji...

pomocy...

nie odrosna na czas :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×