Skocz do zawartości
Nerwica.com

Codzienne myśli o śmierci


Diammment

Rekomendowane odpowiedzi

Hej już niedługo skończę 18 lat i mam straszne myśli. Od paru miesięcy codziennie myślę o śmierci. Wiem że jestem młoda ale to mnie przerasta, wszystko traci dla mnie sens. Mam takie momenty że nie wiem gdzie jestem i mi się wszystkiego odechciewa i mi się chce płakać.  Mam wrażenie że chwila moment i wszycy umrą że zaraz będę stara. Jestem osobą wierzącą i wierzę w to że po śmierci będę żyć wiecznie. Inaczej to wszystko nie ma sensu bo co chwile jesteś i koniec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej; 

Nie przejmuj się zbytnio tymi myślami. Wkraczasz w nowy etap życia, to normalne, że musisz sobie wszystko na nowo poukładać. Skoro jesteś osobą wierzącą, to ufaj Bogu. Przyzwolił na zło dlatego, abyśmy byli w stanie w pełni zrozumieć i wybrać dobro. Natomiast warto też znaleźć sobie oprócz tego jakieś ziemskie cele, one też sprawiają, że życie nabiera sensu. Nie musi być to nic wielkiego, ale chodzi o to, aby zająć sobie czymś myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że codziennie myśli się o śmierci nie jest do końca normalne i może być objawem depresji. Szczególnie jeśli towarzyszy temu obniżenie nastroju które utrzymuje się przez długi czas. Nie jestem lekarzem, ale myślę że nie warto tego bagatelizować.

 

Jeżeli chodzi o sens życia, to moim zdaniem, nie warto tego wiązać z religią. Rozumiem że dla niektórych wiara w to czy tamto Mzimu może być formą autoterapii, ale może to też prowadzić w ślepą ulicę. Prowadzić do próby życia w sposób który nas nie uszczęśliwi, lub do postawy biernej w życiu w nadziei że po śmierci "jakoś to będzie".

Jaki ma sens życie doczesne, ewolucja, Wszechświat? Nie wiadomo, być może żaden. Nie da się tego zweryfikować w żaden sposób. Nie zależy to od nas. A jeśli tak, to nie ma się co tym przejmować. Czyż nie jest tak, że każdy z nas dąży po prostu do bycia szczęśliwym? To może przecież być celem samym w sobie. I nie musi wcale oznaczać płytkiego hedonizmu, w życiu można się spełniać na różne sposoby. Jedni czerpią spełnienie i poczucie szczęścia z życia społecznego, inni z wychowywania dzieci, jeszcze inni z drobnych przyjemności codziennych itp.

Edytowane przez Regis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×