Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Regis

Użytkownik
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 1. Regis

  mam 30 lat i nie pracuję

  Tak, to prawda że dobrą pracę można mieć TYLKO I WYŁĄCZNIE po znajomości. Takowe znajomości można sobie wyrobić od zera, ale potrzeba do tego ogromnej dawki szczęścia lub nieprzeciętnego talentu. Jeżeli nikogo nie znasz to jesteś na rynku pracy śmieciem, nikim i tyle. Po przestudiowaniu wszystkich dostępnych mi przykładów ludzi którzy "doszli do czegoś sami" wśród znajomych, koleżeństwa i rodziny, dochodzę do wniosku że za każdym razem osoba poznawała kogoś kto jej pomógł. Nigdy nie było tak, żeby dorobiła się czegoś dużego solo. Zresztą wielu specjalistów od rynku pracy powie ci, że grunt to stworzenie sobie sieci znajomości. Nawet jak założysz własny biznes to bez znajomości nigdy nie wyjdziesz z lokalnego podwórka i walki o każdą złotówkę ze skarbówką. A żeby stworzyć sobie taką sieć wartościowych znajomości, z których MOŻE któraś kiedyś wypali, potrzebujesz albo nieprzeciętnego, wybitnego talentu który świeci jasnym światłem na milion kilometrów, albo niesamowitego szczęścia, jakiegoś zbiegu okoliczności. ...to wszystko nie znaczy, że nie możesz się chociaż utrzymać bez znajomości. Owszem, możesz, ale to cię skazuje na wykonywanie pracy która cię zniszczy psychicznie, tak jak to koleżanka wcześniej opisywała. To ja już wolę zdechnąć, no ale to mój wybór. Chcecie się męczyć to proszę k urwa bardzo. Czyżby?.. Moim zdaniem należy tu uściślić, mianowicie: "NIEKTÓRZY słabi psychicznie też pracują". A cała reszta siedzi gdzieś i płacze bo próbowali się przełamać i to tylko pogorszyło sytuację. No i są jeszcze ci, którzy mimo to próbowali dalej, ale teraz już ty ograniczony matole nie muszą, bo nie żyją.
 2. Ja brałem 15 mirty na bezsenność. Pomogło tylko na początku, za to przybrałem 25% masy ciała (!!!).
 3. Z migdałami też miałem problemy jako dziecko. Mogą być one rezerwuarem drobnoustrojów chorobotwórczych. No więc najpierw lekarze stwierdzili, że trzeba wyciąć tylko środkowy migdałem i to wystarczy. Po latach okazało się, że jednak nie wystarczyło, a na dodatek środkowy migdałek odrósł. Nie wiedziałem, że to jest w ogóle możliwe. Dopiero po wycięciu wszystkich trzech sytuacja się uspokoiła. Gdyby mi wycięli wszystkie za pierwszym razem, to by mi oszczędziło 5 lat chorób prawdopodobnie. Wytnij córce wszystkie migdałki od razu jeżeli sprawiają takie problemy.
 4. Można. Mi patałach urolog podczas USG nerek przeoczył kamień o średnicy 1cm. Dopiero prywaciarz powiedział mi co mi jest i potrafił wykryć na USG nawet piasek.
 5. To, że codziennie myśli się o śmierci nie jest do końca normalne i może być objawem depresji. Szczególnie jeśli towarzyszy temu obniżenie nastroju które utrzymuje się przez długi czas. Nie jestem lekarzem, ale myślę że nie warto tego bagatelizować. Jeżeli chodzi o sens życia, to moim zdaniem, nie warto tego wiązać z religią. Rozumiem że dla niektórych wiara w to czy tamto Mzimu może być formą autoterapii, ale może to też prowadzić w ślepą ulicę. Prowadzić do próby życia w sposób który nas nie uszczęśliwi, lub do postawy biernej w życiu w nadziei że po śmierci "jakoś to będzie". Jaki ma sens życie doczesne, ewolucja, Wszechświat? Nie wiadomo, być może żaden. Nie da się tego zweryfikować w żaden sposób. Nie zależy to od nas. A jeśli tak, to nie ma się co tym przejmować. Czyż nie jest tak, że każdy z nas dąży po prostu do bycia szczęśliwym? To może przecież być celem samym w sobie. I nie musi wcale oznaczać płytkiego hedonizmu, w życiu można się spełniać na różne sposoby. Jedni czerpią spełnienie i poczucie szczęścia z życia społecznego, inni z wychowywania dzieci, jeszcze inni z drobnych przyjemności codziennych itp.
 6. Regis

  Suchar na dzisiaj :)

  - Dlaczego w kosmosie nie ma tlenu? - Bo w kosmosie nie ma lipy.
 7. Tak, tak, tak, tak i tak. Poza tym jeszcze obgryzam skórę na palcach, zdieram ją całymi pasami. Zdzieram także strupy na całym ciele przez co wszędzie mam blizny i krwawiące rany. Dlatego nigdy nie chodzę na basen ani plażę bo musiałbym ściagnąć koszulkę. Nawet krótkich spodni staram się nie używać bo zdarzały się pytania "czemu masz tak pokaleczone nogi".
 8. Obserwacja zwierząt - ptaków oraz bydła. Chyba sobie uzbieram na jakiś sensowny aparat i zacznę fotografować.
 9. Ja w szkole byłem uznawany za nadmiernie dojrzałego na swój wiek, a obecnie mówią mi że jestem niedojrzały. Cofa mi się chyba.
 10. Regis

  Spamowa wyspa

  Ja czekam na następną jesień/zimę. Do tego czasu wychodzę z domu głównie w nocy. Muszę sobie suplement d3 kupić bo mi się kończy. Jaki jest sens życia? wg. teorii ewolucji życie nie ma sensu. Tak jakoś wyszło po prostu.
 11. Regis

  Spamowa wyspa

  U mnie okropna pogoda - słonecznie.
 12. Regis

  Suchar na dzisiaj :)

  Im więcej samobójców, tym mniej samobójców.
 13. Regis

  Wkurza mnie:

  Ludzi jest za duzo po prostu.
 14. Regis

  [Poznań] Poznań...okolice...

  Oo, człowiek nie wchodzi na temat przez jedyne 3 miesiące a tu już taki ruch...
×