Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w ciagu dnia nei jestem senna.. biore go na noc, pomaga mi zasnac, spi mi sie bardzo dobrze (nie czuje tego leku, ktory pojawial sie wczesniej.. jestem tak spiaca, ze przykladam glowe do poduszki i spie), wstaje rano i jestem wypoczeta. pod tym wzgledem rewelacja. mecza mnie tylko te nudnosci.. jak pomysle o tym, ze jutro musze isc do szkoly i jechac autobusem..uggghh.. zobaczymy jak bedzie.

Nierzeczywista-zaneipokoilas mnei troche.. mam nadzieje, ze mi pomoga, bo za miesiac mature, nie boje sie tego jaki bedzie wynik, a tego czy wysiedze 3 godziny na auli. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywałem asertin przez około tydzień.Miałem straszne lęki i depresię.Prawdopodobnie były to skutki uboczne (mozliwe ze po odstawieniu fluanxolu ?,lub takie działanie uboczne ma asertin?)...Odstawiłem i znowu jestem na wcześniejszych-doxepin+fluanxol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie nastarszyliście ! po przeczytaniu kilkunastu stron tego wątku umierałam z lęku przed tym lekiem !!!

 

No ale już dobrze ! Nie było czego się bać ! Biorę juz tydzien jedna tabletke tzn 50 mg rano i bynajmniej mnie nie usypia, raczej pobudza... niestety w nocy spie teraz bardzo kiepsko. Mdłości mialam przez perwsze 2-3 dni no i "suszy" mnie wciąz strasznie :DNie taki diabeł straszny... jak piekło myślenia hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore juz dwa miesiace , a to moj pierwszy lek. Na poczatku i w kryzysach ratuje sie clonem i xanaxem.

Tylko ciagle czuje,ze moje zycie sie zmienilo,kiedys bylo lekkie i przyjemne,a teraz,od walentynek jak byl mocny atak niby zartuje,spotykam sie z ludzmi..ale moja glowa ciagle jest chora. nie mam poczucia ze moje zycie bedzie dlugie,chcem zeby to byl serial ktory sie skonczy zaraz?co mi jest ?:"( mam dosc!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagdalenkaBMW

co mi jest ?:"( mam dosc!!!!!

 

Ja mam podobnie(tylko że dłużej).Depresję i nerwicę leczę farmakologicznie ,ale pewnie objawy nerwicowe(o których wolałbym tu nie wspomninac -''somatyka'') nie znikają ,tylko ciągle we mnie tkwią-choćbym nawet dużą dawkę leków połknął (juz próbowałem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po luxecie się nie tyje ja w pierwszym tygodniu schudłem 4kilo bo nic nie jadłem, potem wróciłem do swojej wagi, po zatym po tabletkach się nie tyje ale od jedzenia, albo obżarstwa biorąc leki musisz mieć świadomość że wpływają czasem na metabolim osłabiajągo, nalezy wtedy przejść na dietę i jeść mało a często, i dużo błonnika z pokarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja biorę Asentrę od tygodnia, lęki zwiększyły się 0 boję się nawet wyjść z domu sama, o gadaniu przez telefon już nie wspomnę. Leczenie zaczęłam m-c temu Larivan-em, Sulpirydem. Na co dzień biorę Tegretol. Wcześniej chodziłam po ścianach, dlatego lekarka zmieniła na Asentrę i biorę ją rano. Nie mogę spać a w ciągu dnia zamykam się w sobie i jest po prostu dno... . Co powinnam robić? Poradźcie.

Leczę - zaburzenia lękowe, depresję itp.

Pozdrawiam :cry:

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:06 pm ]

Lekarka dorzuciła mi jeszcze 0,3 Larivan-u. Nadal jest nie ciekawie.... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakąś godzinę temu wziąłem pierwszą tabletkę zoloftu i teraz najgorsze jest to, że obawiam się skutków ubocznych. Bo faktycznie jakoś gorzej się czuję po tym.. Mam uczucie jakby palenia w żołądku i ogólnie odczuwam nasilenie objawów nerwicowych.. Czy to możliwe żeby skutki uboczne występowały w godzinę po przyjęciu pierwszej dawki ? I jeszcze jedno : psychiatra nakazał mi przyjmowanie od razu całej tabletki 50 mg a widziałem że wiele osób zaczynało kurację od połowy tabletki. Co więcej na ulotce także zalecają zaczynanie kuracji od połowek. Boję się, że to może u mnie nasilac skutki uboczne. Czy lepiej poprosic o zmniejszenie dawki na początek ?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku brania Zoloftu mogą nasilić się objawy nerwicy . Ja miałam ataki , byłam bardzo śpiąca i miałam i mam do tej pory suchość w buzi . Po ok dwóch tygodnoach to minie i poczujesz ogromną poprawę , musisz tylko przez to przejść . Wydaję mi się bardzo możliwe , że już po godzinie od wzięcia wystąpiły pierwsze skutki uboczne , bo ja miałam podobnie i też zaczynałam od całej tabletki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Zoloft bardzo pomógł. Prowadził mnie dzień po dniu do coraz wiekszej równowagi. Oczywiście, po pierwszej tabletce (a brałam ja na noc) dostałam przeogromnego kołatania serca, biegunki, ataków goraca. Z perspektywy czasu, myslę, ze było to powodem nakręcana się na skutki uboczne farmakoterapii. Przeczytałam wczesniej całą ulotkę i sama chyba podswiadomie wywoływałam u siebie wszystkie niepożądane objawy.

Po około 10 dniach zaczęło być znośnie, po 2-3 tygodniach juz cudownie i lekko, czego Wam wszystkim życze.

 

Dodam, że od 6 miesięcy do teraz jestem na lekach. Czuję się bardzo dobrze i tylko obawiam się, ze po odstawieniu leków lęki i depresja powrócą :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :).

Mnie te objawy uboczne trochę wkurzają. Ledwo co zasnąłem bo było mi niedobrze, Obudziłem się po 8 i juz od razu chciało mi sie rzygac i czułem się pełny w żołądku ( jakby najedzony ). Czuję się fatalnie nadal, mam nadzieję że minie to za jakiś czas...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę asertin.

Jak przeczytałam wasze wątki to przez miesiąc po przepisaniu przez lekarza jej nie brałam. Właściwie po drugiej wizycie wzięłam pół tabletki z ciekawości.żeby zobaczyć chociaż jakieś pierwsze objawy. Ale biorę to już od miesiąca i nic. Żadnych lęków. Boirę rano. Do łożeczka mogę położyć się nawet o 9 wieczorem jak mam ciężki dzień i zasypiam jak niemowle, chociaż kiedyś nawet jak byłam bardzo zmęczona to nie mogłam zasnąć.

 

Nie obżeram się tak jak kiedyś.

W pracy czuję się lekko otumaniona, ale przez to bardziej zdystansowana do róźnych spraw, które doprowadzały mnie kiedyś do silnego kłucia serca.

 

Nastrój? cóż jeśli nie popracuję z terapeutą to tablety mi w niczym nie pomogą. Wiem skąd się biorą moje problemy i muszę nad tym popracować trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka :) Mnie własnie stuknął rok odkąd lecze sie na depresję. Wczesniej bralam efectin (75 mg na dobe) w tej chwili biore setaloft (100 mg na dobe). Z obydwu jestem zadowolona (no moze z effectinu trochę mniej bo po nim przytylam ok 20 kg). Obecnie biorac setaloft czuję się bardzo dobrze i zaczynam miec nawet plany całkowitego odstawienia leku :) Udało mi sie zrzucic 5kg ale na tym waga sie zatrzymala. Kto z Was mial jeszcze taki problem? Czy myslicie ze po odstawieniu lekow uda mi sie zrzucic nadprogramowe kilogramy? Pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:49 pm ]

Właśnie zaczęłam brać setaloft.Po przeczytaniu ulotki trochę się wystraszyłam.Na razie z tych objawów mam bóle w klatce i nie mogę spać.Poprzednio brałam dość długo Seronil, ale już na mnie nie działał. Teraz mam mieszane uczucia co do Setaloftujavascript:emoticon(':roll:')

Rolling Eyes.

 

Nie przejmuj się objawy znikną. Ja przed setaloftem tez bralam seronil i przestal dzialac. Zmieniajac seronil na setaloft dostalam nawet ataku histerii, ale przetrzymalam i teraz po czterech misiacach brania setaloftu czuje się wspaniale :)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:49 pm ]

Właśnie zaczęłam brać setaloft.Po przeczytaniu ulotki trochę się wystraszyłam.Na razie z tych objawów mam bóle w klatce i nie mogę spać.Poprzednio brałam dość długo Seronil, ale już na mnie nie działał. Teraz mam mieszane uczucia co do Setaloftujavascript:emoticon(':roll:')

Rolling Eyes.

 

Nie przejmuj się objawy znikną. Ja przed setaloftem tez bralam seronil i przestal dzialac. Zmieniajac seronil na setaloft dostalam nawet ataku histerii, ale przetrzymalam i teraz po czterech misiacach brania setaloftu czuje się wspaniale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z asentry zadowolona, co prawda na poczatku było ciężko, zanim zaczęła działac ale poźniej dostałam takiego powera że z radościa rano leciałam do pracy. biorę jużponad 6 miesięcy a od 3ch równolegle chodzę na terapię i moj lekarz cos zaczyna wspominac o odstawianiu, więc w przypływie dobrego nastroju zmniejszyłam sobie dawke o polowę i o zgrozo masakra- głowa mnie boli od 2 tygodni prawie non stop, juz dwa razy dostałam ataku lękowego a nie miałam ich wogóle, dlatego jestem przerażona tym że jak mi lekarz każe odstawiac to znow sie zacznie od nowa caly ten koszmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Właśnie mam zacząć przyjmować ten lek.Widzę że każdy odczuwa skutki uboczne, których ja się panicznie boję.Lekarka mówiła mi że to jest bezpieczny lek , który nie powoduje skutków ubocznych i jest bardzo dobrym lekiem.

Ja mam zaburzenia lękowo-depresyjne z atakami paniki.Przeczytałam ulotkę i widzę że jest to typowy lek przeciw depresyny więc jak ma mi pomóc na lęk i ataki paniki.Nie wiem czy jest sens w ogóle brania tego leku. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Biore Setaloft juz drugi miesiąc i zaszła we mnie rewolucyjna zmiana. Gwoli scislosci mam borderline, co m.in. wiaze sie ze skokami nastroju wte i wewte strone, w ostępach czasem pięciominutowych. Bylam tak rozrażniona, że nawet gdy ktoś wołał moje imię, miałam ochotę go z błotem zmieszać. Nie panowałam nad emocjami i nie wiem jakby się to skończyło, gdybym nie postanowiła wznowić leczenia u psychiatry.

 

Przepisał mi Setaloft. Po pierwsze jest tani, a po drugie zdziałał cuda - nastroj mam swietny (z małymi wyjątkami, lecz one byly spowodowanie kłótnia z kims itp.), te emocje tak nade mną nie panują jak wcześniej - to ja je kontroluje. Dostałam tez wielkiego kopa energii. Ze skutków ubocznych, to na początku jadłowstręt, ale to mi nie przeszkadzało :)

 

Pozdrawiam

Cinnka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ... jestem nowy na forum.. tez od jakiegos czasu lecze sie sertralina (Stimuloton - konkretnie) jestem bardzo ciekaw jakie preferujecie pory dawkowania leku...

 

ja zazywalem zawsze rano i nadal sie do tego stosuje, czasami w samo poludnie, bo lubie sobie polezec a zazywam zawsze po sniadaniu... jak do tej pory narzekalem tylko na skutki uboczne w postaci sennosci (pierwsze 3-4 dni) czasami nadmiernego pobudzenia, teraz nie wiem czy wieczorne zazywanie leku wplywa na lepsze wyniki terapeutyczne czy ranne? Moja pani doktor automatycznie zapisuje wszystkim na wieczor i mowi ze wiekszosc jej pacjentow zazywa na wieczor, ale czesto wywowluje problemy ze snem, szczegolnie w poczatkowej fazie brania bo generalnie leki sie nasilaja i gorzej sie spi, ja mialem dwa nawroty nerwicy depresyjnej i od niespelna dwoch tygodni znowu jestem na sertralinie 50mg rano na poczatku nie spalem w ogole dostalem na noc wsparcie w postaci Hydroxyzyny i rzeczywiscie po niej spalem minimum 4 godzinki a to juz cos przy calkowitej bezsennosci... No i w sumie teraz to chcialbym na tym forum przeprowadzic takie wspolne porownanie zazywania tego leku w zaleznosci od por dnia...

 

pewnie sa jakies osoby co zmienialy badz zmienili pore zazywania i dostrzegly badz nie jakies zmiany w samopoczuciu ... dlatego prosze o podzielenie sie tymi informacjami ... pozdrawiam wszystkich nerwicowcow i depresantow ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ... jestem nowy na forum.. tez od jakiegos czasu lecze sie sertralina (Stimuloton - konkretnie) jestem bardzo ciekaw jakie preferujecie pory dawkowania leku...

 

ja zazywalem zawsze rano i nadal sie do tego stosuje, czasami w samo poludnie, bo lubie sobie polezec a zazywam zawsze po sniadaniu... jak do tej pory narzekalem tylko na skutki uboczne w postaci sennosci (pierwsze 3-4 dni) czasami nadmiernego pobudzenia, teraz nie wiem czy wieczorne zazywanie leku wplywa na lepsze wyniki terapeutyczne czy ranne? Moja pani doktor automatycznie zapisuje wszystkim na wieczor i mowi ze wiekszosc jej pacjentow zazywa na wieczor, ale czesto wywowluje problemy ze snem, szczegolnie w poczatkowej fazie brania bo generalnie leki sie nasilaja i gorzej sie spi, ja mialem dwa nawroty nerwicy depresyjnej i od niespelna dwoch tygodni znowu jestem na sertralinie 50mg rano na poczatku nie spalem w ogole dostalem na noc wsparcie w postaci Hydroxyzyny i rzeczywiscie po niej spalem minimum 4 godzinki a to juz cos przy calkowitej bezsennosci... No i w sumie teraz to chcialbym na tym forum przeprowadzic takie wspolne porownanie zazywania tego leku w zaleznosci od por dnia...

 

pewnie sa jakies osoby co zmienialy badz zmienili pore zazywania i dostrzegly badz nie jakies zmiany w samopoczuciu ... dlatego prosze o podzielenie sie tymi informacjami ... pozdrawiam wszystkich nerwicowcow i depresantow ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ... jestem nowy na forum.. tez od jakiegos czasu lecze sie sertralina (Stimuloton - konkretnie) jestem bardzo ciekaw jakie preferujecie pory dawkowania leku...

 

ja zazywalem zawsze rano i nadal sie do tego stosuje, czasami w samo poludnie, bo lubie sobie polezec a zazywam zawsze po sniadaniu... jak do tej pory narzekalem tylko na skutki uboczne w postaci sennosci (pierwsze 3-4 dni) czasami nadmiernego pobudzenia, teraz nie wiem czy wieczorne zazywanie leku wplywa na lepsze wyniki terapeutyczne czy ranne? Moja pani doktor automatycznie zapisuje wszystkim na wieczor i mowi ze wiekszosc jej pacjentow zazywa na wieczor, ale czesto wywowluje problemy ze snem, szczegolnie w poczatkowej fazie brania bo generalnie leki sie nasilaja i gorzej sie spi, ja mialem dwa nawroty nerwicy depresyjnej i od niespelna dwoch tygodni znowu jestem na sertralinie 50mg rano na poczatku nie spalem w ogole dostalem na noc wsparcie w postaci Hydroxyzyny i rzeczywiscie po niej spalem minimum 4 godzinki a to juz cos przy calkowitej bezsennosci... No i w sumie teraz to chcialbym na tym forum przeprowadzic takie wspolne porownanie zazywania tego leku w zaleznosci od por dnia...

 

pewnie sa jakies osoby co zmienialy badz zmienili pore zazywania i dostrzegly badz nie jakies zmiany w samopoczuciu ... dlatego prosze o podzielenie sie tymi informacjami ... pozdrawiam wszystkich nerwicowcow i depresantow ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minęły już dwa miesiące od mojego ostatniego postu...

 

setaloft czyni cuda ;)

 

jestem innym człowiekiem... znalazłem pasję zyciową. mam plany na przyszłość i z niecierpliwością czekam na nowy dzień.

 

wcześniej budziłem się codziennie i dopadały mnie myśli typu "po co w ogóle żyje", "po co mam wychodzic z domu" "po co się uczyć" ... "i tak umrę..." itp. itd.

 

dzisiaj fakt - dopada mnie czasem smutek i zwątpienie ale patrze z uśmiechem na twarzy w przyszłość :)

 

najpiękniejsze jest to, że od jakis dwoch tygodniu ostanie 10 tabletek przyjmuję sporadycznie co świadczy o tym, że samopoczucie jest lepsze(poprawiło się) i bez leku...

 

jestem tym samym człowiekiem, ale inaczej patrze na życie...

 

 

pozdrawiam! i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam depresję. Brałam psychotropy ponad rok czasu: najpierw effectin, seronil w koncu setaloft. Od dwoch tygodni jestem wolna. Odstawilam leki. Czuję sie dobrze ;) Byłam nawet na imprezei (po raz pierwszy od dwoch lat) i bawiłam się swietnie. Wiem ze mam to za soba. Jakos cztery dni temu mialam kryzys odstawienny. Dostałam ataku histerii z blahego powodu. Boje sie tylko tego ze to wroci....

 

Chciałabym zapytac osoby ktore odstawily leki czy przytyły podczas kuracji? Ile przytyły i kiedy zaczęła spadać waga? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ... jestem nowy na forum.. tez od jakiegos czasu lecze sie sertralina (Stimuloton - konkretnie odpowiednik Setaloftu) jestem bardzo ciekaw jakie preferujecie pory dawkowania leku...

 

ja zazywalem zawsze rano i nadal sie do tego stosuje, czasami w samo poludnie, bo lubie sobie polezec a zazywam zawsze po sniadaniu... jak do tej pory narzekalem tylko na skutki uboczne w postaci sennosci (pierwsze 3-4 dni) czasami nadmiernego pobudzenia, teraz nie wiem czy wieczorne zazywanie leku wplywa na lepsze wyniki terapeutyczne czy ranne? Moja pani doktor automatycznie zapisuje wszystkim na wieczor i mowi ze wiekszosc jej pacjentow zazywa na wieczor, ale czesto wywowluje problemy ze snem, szczegolnie w poczatkowej fazie brania bo generalnie leki sie nasilaja i gorzej sie spi, ja mialem dwa nawroty nerwicy depresyjnej i od niespelna dwoch tygodni znowu jestem na sertralinie 50mg rano na poczatku nie spalem w ogole dostalem na noc wsparcie w postaci Hydroxyzyny i rzeczywiscie po niej spalem minimum 4 godzinki a to juz cos przy calkowitej bezsennosci... No i w sumie teraz to chcialbym na tym forum przeprowadzic takie wspolne porownanie zazywania tego leku w zaleznosci od por dnia...

 

pewnie sa jakies osoby co zmienialy badz zmienili pore zazywania i dostrzegly badz nie jakies zmiany w samopoczuciu ... dlatego prosze o podzielenie sie tymi informacjami ... pozdrawiam wszystkich nerwicowcow i depresantow ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×