Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jaśkowa , dzięki :) Też mam taką nadzieję bo czasem czuję sie tak bardzo parszywie .Wcześniej brałam Coaxil , ale wątpie żeby teraz mi pomógł...Moj mama bierze te tabletki już kilka lat i też jest z nich bardzo zadowolona . Przerabiała kilka leków , a dopiero Zoloft jej pomógł :)

 

 

Mam do Was jeszcze pytanko . Czy to możliwe, że po zaledwie kilku dniach zarzywania Zoloftu mogę robić się bardzo senna ? Od tego czasu tak się dzieję , dosłownie rzuca mnie na wyrko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie czasem zastanawiam jak to bedzie na przyszłośc ale moja pani psychiatra pocieszyła mnie mówiącże przy moim typie depresji raczej pozostane na lekach.co tam byle zawsze działał to nie ma sie czym martwic .ale wiecie co u mnie on zakłóca prace hormonów mam nieregularna miesiaczke i bola mnie piersi ,co prawda 2 tygodnie przed ale mam wtedy o numer wieksze hi hi.pozostale 2 tygodnie musze sie zadoaolic słabym b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vice versa, Jaśkowa tez biore sertraline, poki co 5 dni a zero pozytywow zero negatywow - jakbym nic nie bral...

 

po jakim czasie lek na was zaczal dzialac pozytywnie i czym sie to objawialo?

 

Niestety 5 dni to za mało by odczuc pozytywny efekt działania tabletek. Ja poprawe zauwazyłam po około 2- 3 tygodniach. Przez pierwsze dni zażywania leków miałam lęki, płaczliwość, rozdrażnienie i wszelkie wczesniejsze objawy sobatyczne. Po około 2 tygodniach objawy były coraz łagodniejsze. Teraz jest mi dobrze i oby jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Asertin biorę już czwarty dzień, przez pierwsze trzy dni nie było żle tylko raz miałem potworny ból głowy który sam przeszedł no i odczuwałem pobudzenie takie pozytywne a następnie spadek nastroju, czułem się o wiele lepiej bo odczuwałem poprawę.Dzisiaj czwarty dzień i nic zero pozytywów, boję się że mi się mój nastrój nie poprawi a tak bardzo bym chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Asertin biorę już czwarty dzień, przez pierwsze trzy dni nie było żle tylko raz miałem potworny ból głowy który sam przeszedł no i odczuwałem pobudzenie takie pozytywne a następnie spadek nastroju, czułem się o wiele lepiej bo odczuwałem poprawę.Dzisiaj czwarty dzień i nic zero pozytywów, boję się że mi się mój nastrój nie poprawi a tak bardzo bym chciał.

 

Cierpliwosci- u mnie wszystko sie unormowalo dopiero po 3-4 tygodniach, a pierwsze 2 tygodnie byly koszmarne, musialam wziazc wolne w pracy bo ciezko mi bylo funkcjonowac. wiec ciesz sie ze znosisz poczatki calkiem niezle a nawet nie zauwazysz jak nastroj i samopoczucie Ci sie poprawia:) Trzymam kciuki, pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore 50 mg 1 tabletke rano .. i co zauważyłeem... czasem wpadam w ... stany lekko depresyjne... nie mam ochoty nic robić, \(z resztą na ulotce pisze że mogą takie objawy wystąpić... czasem też jest mi goroąco i toche sie poce.. ) ... takie wahania chumoru , ale ogólnie pomaga .... gdyby nie to cięzko byłoby sie kontrolować.. :!: pod CIŚNIENIEM....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore 50 mg 1 tabletke rano .. i co zauważyłeem... czasem wpadam w ... stany lekko depresyjne... nie mam ochoty nic robić, \(z resztą na ulotce pisze że mogą takie objawy wystąpić... czasem też jest mi goroąco i toche sie poce.. ) ... takie wahania chumoru , ale ogólnie pomaga .... gdyby nie to cięzko byłoby sie kontrolować.. :!: pod CIŚNIENIEM....

 

jak długo bierzesz luxetę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rowniez biore Asertin,dopiero drugi dzien,

mam wrazenie jakbym jeszcze bardziej byla przygnebiona,

czuje ciagly smutek,cholerna bezradnosc i obojetnosc,

do tego towarzyszy mi sennosc,czuje sie taka do niczego....

zdaje sobie sprawe iz to za wczesnie na oceny,

ale czy ten stan kiedykolwiek mi minie?!

 

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:46 pm ]

Miał ktoś po asentrze jakieś omamy słuchowe ? Bo ja tej nocy przez chwile słyszałem jak by tłupanie obcasa,

 

Ja biore Asertin,juz od dawna mam omamy sluchowe,

podczas snu slysze jak ktos mnie wola,

chce otworzyc oczy a nie moge,nie potrafie nawet

palcem u dloni ruszyc,we mnie jest wtedy jakas taka blokada,

ze nie potrafie wogole ruszyc cialem i czuje taki okropny strach,

mam swiadomosc,ze musze sie obudzic,otworzyc oczy a nie moge...

czesto mam wrazenie,ze jak spie,to ktos stoi nade mna

i mnie obserwuje,czasami odczuwam na sobie dotyki tzn

glaskanie dlonia albo takie delikatne poruszanie palcami

i z now w tej chcwili nic nie moge zrobic.

Zdarza mi sie dosc czesto jak jestem czy to w domu,

czy u kogos,ze slysze wlasnie kroki,pukanie,odglos stawianego

kubka na stole,jak ktos mnie wola po imieniu....

To wszystko tak strasznie mnie meczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeszcze chyba za wcześnie na oceny, ale jak brałam bioxetin, to czułam go od razu, tak jakoś działał. A teraz już tydzień brania asentry i niczego nie czuję. Ponieważ ona ma działać na bulimię, to powinna zahamować łaknienie, a tego nie robi. Może na mnie nie działa. Cały czas mam stany podgorączkowe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde jedyne co Wam moge poradzic to cierpliwość! Ja tez myślałam ze Asentra na mnie kompletnie nie działa, czułam się na początku gorzej niż bez Asentry, ale po pewnym czasie nadeszła znaczna poprawa:)

 

Ponieważ ona ma działać na bulimię, to powinna zachamować łaknienie, a tego nie robi.

 

A u mnie wręcz przeciwnie miała działac- a mianowicie miała pobudzic u mnie łaknienie i apetyt. Strasznie schudłam i miała mi pomóc w nabraniu masy i rzeczywiscie mam pare kilo do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja niczego nie rozumiem, mój lekarz twierdzi, że to lek szeroko przebadany pod kątem bulimii i hamuje łaknienie. Jak ja po nim przytyję, to chyba zwariuję... :oops:

 

Na pewno i moj i Twój lekarz wiedzieli co robią przepisując nam Asentre- mi sie wydaje ze poprostu ona ma wyregulowac u nas łaknienie- u Ciebie ma zahamować a u mnie zwiększyc. Jak mi się uda jeszcze coś dowiedzieć na ten temat to dam Ci znac:) Badź dobrej myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać Asertin jakieś 9 dni temu działał już po kilku godzinach dostałem takiego powera jak już dawno nie miałem. Wszystko chciało mi się robić a z objawów to tylko bezsenność i trochę ból głowy. Ponieważ zazwyczaj ciągle jestem ospały to była to bardzo pozytywna odmiana gdy mogłem spać 3h dziennie i normalnie funkcjonować. W porównaniu z 'mękami' po anafranilu to te objawy to sama przyjemność. Wszystko zaczęło się robić wspaniałe i pozytywne aż do dziś. Dziś załapałem niezłego doła trochę mnie to niepokoi bo się przyzwyczaiłem do chęci działania a dziś jej brak. Mam nadzieje że jutro będzie lepiej.

Mi też lekarz ten lek przepisał gdy jej powiedziałem że mam brak apetytu. eh pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozeo ja miałem tak samo jak ty od samego początku brania było super,praktycznie żadnych skutków ubocznych no i przede wszystkim chęć do życia lecz po 4 dniach wszystko było już po staremu czyli niezbyt ciekawie.Jutro będzie 10-ty dzień jak biorę Asertin i czekam z utęsknieniem na prawdziwą poprawę,czasem odczuwam jakieś przebłyski normalności ale to jeszcze nie jest to,czego oczekuję.Przede wszystkim chciałbym aby zniknął ten mój wewnętrzny lęk i niepokój.Pożyjemy,zobaczymy

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:37 pm ]

No to ja niczego nie rozumiem, mój lekarz twierdzi, że to lek szeroko przebadany pod kątem bulimii i hamuje łaknienie. Jak ja po nim przytyję, to chyba zwariuję... :oops:

 

amosek nie masz się czym przejmować,zauważyłem po sobie że zmniejszył mi się apetyt po Asertinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez pragne by bylo u mnie jak dawniej,

by w koncu nastaly wesole i szalone dni,

by na mej twarzy goscil usmiech a nie tylko smutek.

Biore Asertin od kilku dni....nie czuje zmiany

na lepsze,tzn jakies euforii,ze teraz wszystko jest super,

moze bardziej jestem zobojetniala,wyciszona,

do tego dochodzi zmulenie-jestem senna w ciagu dnia,

zdarza mi sie,ze nagle tak sen zmorzy,ze klade sie i spie,

ale w trakcie mam jakies schizy,ze czegos nie zrobilam

i zrywam sie...nie wiem jak to edzie dalej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic, to działa bardzo powoli, dopiero po miesiącu będzie mniej wiecej tak jak będzie po dwóch (wtedy już działa terapeutycznie, te dwa miesiące musi się rozkrecić)

 

Brałem długo i w ogromnych dawkach, nie było źle, tylko początkowo pojawiały sie napady leku w nocy, ale tylko kilka razy i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×