Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Łooo matko, od prawie tygodnia jestem na 150 mg. Pierwsze dni na tej dawce był senne, ale to było całkiem przyjemne, błogie lenistwo. A dziś w nocy to mnie wystrzeliło z butów 🚀

 

Czy w nazwie tematu nie ma przypadkiem błędu i powinno być "Setaloft" zamiast "Seraloft"?

Edytowane przez zew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zew napisał(a):

 

Czy w nazwie tematu nie ma przypadkiem błędu i powinno być "Setaloft" zamiast "Seraloft"?

Jest. 

 

4 godziny temu, zew napisał(a):

A dziś w nocy to mnie wystrzeliło z butów 🚀

No taka dawka działa już aktywizująco. Jak jesteś wrażliwy na takie działanie leków to tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jurecki napisał(a):

To znaczy co się działo? Nie mogłeś spać?

Tak, prawie do trzeciej. Byłem nadmiernie pobudzony.

4 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

No taka dawka działa już aktywizująco. Jak jesteś wrażliwy na takie działanie leków to tak będzie.

No nie jest to efekt przeze mnie pożądany. Dziś od rana do godzin późnopopołudniowych dno i muł, jak na paro, a teraz znowu się nieprzyjemnie nakręcam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zew napisał(a):

No nie jest to efekt przeze mnie pożądany. Dziś od rana do godzin późnopopołudniowych dno i muł, jak na paro, a teraz znowu się nieprzyjemnie nakręcam. 

Dobra, zapytam inaczej, czego oczekujesz od leku? bo opcji jest kilka i wiadomo, każdą musisz skonsultować z lekarzem ale mam pewien trop, z tym, że muszę wiedzieć o jakie działanie Ci chodzi sertraliny, na nastrój czy na napęd czy na lęki?

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Dobra, zapytam inaczej, czego oczekujesz od leku? bo opcji jest kilka i wiadomo, każdą musisz skonsultować z lekarzem ale mam pewien trop, z tym, że muszę wiedzieć o jakie działanie Ci chodzi sertraliny, na nastrój czy na napęd czy na lęki?

Na lęki przede wszystkim. I nastój. Z napędem nie miałem problemów.

 

150 mg biorę dopiero tydzień, może jeszcze się ustabilizuje. U mnie każda dawka około 3 tyg. się wczytywała. 

Edytowane przez zew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Akinoom napisał(a):

Dziś zaczęłam brać Asertin 50, przez pierwszy tydzień pół tabletki. Mój problem polega na tym, że bardzo boję się skutków ubocznych, co za tym idzie opuszczam pracę 😔 moje pytanie brzmi: jak szybko one u was wystąpiły i czy w ogóle? 

Praktycznie od 2 dnia brania. Trwały do 2 tyg. jakoś, ale nie były jakieś uciążliwe. Raczej lajtowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zew napisał(a):

Na lęki przede wszystkim. I nastój. Z napędem nie miałem problemów.

To jest tylko moja opinia. Wiadomo, że decyduje lekarz. Ja bym pokombinowała ze zmniejszeniem ciut dawki i dołożyła jakiś stabilizator w niewielkiej dawce, który ma też działanie antydepresyjne, np. lamotryginę.

 

EDIT: Teraz doczytałam że taką dawkę bierzesz dopiero tydzień. Czekać w takim razie.

3 minuty temu, Akinoom napisał(a):

Możesz mi podpowiedzieć co się u Ciebie działo? 

Człowieku, ja na sertralinę wchodziłam po raz pierwszy 10 lat temu. Nie pamiętam takich rzeczy.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, acherontia styx napisał(a):

To jest tylko moja opinia. Wiadomo, że decyduje lekarz. Ja bym pokombinowała ze zmniejszeniem ciut dawki i dołożyła jakiś stabilizator w niewielkiej dawce, który ma też działanie antydepresyjne, np. lamotryginę.

Człowieku, ja na sertralinę wchodziłam po raz pierwszy 10 lat temu. Nie pamiętam takich rzeczy.

Oby pomogło na moje ataki paniki 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, acherontia styx napisał(a):

To jest tylko moja opinia. Wiadomo, że decyduje lekarz. Ja bym pokombinowała ze zmniejszeniem ciut dawki i dołożyła jakiś stabilizator w niewielkiej dawce, który ma też działanie antydepresyjne, np. lamotryginę.

Wiadomo, że zdecyduje lekarz. Zresztą też zasygnalizował, że jakby co to wrócimy do dawki 100 mg. Ale jeszcze poczekam. Tydzień na dawce to jeszcze krótko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja również zaczelam swoja przygode z Asertinem(kiedys bralam Fluoksetyne, Escitalopran) na OCD i mam zagwozdke. Moze ktos mial podobnie? 

1 tydzien bralam 25mg

Ponad 2,5 tygodnia biorę juz 50 mg

 

Po tym jak ustapily skutki uboczne po ok 2 tyg mialam nagle super spokojny tydzien, cos pieknego, malo co mnie stresowalo. Juz myslalam, ze bedzie ok. Po czym nagle w niedziele dostalam ataku paniki, stresu, odezwaly sie natrectwa. I od tej pory jest taka sinusoida, raz odczuwam lęk, raz chwila spokoju. 

Rozmawialam z lekarzem, mowil, ze jak sie nie poprawi do 1-2 tygodni to zeby zwiekszyc dawke do 75 mg.

 

Czy mieliscie takie przypadki? Ze lek poprawił Wam samopoczucie tylko na kilka dni i dał złudna nadzieje poprawy jakosci zycia? A juz zaczynalam sie cieszyc 😕 Z Fluoksetyna mialam podobnie kiedys- szybko przestala dzialac, a wieksze dawki usypialy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Malina1985 napisał(a):

Cześć,

Ja również zaczelam swoja przygode z Asertinem(kiedys bralam Fluoksetyne, Escitalopran) na OCD i mam zagwozdke. Moze ktos mial podobnie? 

1 tydzien bralam 25mg

Ponad 2,5 tygodnia biorę juz 50 mg

 

Po tym jak ustapily skutki uboczne po ok 2 tyg mialam nagle super spokojny tydzien, cos pieknego, malo co mnie stresowalo. Juz myslalam, ze bedzie ok. Po czym nagle w niedziele dostalam ataku paniki, stresu, odezwaly sie natrectwa. I od tej pory jest taka sinusoida, raz odczuwam lęk, raz chwila spokoju. 

Rozmawialam z lekarzem, mowil, ze jak sie nie poprawi do 1-2 tygodni to zeby zwiekszyc dawke do 75 mg.

 

Czy mieliscie takie przypadki? Ze lek poprawił Wam samopoczucie tylko na kilka dni i dał złudna nadzieje poprawy jakosci zycia? A juz zaczynalam sie cieszyc 😕 Z Fluoksetyna mialam podobnie kiedys- szybko przestala dzialac, a wieksze dawki usypialy :(

Tak, odkąd biorę sertralinę (2 miesiące z haczykiem), cały czas mam sinusoidę, tyle że moja docelowa dawka to 150mg i mniej więcej co 3 tygodnie zwiększałem o kolejne 50mg, więc huśtawka, który mi towarzyszy to też zapewne skutki wchodzenia na co raz wyże dawki leku. I dodam jeszcze, że na dawce 50mg czułem się zdecydowanie najgorzej, cały czas jakieś lęki. Zwiększenie dawki w moim przypadku dało pozytywny skutek (nie idealny, ale było odczuwalnie lepiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zew napisał(a):

Tak, odkąd biorę sertralinę (2 miesiące z haczykiem), cały czas mam sinusoidę, tyle że moja docelowa dawka to 150mg i mniej więcej co 3 tygodnie zwiększałem o kolejne 50mg, więc huśtawka, który mi towarzyszy to też zapewne skutki wchodzenia na co raz wyże dawki leku. I dodam jeszcze, że na dawce 50mg czułem się zdecydowanie najgorzej, cały czas jakieś lęki. Zwiększenie dawki w moim przypadku dało pozytywny skutek (nie idealny, ale było odczuwalnie lepiej).

 

Dziękuję za odpowiedź. Poczekam jeszcze tydzień. Chcialabym, zeby coś w koncu drgnęło bo trochę tych leków przerabiałam na lęki i zwiazane z tym natręctwa i poza chwilowa poprawa ze 2-3 miesiace na Fluoksetynie nic inne nie drgnęło. A ten tydzien spokoju teraz to bylo cos wspaniałego:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jurecki napisał(a):

Ciekawi mnie czy ktoś brał sertraline na wieczór?

 

Screenshot2023-12-05at17-21-15zolofttabletkanapol-SzukajwGoogle.png.663d55c06b896dce3a796ec67061900d.png

Biorę rano. 

 

50 minut temu, Malina1985 napisał(a):

 

Dziękuję za odpowiedź. Poczekam jeszcze tydzień. Chcialabym, zeby coś w koncu drgnęło bo trochę tych leków przerabiałam na lęki i zwiazane z tym natręctwa i poza chwilowa poprawa ze 2-3 miesiace na Fluoksetynie nic inne nie drgnęło. A ten tydzien spokoju teraz to bylo cos wspaniałego:D

To prawda, życie bez lęku to zdecydowanie inna jakość 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Akinoom napisał(a):

Apropo Asertinu, jak szybko minęły wam takie dziwne uczucia w głowie, niby zawroty, ale świat nie wiruje 😕 albo żaden to skutek uboczny a wkręcam sobie, bo też miałam lęk przed wzięciem pierwszej tabletki... 

 Ja to mialam moze przez dwa dni po wzięciu leku/zwiekszeniu dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Akinoom napisał(a):

Apropo Asertinu, jak szybko minęły wam takie dziwne uczucia w głowie, niby zawroty, ale świat nie wiruje 😕 albo żaden to skutek uboczny a wkręcam sobie, bo też miałam lęk przed wzięciem pierwszej tabletki... 

Ja tego w ogóle nie miałam, a przynajmniej nie kojarzę.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Akinoom napisał(a):

Apropo Asertinu, jak szybko minęły wam takie dziwne uczucia w głowie, niby zawroty, ale świat nie wiruje 😕 albo żaden to skutek uboczny a wkręcam sobie, bo też miałam lęk przed wzięciem pierwszej tabletki... 

18 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Ja tego w ogóle nie miałam, a przynajmniej nie kojarzę.

To dość subiektywne odczucia. Tak, miałem takie nieprzyjemne wrażenia przez kilka pierwszych tygodni, z tym że ja tak miałem nawet przed leczeniem farmakologicznym (taki objaw mojej nerwicy). Bardzo niefajne doznania, jeśli mówimy o tym samym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×