Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Ja byłam na Zoloft 3 miesiące. Wcześniej kiedyś na paroksetynie. I porównując te dwa leki to w moim przypadku Zoloft był baaardzo niestabilny. Rano otępiał a popołudniami strasznie pobudzal. Dwa dni dobrze a następnie nagłe silne ataki paniki. Po 3ech miesiącach mój stan były dużo gorszy niż zanim wzięłam. Także podjęłam decyzję o powrocie do paroksetyny. Na paroxinor teraz kończę 3ci miesiąc i mój stan jest już bez porównania stabilniejszy. Tzn widzę, że lek działa a ataki paniki ustąpily. 

Ja ten Zoloft to brałam latami jak było trzeba i zawsze 50 mg wystarczało mi max 100 kiedyś tam, ale teraz pół roku na leku i takie zachwiania nie wiem już nie mam siły tyle czasu walczę i dalej coś, boję się paro żebym nie była po tym jakaś od siebie bo pracę mam taką, że muszę być na obrotach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mufiśka napisał(a):

Nie wiem zobaczymy Seronil nie dla mnie, Lexapro też nie wellbutrin też nie. A łącznie ile bierzesz już ssri? Ja od sierpnia, ale mnie jeb… tak mocno tym razem, że wypytuje na forum o wszystko bo tak nie miałam chyba jeszcze, a złapało mnie jak byłam na setalofcie właśnie na 50 mg, zmieniali mi leki 3 razy i powrót do zoloftu tylko wyższe dawki 

Zoloft biorę od początku października. Kiedyś brałem sertralinę przez jakiś rok z kawałkiem na depresję (około 2013 r.). 

 

17 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Dwa dni dobrze a następnie nagłe silne ataki paniki. Po 3ech miesiącach mój stan były dużo gorszy niż zanim wzięłam. Także podjęłam decyzję o powrocie do paroksetyny.

To samo u mnie. Powiedziałem swojemu lekarzowi, że ja się wykończę na tym leku. Dokładnie jak piszesz, dwa dni dobrze, a potem trzy dni ataków 😱  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zew napisał(a):

Zoloft biorę od początku października. Kiedyś brałem sertralinę przez jakiś rok z kawałkiem na depresję (około 2013 r.). 

 

To samo u mnie. Powiedziałem swojemu lekarzowi, że ja się wykończę na tym leku. Dokładnie jak piszesz, dwa dni dobrze, a potem trzy dni ataków 😱  

O widzisz czyli też tak masz, no tak jak piszesz można się wykończyć bo raz tak raz tak, nie wiem ja chyba poproszę go o paro bo co innego może być dobrego na lęki, ja kiedyś bardzo dobrze po zolofcie sie czułam, ale albo jego działanie się już wypaliło, albo te wysokie dawki nie są dla mnie, albo jeszcze za mało te 125, jak już się ucieszę bo jest fajnie to znów źle, ja biorę jak pisałam od września, ale Ty nie skaczesz tak na dawkach i też tak masz, a co twój lekarz na to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zew napisał(a):

Zoloft biorę od początku października. Kiedyś brałem sertralinę przez jakiś rok z kawałkiem na depresję (około 2013 r.). 

 

To samo u mnie. Powiedziałem swojemu lekarzowi, że ja się wykończę na tym leku. Dokładnie jak piszesz, dwa dni dobrze, a potem trzy dni ataków 😱  

Ja powiedziałam mojemu to samo. Że mam dosyć już tego stanu. On zresztą widział po mnie, że jest coraz gorzej. Ostatnio jak mnie widział powiedział, że od razu po mnie widać, że jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mufiśka napisał(a):

ale Ty nie skaczesz tak na dawkach i też tak masz, a co twój lekarz na to? 

Nie, ja stopniowo i planowo dochodziłem do 150 mg. Na każdej dawce byłem co najmniej miesiąc (poza 25mg, na której byłem krócej). Lekarz miał przygotowanych dla mnie kilka wariantów, ale po rozmowie ze mną zaproponował powrót do paroksetyny.

 

Godzinę temu, Raissa667 napisał(a):

On zresztą widział po mnie, że jest coraz gorzej. 

 Po prawie już 4 miesiącach leczenia czuję się tak samo jak przed jego podjęciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wcześniejszą wizytę na 24 właśnie dzwonił mój lekarz, kurczę napiszę ktoś coś o paro? Albo jak znacie coś innego fajnego na lęki i depresję, ale bardziej to lęki, a deprecha spowodowana raczej długotrwałym złym stanem zdrowia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mufiśka napisał(a):

Mam wcześniejszą wizytę na 24 właśnie dzwonił mój lekarz, kurczę napiszę ktoś coś o paro? Albo jak znacie coś innego fajnego na lęki i depresję, ale bardziej to lęki, a deprecha spowodowana raczej długotrwałym złym stanem zdrowia 

Jest cały wątek o paroksetynie przecież ;) Pogadaj uczciwie z lekarzem, powiedz mu jak się czujesz, że nie widzisz takiej poprawy jak kiedyś na tym leku, mimo że już długo bierzesz. Powinien wziąć to pod uwagę i znaleźć jakieś rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zew napisał(a):

Jest cały wątek o paroksetynie przecież ;) Pogadaj uczciwie z lekarzem, powiedz mu jak się czujesz, że nie widzisz takiej poprawy jak kiedyś na tym leku, mimo że już długo bierzesz. Powinien wziąć to pod uwagę i znaleźć jakieś rozwiązanie. 

Tak zrobię, dzięki za odpowiedzi 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mufiśka napisał(a):

Da się pracować wchodząc na ten lek ? 

No ja nie dałam rady. Miałam zwolnienie 3 tygodnie. Żaden lek mnie tak nie przeorał jak paroksetyna (znaczy się przeorał inny też, ale w inny sposób zupełnie). Nigdy wcześniej, ani nigdy później nie miałam takich objawów lękowych jak przy wchodzeniu na paro.

No ale reakcja na włączenie to kwestia indywidualna.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zew napisał(a):

Nie, ja stopniowo i planowo dochodziłem do 150 mg. Na każdej dawce byłem co najmniej miesiąc (poza 25mg, na której byłem krócej). Lekarz miał przygotowanych dla mnie kilka wariantów, ale po rozmowie ze mną zaproponował powrót do paroksetyny.

 

 Po prawie już 4 miesiącach leczenia czuję się tak samo jak przed jego podjęciem.

Tzn pomieszałam trochę w tej wypowiedzi. Chodzi o to, że lekarz widział, że na Zoloft jest ze mną coraz gorzej. Teraz jestem już od 3 mies na Parixinor i jak widziałam się z lekarzem tydzień temu to powiedział, że widać, że paroxinor to mój lek. 

10 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

No ja nie dałam rady. Miałam zwolnienie 3 tygodnie. Żaden lek mnie tak nie przeorał jak paroksetyna (znaczy się przeorał inny też, ale w inny sposób zupełnie). Nigdy wcześniej, ani nigdy później nie miałam takich objawów lękowych jak przy wchodzeniu na paro.

No ale reakcja na włączenie to kwestia indywidualna.

Dokładnie. Ciężko przewidzieć jak będzie. Ale na wątku o poraksetynie są wypowiedzi ludzi, że pracowali przy rozpoczęciu leczenia. Mnie np przeorała bardziej sertralina niż paroksetyna 🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raissa667 napisał(a):

Tzn pomieszałam trochę w tej wypowiedzi. Chodzi o to, że lekarz widział, że na Zoloft jest ze mną coraz gorzej. Teraz jestem już od 3 mies na Parixinor i jak widziałam się z lekarzem tydzień temu to powiedział, że widać, że paroxinor to mój lek. 

Dokładnie. Ciężko przewidzieć jak będzie. Ale na wątku o poraksetynie są wypowiedzi ludzi, że pracowali przy rozpoczęciu leczenia. Mnie np przeorała bardziej sertralina niż paroksetyna 🤣 

To jest nadzieja, że mnie też tak nie przeora albo nie będzie to dla mnie takie straszne bo sertre też dała mi popalić ostro i Seronil najbardziej byłam tak pobudzona i takie lęki, że szok, no ze mną dziś dobrze wczoraj i przed wczoraj lęki ciekawe ile tym razem będzie spokój, jutro mam lekarza przyjmie mnie wcześniej na szczęście muszę poważnie z nim obgadać co dalej bo pół roku to już długo i chyba nie powinno być tak w kratkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam o coś was, czy to możliwe, że dawka leku jest za duża i stąd takie stany? Tak mi przyszło do głowy teraz, że jak brałam 100 to było ok i wtedy się napiłam tak mocno alkoholu i od tamtej pory zaczęłam się gorzej czuć i wtedy lekarz kazał wejść na 150 i potem na 125 bo po 150 za mocno było, teraz tak sobie czytam o dawkowaniu i może to jest za dużo dla mnie, tak z czystej ciekawości pytam czy wy może mieliście tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Raczej nie. 25mg to jest znikoma różnica.

Tak wiem, ale ja właśnie reaguje na leki mocno, naprawdę nie jest to mój wymysł, a doładował mi 175 po tej akcji z alko potem zeszłam do 150 i 30 dni temu na 125 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 20:39, Mufiśka napisał(a):

A Ty już bierzesz to paro? Da się pracować wchodząc na ten lek ? 

Jeszcze nie, najpierw schodzę z zoloftu. Czy się da pracować? Pewnie się da, ale to kwestia indywidualna. Ja byłem na zwolnieniu lekarskim jak zaczynałem brać paro i jak zaczynałem przygodę z zoloftem. Zoloft mam wrażenie mnie bardziej przeczołgał. Ale jak pierwszy raz brałem sertralinę, potem esci, duloksetynę to skutki uboczne nie były aż tak bardzo dotkliwe i pracowałem normalnie wchodząc na leki.

19 godzin temu, Mufiśka napisał(a):

A jeszcze zapytam o coś was, czy to możliwe, że dawka leku jest za duża i stąd takie stany? Tak mi przyszło do głowy teraz, że jak brałam 100 to było ok i wtedy się napiłam tak mocno alkoholu i od tamtej pory zaczęłam się gorzej czuć i wtedy lekarz kazał wejść na 150 i potem na 125 bo po 150 za mocno było, teraz tak sobie czytam o dawkowaniu i może to jest za dużo dla mnie, tak z czystej ciekawości pytam czy wy może mieliście tak 

Mój lekarz raczej jest zwolennikiem zwiększania i zmniejszania dawki o 50 mg, a nie mniejszych. Ze mną spróbował ze 125mg, ale na tej dawce czułem się tak samo jakbym brał 150mg. Ale jak wielokrotnie tu czytamy - co organizm to pewnie inna reakcja. 

 

W dniu 23.01.2024 o 08:22, Raissa667 napisał(a):

powiedział, że widać, że paroxinor to mój lek. 

Super, że znalazłaś tego jedynego 😆 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zew napisał(a):

Jeszcze nie, najpierw schodzę z zoloftu. Czy się da pracować? Pewnie się da, ale to kwestia indywidualna. Ja byłem na zwolnieniu lekarskim jak zaczynałem brać paro i jak zaczynałem przygodę z zoloftem. Zoloft mam wrażenie mnie bardziej przeczołgał. Ale jak pierwszy raz brałem sertralinę, potem esci, duloksetynę to skutki uboczne nie były aż tak bardzo dotkliwe i pracowałem normalnie wchodząc na leki.

Mój lekarz raczej jest zwolennikiem zwiększania i zmniejszania dawki o 50 mg, a nie mniejszych. Ze mną spróbował ze 125mg, ale na tej dawce czułem się tak samo jakbym brał 150mg. Ale jak wielokrotnie tu czytamy - co organizm to pewnie inna reakcja. 

 

Super, że znalazłaś tego jedynego 😆 

Czekam na wizytę denerwuję się, dziś też niby jakiegoś wielkiego leku nie było, ale ciągle czuję takie jakieś w środku poddenerwowanie nogi i palce u nic muszę ciągle ruszać i tak jak taki jakoś jak bym zbierznosci nie mogła ustawić, ciekawa jestem co zaradzi, oddech mi taki pełny ciężko złapać też ostatnio, Boże ile to jeszcze potrwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał mi zmienić leku czyli zoloftu, kazał zmniejszyć dawkę do 100 mg dodał lerivon na noc i tak mam być przez miesiąc na tym, a paroksetyna nie chciał mi dać bo powiedział, że zna mnie już kupę lat i obawia się, że bardzo ciężko by było mi wejść na ten lek, ale zobaczymy ten miesiąc jak będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zew napisał(a):

Jeszcze nie, najpierw schodzę z zoloftu. Czy się da pracować? Pewnie się da, ale to kwestia indywidualna. Ja byłem na zwolnieniu lekarskim jak zaczynałem brać paro i jak zaczynałem przygodę z zoloftem. Zoloft mam wrażenie mnie bardziej przeczołgał. Ale jak pierwszy raz brałem sertralinę, potem esci, duloksetynę to skutki uboczne nie były aż tak bardzo dotkliwe i pracowałem normalnie wchodząc na leki.

Mój lekarz raczej jest zwolennikiem zwiększania i zmniejszania dawki o 50 mg, a nie mniejszych. Ze mną spróbował ze 125mg, ale na tej dawce czułem się tak samo jakbym brał 150mg. Ale jak wielokrotnie tu czytamy - co organizm to pewnie inna reakcja. 

 

Super, że znalazłaś tego jedynego 😆 

 Na dobre i złe 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mufiśka napisał(a):

Nie chciał mi zmienić leku czyli zoloftu, kazał zmniejszyć dawkę do 100 mg dodał lerivon na noc i tak mam być przez miesiąc na tym, a paroksetyna nie chciał mi dać bo powiedział, że zna mnie już kupę lat i obawia się, że bardzo ciężko by było mi wejść na ten lek, ale zobaczymy ten miesiąc jak będzie 

No ja Cię nie znam i mam podobne zdanie. Nie dałabyś rady przejśc początków na paroksetynie. Jak nie dałaś rady na fluoksetynie, która jest "łagodniejszą wersją" to o paroksetynie nawet nie ma co myśleć moim zdaniem.

Dopóki nie nabierzesz dystansu i nie zaczniesz trochę inaczej podchodzić do swoich stanów to nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, acherontia styx napisał(a):

No ja Cię nie znam i mam podobne zdanie. Nie dałabyś rady przejśc początków na paroksetynie. Jak nie dałaś rady na fluoksetynie, która jest "łagodniejszą wersją" to o paroksetynie nawet nie ma co myśleć moim zdaniem.

Dopóki nie nabierzesz dystansu i nie zaczniesz trochę inaczej podchodzić do swoich stanów to nie ma szans.

No tak już mam i to nie moja wybujalosc tylko organizm tak reaguje, ale nic spróbuję tego i zobaczymy, jestem dobrej myśli, jestem już nie cierpliwa bo dłuży się to strasznie, już mi się nawet nie chce czytać o tym nowym leku bo znów się naczytam i bez sensu, z jednej strony się cieszę, że zostawił mi Zoloft, a tego drugiego nie znam, a jak nie zadziała to zmienimy na coś innego, myślałam, że Zoloft jest mocniejszy niż Seronil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 12:45, zew napisał(a):

Słuchajcie, jestem od 2 tygodni na 100 mg i o ile przez pierwsze 10 dni było ok, o tyle ostatnio jestem całymi dniami senny. Zasnąłbym niemal na stojąco. Zaliczyć to na poczet skutków ubocznych, które powinny minąć? Niestety, po kilku dniach względnego spokoju powróciły też lęki. Zakładam jednak, że dawka ta potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby się wczytać. Chciałbym pociągnąć na niej do końca miesiąca, wtedy będę już 2 miesiące na sertralinie. Lekarz powiedział, że jak 100 mg na lęki będzie za mało, to wejdziemy za chwilę na 150 mg, ale też nie chcę się spieszyć, bo to chyba zły pomysł, skoro na mniejszej dawce przysypiam w ciągu dnia. Czytałem na forum, że niektórzy dostali zalecenia, żeby brać zoloft na noc, ale mój kazał brać rano, to biorę rano.

Heja jak tam sytuacja u ciebie? Ja od 3 dni na 100 mg ze 125 tak lekarz kazał dostałam ten lerivon na noc małą dawkę do zoloftu nie kazał zmieniać leku i lęków na razie nie mam, ale to 3 dni dopiero, i ten drugi mam dopiero za tydzień wziąć zobaczyć jak na tych 100 będzie poczekać trochę modlę się żeby okazało się, że te lęki były po tych 125 mg, zmieni mi lek jak za półtorej miesiąca nie będzie nic lepiej  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×