Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
klex

Co wam dała psychoterapia ? Jakie zmiany.

Rekomendowane odpowiedzi

Co uzyskaliście dzięki psychoterapii jakieś dobro dla siebie nie wymierną korzyść a może były jakieś negatywy ?

Chodzi mi o konkrety nie o biadolenie psychoterapia działa, nie działa, przebieg co pomaga a nie etc.

Przykładowo 3 miesięczna psychoterapia grupowa albo powiedzmy kilkuletnia indywidualna.

Chodzi mi o odpowiedź typu zakończyłem proces długiej pracy nad sobą na psychoterapii, dzięki niej nie biorę już leków, nie mam nawrotów, zmieniono mi diagnozę, zmieniłem pracę, wiozłem/am rozwód albo ślub/ moje życie towarzyskie się zmieniło, moje życie wygląda inaczej, rzuciłem/rozpocząłem/am studia wyjechałem do Australii itp. Chcę usłyszeć przykładowo tak zawsze o tym marzyłem i psychoterapia mi dopiero uświadomiła że Australia jest moją krainą w której chciałem zamieszkać i od roku tam ułożyłem sobie życie. Konkrety...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

terapia 1,5 roku, mam borderline

jestem milsza do ludzi,spokojniejsza, popzytywnie podchodze do zycia

podchodze do problemu-wszystko da sie zalatwic a nie-katastrofa

stalam sie konsekwentna i odpowiedzialna

juz nie zwalam winy na innych za moje porazki

umiem sluchac krytyki/ tylko nie od mojej matki.../

staram sie pozytywnie podchodzic do ludzi

nie zalamuje sie jak kolezanka nie dzwoni 2 dni,ze mnie nie lubi

bezbolesnie przezylam zerwanie z przyjaciolka-wielki sukces

polubilam gotowanie/nie wiem czy dzieki terapii)))

wierze ze moja przyszlosc bedzie dobra i pozytywna

dogaduje sie z siostra zazwyczaj-wielki sukces

asertywnosc-

smialosc-bylam cicha myszka

a teraz bywam nawet liderka grupy,jest super)))-to dala mi terapia grupowa

a zostalo mi do zmiany

relacje z mama!!!!

relacje z facetami

praca i podejcie do niej

bezsennosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

potrafiłam skończyć toksyczne relacje i szukam takich zdrowych i wspierających, już nie zadowalam się byle czym, choć czasem jest trudno, bo jak się nie miało dobrych relacji z rodzicami to potem usilnie szuka się tego w relacjach z innymi i chwyta się byle czego, bo choć troszkę uszczknąć ciepła, zrozumienia i akceptacji

zaczęłam naprawdę walczyć ze swoim perfekcjonizmem, bo widzę już wyraźnie jak bardzo mnie on niszczy...jeszcze mam poczucie winy z powodu bywania nieidealną, ale mam nadzieję, że z czasem minie

okazuję swoje słabości rodzinie, rzadko ale jednak

wyrażam złość, nie do końca zawsze asertywnie, ale jednak

poznaję siebie coraz bardziej i znam swoje potrzeby

jestem dużo bardziej asertywna

zdarza mi się w końcu i to dosyć często wyrazić swoje zdanie, które akurat jest odmienne od zdania innych

wiem, że nie muszę się ciągle zajmować domem i być rodzicem w sytuacjach, gdy moja mama nim nie jest

mam swoje potrzeby i prawo do ich zaspokajania

moi rodzice mnie skrzywdzili i jest to niepodważalny fakt, nic nie jest w stanie ich usprawiedliwić

Do dalszej pracy: seksualność, kryzys wiary, relacja z mamą, postrzeganie i złość do ojca, radzenie sobie ze stresem, asertywność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok roku. Trening uważności i technik relaksacyjnych, później autoterapia DDA, następnie autoterapia toksycznych związków romantycznych i normalnych.

-Świadomość, że moje problemy są prawdzie i istnieją a nie, że je sobie wymyśliłam.

-Potrafię bronić swoich przekonań nawet w niesprzyjającym środowisku.

-Nie boję się porzucić szkodliwych zachowań i toksycznych relacji.

-Nie boję się nieznanej przyszłości i nieznanych zmian.

-Nie muszę kontrolować i planować swojej przyszłości w nadmierny sposób. Robię to na tyle na ile potrzeba.

-Wiem, że mam bezwzględne prawo do szacunku i nie umniejszania moich spraw, pomysłów i problemów.

-Potrafię się bronić gdy ktoś nie przestrzega moich praw lub mi zagraża.

-Rozumiem, czemu ludzie mnie nie lubią.

-Wiem, że nie da się nikogo zmienić na siłę nawet, jeśli to byłoby dla niego dobre.

-Wiem, że patologia rodzi patologię i jak się to odbywa.

-Zrozumiałam, że prawdopodobnie moja wymarzona praca nie byłaby moim ulubionym zajęciem.

-Potrafię milczeć gdy pomaga mi to przetrwać w toksycznym środowisku na które jestem skazana a wcześniej robiłam larma które przynosiły tylko problemy dla mnie.

-Wiem, że ludzie łączą się w pary na podstawie tego co było w dzieciństwie, zwłaszcza Ci z problemami. Najlepiej czuję się przy ludziach którzy mnie wykorzystują i nie szanują. Teraz nie zastanawiam się czemu tak bardzo kogoś kocham i nienawidzę jednocześnie, po prostu to wiem.

-Nie mam rozkmin egzystencjalnych.

-Wiem, że sens życiu trzeba nadać bo życie nie ma sensu samo w sobie.

-Wiem, skąd się wzięły moje bdsmowe potrzeby seksualne i niektóre zachowania. Nawet na jakiś czas się ich pozbyłam.

-Wiem, że uczucia zawsze z czegoś wynikają i można je zmienić.

-Spadło mi ciśnienie i nie mam migren ani nerwobóli.

-Terapia dała mi możliwość rozwijania się w przyszłości po jej zakończeniu i dostrzegania oraz interpretowania rzeczy które akurat w trakcie terapii się nie wydarzyły lub nie zostały na niej poruszone.

Byłoby więcej, pewnie u poprzedniczek też byłoby więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi