Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aromaterapia - aby poczuć się jeszcze lepiej.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w posiadaniu lawendowy (super, polecam), pomarańczowy (też jest ok) i z drzewa herbacianego (zawiodłam się, nie pachnie jak chciałam).

Ostatnio dostałam od przyjaciółki geraniowy i jest super! Bardzo ładny i bardzo mocny, mieszkanie całe nim pachnie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki fajny temat. Forum daje bodźce wzrokowe i myślowe. Muzyka wiadomo. Ale gdzie zapachy? Ano właśnie tutaj.

Ja od pewnego czasu palę w pokoju kadzidełka. Szybko się kończą, a tyle już miałem wariantów. Zostały jakieś kwiaty i kokos.

 

Niestety mózg szybko się przyzwyczaja do zapachów i przestaje je czuć. Muzyka tak szybko nie znika. To się nazywa habituacja.

 

Z chęcią zamówię sobie coś na Allegro. Niestety wybór taki duży, a ja nie wiem co wziąć. Wy już poleciliście, ale nigdy nie wiadomo jak to będzie ze mną. Na pewno lubię leśne zapachy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak grzyby. Mi się mało co tak pozytywnie kojarzy co właśnie zapach grzybów. Ale to objaw jesieniarstwa. Kto nie zna terminu to niedawno słowo jesieniara wygrało w plebiscycie na słowo roku. Do tego to takie ciepło domowego ogniska. Klimatyczne jesienie, ogrzewanie się ciepłem pieca. W 2019 kroiłem grzyby i potem wąchałem jak się suszyły.

A jak wiadomo zapachy łatwo przywołują jakieś chwile z przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba kombinować i testować, jak widać każdy lubi coś innego 🙂

Ja właśnie pomarańczę wzięłam po to, żeby mieć jakiś fajny niedrażniący zapach, kiedy odwiedza mnie partner. Bo nie każdy lubi mocne zapachy.

Wziąć, spróbować, a jak się nie spodoba to oddać koleżance ^^

 

7 godzin temu, naftan_limes napisał:

Jaki fajny temat. Forum daje bodźce wzrokowe i myślowe. Muzyka wiadomo. Ale gdzie zapachy? Ano właśnie tutaj.

No ja sobie kupiłam kominek i olejki właśnie dzięki wypowiedziom tutaj ^^ Forum fajnie inspiruje ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lilith napisał:

O to to to! :D Ja też testuję olejki. Piwonia pięknie pachnie. No i oczywiście bez :D Mam jeszcze do wypróbowania konwalię i sosnę, ale obawiam się, że sosna może mi sie kojarzyć z żelem do wc, a konwalia z płynem do podłogi :D 

Też bym się tego bała w przypadku sosny, ale skoro polecasz piwonię i bez, to może wezmę następnym razem ;)

 

Swoją drogą - w jaki sposób palicie te olejki? Ja na górę kominka zawsze leję trochę wody, na nią pryskam kilka kropel (5-10) olejku a na dół dodaję tę małą świeczkę. Zanim się świeczka wypali, to muszę uzupełnić potem znowu wodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lilith napisał:

A ja nawet niezbyt kojarzę zapach jaśminu.

Jest dość specyficzny, ja myślę że u mnie dodatkowo podbija go pewne pozytywne wspomnienie z późnego dzieciństwa, tak pachniała ważna dla mnie osoba, więc teraz ten zapach wywołuje u mnie poczucie błogości i miłości. Podobnie mam z zapachem lipy, jak go czuję, widzę tatę z dawnych czasów.

Jeśli chcesz odkryć ten zapach to najlepiej w jakiejś herbaciarni porządnej poprosić o herbatę z jasminem. Często dają zielone jasminowe albo białe jaśminowe. One tak pachną 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie piję jaśminową herbatę. Całkiem smaczna, lepsza niż zwykła zielona.

Kadzidełka dostałem na urodziny od mamy, więc teraz mam co palić.

Lubię te klasyczne zapachy w stylu drzewa sandałowego, ale fajnie czasem urozmaicić jakimiś specyficznymi zapachami typu kokos czy cytryna. 

Dużo też jest kwiatowych. Mam tulipana i na serio czuć tulipana, co się chwali bo nie zawsze aromat jest adekwatny i niektóre kadzidła pachną podobnie.

 

No i jest jeszcze kadzidło takie jak mają w kościele. Moja mama była na wschodzie i kupiła, bo tam częściej palą. Czułem się jak na jakichś modłach. Dość intensywne i mocno się kopcą.

 

Ciekawe czy doczekamy się drukarek zapachów. Takich co łączą molekuły i dają jakieś zapachy. W sumie całkiem możliwe. 

 

Jest kadzidło o zapachu benzyny? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lilith a czym roznosisz ten zapach po mieszkaniu? Chodzi mi o te parowniczki, nie wiem jak to się właściwie nazywa. Bo taki parowniczek na świeczkę to ja myślę że nie jest dobry bo jak się pali to zużywa tlen i jakieś chyba związki złe wydziela. Przydałby się jakiś taki parowniczek elepśtryczny :smile:

A drugie pytanie to kiedy, gdzie i jak wogóle stosujesz te olejki jak ich masz aż 41? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany jest Wam temat frekwencji zapachów? Nawet jeśli ta teoria jest pojechana, to warto zwrócić uwagę, że na czołowym miejscu jest geranium i olejek różany. Wysokie frekwencje z czarodziejskiego na nasze, to takie frekwencje, które wprawiają człowieka w błogi stan, 'high', wyższe częstotliwości. Zatem można wypróbować perfum lub innych pachnideł z powyższymi aromatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 23:56, Lusesita Dolores napisał:

Gdzie kupujecie te olejki

Mi się nie chce czekać na przesyłkę więc kupuję w różnych miejscach stacjonarnie, raz w aptece, raz w sklepie z eko żywnością, raz dostałam. 

 

@zabijaka nigdy nie słyszałam o tej teorii, możesz przybliżyć 🙂 Ale faktycznie geranium uwielbiam. Jest taki mocny ten zapach.

 

@Jurecki tak to wygląda 🙂 Właśnie sobie palę lawendę ^^
 

 

117258659_321637095910710_4156394848798304572_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aurora88 napisał:

Mi się nie chce czekać na przesyłkę więc kupuję w różnych miejscach stacjonarnie, raz w aptece, raz w sklepie z eko żywnością, raz dostałam. 

 

@zabijaka nigdy nie słyszałam o tej teorii, możesz przybliżyć 🙂 Ale faktycznie geranium uwielbiam. Jest taki mocny ten zapach.

 

@Jurecki tak to wygląda 🙂 Właśnie sobie palę lawendę ^^
 

 

117258659_321637095910710_4156394848798304572_n.jpg

Nie czuję się ekspertem w temacie,  bo sam od niedawna ten temat odkryłem... Proponuję samej sobie wyguglować "Higher vibrations'' albo ''high vibrations foods/drinks/oils'' co tylko uważasz... Jest to coś z pogranicza fizyki a magii. Tesla uważał, że wszystko ma jakąś frekwencję.. Choć jego nauki zostały 'skradzione' przez Edisona a jego geniusz zapomniany, to niektórzy nadal szukają w tym oparcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×