Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Lilith

Administrator
 • Zawartość

  53374
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

5382 wyświetleń profilu
 1. Lilith

  Poszukiwanie pracy, rozmowy kwalifikacyjne, zatrudnienie

  Przejrzałam przepisy Ustawy i Rozporządzenie Ministra i nie ma tam wzmianki o jakiejkolwiek możliwości dodatkowych dni wolnych poza tymi, które podałam wyżej. Urlop okolicznościowy, urlop bezpłatny Cię nie obejmuje, ponieważ staż nie jest formą zatrudnienia rozumianą w znaczeniu przepisów Kodeksu Pracy.
 2. Lilith

  Śmierć - temat tabu?

  Również to zaobserwowałam. Im człowiek jest bliżej śmierci tym gorliwiej szuka czegoś, co da wiarę jednak w formę życia po śmierci... Zaskakujące jest to, że zrozumienia często próżno szukać nawet u osób, które powinny przynajmniej próbować wczuć się w psychikę drugiej strony - u pedagogów, psychologów, terapeutów, psychiatrów, personelu szpitali. Wiedzą, że samobójstwa istnieją, znają teorię, ale kompletnie odcinają od siebie empatię w stosunku do osób z myślami samobójczymi czy nawet po próbach samobójczych. Może dlatego, że same boją się śmierci i wszystkiego, co jest z tym związane? A może boją się tego, że "zarażą się" myśleniem o śmierci? Może w życiu nie doświadczyły cierpienia i dlatego nie są w stanie zrozumieć, dlaczego ktoś chce odebrać sobie życie? Może starają się zachować dystans, żeby samemu nie odpłynąć? Powodów może być cała masa.
 3. Lilith

  Poszukiwanie pracy, rozmowy kwalifikacyjne, zatrudnienie

  Banda idiotów Po pierwsze - przy ustalaniu terminów na rozmowę rekrutacyjną można powiedzieć, że rozmowa jest możliwa dopiero od konkretnej godziny, ponieważ jesteś obecnie na stażu i pracujesz do takiej i takiej godziny. Jeśli ktoś już do Ciebie zadzwonił, to zazwyczaj jest w tej materii elastyczny. Sama tak robiłam i zawsze się udawało dogadać. No chyba, że ma sztywną rekrutację w danym dniu i o danej godzinie, ale to już inna para kaloszy. Przez okres odbywania stażu należy Ci się 2 dni wolne za każde przepracowane 30 dni: Po drugie - same rozmowy kwalifikacyjne Cię nie dyskwalifikują z odbywania stażu. Dyskwalifikuje Cię dopiero nie zgłoszenie się w godzinach wyznaczonych na odbywanie stażu bądź podjęcie pracy. Poza tym - o ile dobrze pamiętam, to ubezpieczenie zdrowotne jest nadal ważne przez 30 dni od skreślenia z listy. Natomiast do ponownej rejestracji w urzędzie są wyznaczone przedziały czasowe w zależności od sytuacji. Samo pójście na rozmowę nie dyskwalifikuje z niczego. Większość urzędników z pup-ów to stado baranów po prostu. Zamiast pomagać w znalezieniu pracy, to urzędasy zamykają ludzi przed możliwościami, które mogą wykorzystać. Wiadomo, że praca na pełny etat jest korzystniejsza niż staż z pup-u. I to zarówno dla statystyk pup-u jak i samego zainteresowanego i powinno się wręcz zachęcać do aktywnego poszukiwania pracy. Sama przerwałam staż, ponieważ znalazłam pełnoetatową pracę i urzędniczki piały z zachwytu, że mają jedną osobę mniej.
 4. Lilith

  Z życia wzięte :D

  Mama, tata, mały chłopczyk - wesoły, z włoskami zakręconymi w pierścionki. Biega dookoła mamy i taty. Mama łapie go za rączkę i mówi do taty, że jeszcze chwilę potrwa zanim wyjdą. Ojciec patrzy na syna i warczy: - Co, jeszcze tego nie zżarł? Matka kiwa przecząco głową patrząc na kawałek ciastka w rączce syna. To nie jest przykład tego, z czego można się śmiać, ale za to w pełni obrazuje człowieka, którego się obserwuje.
 5. Lilith

  Księga myśli i refleksji

  Tyle jest wiedzy do przyswojenia, tyle rzeczy do zrobienia, tyle do przeżycia - żeby tylko starczyło na to sił, czasu i energii.
 6. Lilith

  Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę) - cz. 2

  Niezbyt. Ale nie jest też nie wiadomo jak źle. Da się wytrzymać. Humor mi się zdecydowanie poprawi po godzinie 20:00.
 7. Myślę właśnie, że występuje coś na zasadzie, którą opisałam. A zatem - jakby nie patrzeć - mechanizm jest zbliżony, bądź nawet ten sam. Niezależnie od intencji - w mózgu mogą być pobudzane te same obszary. Napisałam "mogą być", ponieważ teraz spekuluję - nie dotarłam na razie do żadnych badań na ten temat. Całe zagadnienie jest opisywanie jedynie powierzchownie - przynajmniej w polskiej literaturze.
 8. Lilith

  Filmy!

  Obejrzałam ostatnio Kogel Mogel 3, ponieważ dwie pierwsze części pamiętam od dzieciństwa i lubię do nich wracać. Kontynuacja jest po prostu okropna. Zamordowali ten film. Nie polecam nikomu.
 9. Lilith

  Rozpacz, radość, euforia i...co dalej? NOSTALGIA

  @franczeskowitaj na Forum. Wiesz...myślę, ze idąc do szkoły średniej masz szansę na ponowne odwrócenie passy. Nowi ludzie, nowe środowisko. Nie ma co rozpamiętywać przeszłości - trzeba iść do przodu. Zwłaszcza, że przed Tobą nowy etap w życiu. Czy wykorzystasz szansę - wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie. Czy rozmawiałeś z kimś poza wpisem na Forum? Może z rodzicami, którymś z nauczycieli, księdzem?
 10. Lilith

  Samookaleczenia.

  Jak bardzo jesteś gwałtowna przy okaleczaniu się? Co było pierwsze - samookaleczenia czy myśli samobójcze? Dlaczego miałoby przeszkadzać? Jestem tego samego zdania. Jeśli źródło Twoich problemów wywodzi się z sytuacji w domu, to im szybciej się wyprowadzisz - tym lepiej. A po tym, co napisałaś, zakładam, że tak właśnie jest. Wciąż jesteś czujna, spięta i jedynym sposobem rozładowania tego jest agresja wobec samej siebie. Tak naprawdę, moim zdaniem - przenosisz te awantury, agresję na siebie. Kontynuujesz to, co dzieje się u Ciebie w domu, ale jako ofiara i kat w jednym. Nie masz wrażenia, że jak się już okaleczysz, skrzywdzisz się, to jesteś wówczas bardziej "uprawniona" do tego, żeby się sobą zaopiekować, być czułą i troskliwą dla siebie? Przynajmniej przez chwilę? Nie jest tak, że musisz "zasłużyć" na troskliwość ze swojej strony, bo skoro cierpiałaś, to teraz możesz chwilę odetchnąć? Znów jesteś dla siebie surowa...
 11. Lilith

  Brak snu i lęki nerwicowe.

  Witaj na Forum. Z tego, co opisałaś, to dom rodzinny ma bardzo duży wpływ na rozwój Twojej nerwicy. Czy coś się w nim kiedyś stało? Czy masz jakieś przykre wspomnienia odnoszące się do przebywania w domu rodzinnym? Jest szansa na to, żebyś się w najbliższym czasie wyprowadziła? Myślę też, że warto by skorzystać z pomocy psychiatry i psychoterapeuty. Leki by Cię trochę wyciszyły, a na psychoterapii byś spróbowała się dowiedzieć, co powoduje tak silny lęk.
 12. Lilith

  Odstawiam leki, czas na olej konopny.

  @Maciejtakitu jest link do wątku o oleju konopnym. Myślę, że tam prędzej dostaniesz odpowiedź na swoje pytania: https://www.nerwica.com/topic/42804-cbd/?page=1
 13. Tak, to jest istotne. A jak jest teraz z samookaleczeniami, autoagresją w ogóle i myślami samobójczymi?
 14. Lilith

  Potrzebuję się zwierzyć ze swoich problemów

  Innymi słowy - to Ty się odsuwasz od Nich, a nie Oni od Ciebie... Zarówno to, jak i fragment, który napisałeś powyżej świadczą o tym, że bardzo dużo naczytałeś się w Internecie informacji na temat objawów różnych zaburzeń. Gdyby tak przeglądać objawy, to można siebie przypisać do bardzo wielu, co nie oznacza, że akurat jest to trafne. Kryteria diagnostyczne i diagnoza lekarska to jedno, a autodiagnoza, to drugie. Naprawdę - zaczekaj aż Cię zdiagnozuje lekarz. I jak?
 15. Lilith

  Brak poczucia atrakcyjności

  Jak bardzo Ci to pomaga?
×