Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość

Aromaterapia - aby poczuć się jeszcze lepiej.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Są tutaj jacyś zwolennicy aromaterapii? Aromaterapia w moim przypadku, gdy źle się czuję praktycznie nie działa, ale gdy mam dobry nastrój, to nastrój idzie jeszcze bardziej w górę + czuję się nieziemsko.

Olejkami można się namaszczać, inhalować, masować, skrapiać poduszkę, by spało się przyjemniej.

Najbardziej polecam olejki: pomarańczowy, lawendowy, geranium, waniliowy, olibanowy, cytrynowy, sandałowy, mandarynkowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiam sole i olejki. Zwłaszcza olejek różany. Oddziaływanie zapachów jest spore. Mnie to odpręża.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Olejek różany. Pani, to są drogie rzeczy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BiełyjeRozy, eeeeee tam, jak inne ;) Próbowałam soli do kąpieli o zapach leśnym, ale zrezygnowałam, bo za bardzo mi się ten zapach kojarzył z płynem do WC 8) Ogólnie sole, to najlepiej różane, lawenda, magnolia. Świeczki też najlepiej o zbliżonym zapachu. Jesli chodzi o zapachy w domu, to bardziej lilia lub opium 8) Większości osób nie odpowiadają te dwa ostatnie, bo są bardzo ostre. Ja jednak lubię. Po złożeniu tego wszystkiego do kupy wychodzi aromatyczna bomba, która pozytywnie wpływa na mój nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BiełyjeRozy, eeeeee tam, jak inne ;) Próbowałam soli do kąpieli o zapach leśnym, ale zrezygnowałam, bo za bardzo mi się ten zapach kojarzył z płynem do WC
:lol:

No niektóre tak pachną. Ale ja bym potrzebowała coś na uspokojenie relaks nie znoszę zapachu lawendy fujj. Śmierdzi jak kupa w lesie pod szyszkami.Znacie coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

mi podoba się zapach trawy cytrynowej, eukaliptus! no ale to nie do kąpieli tylko olejki do kominka+podgrzewacz! śliwka też, no różanego nie trawię, jest za słodki i za mdły, ogólnie zapachy słodkie wzbierają mnie na wymioty! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zupa z rzodkiewek, może jakiś bardziej owocowy zapach - niekoniecznie kwiatowy.

Dissident, co kto lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
co kto lubi ;)
dokładnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzę dzisiaj o zapachach, o kąpieli z kwiatowymi solami. Skoro już będę musiała się wywlec z domu, to chyba przejdę się w poszukiwaniu czegoś fajnego.

BTW a macie jakieś sprawdzone przez siebie olejki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykąpałam się dzisiaj w magnolii i w solach kwiatowych. Zupełnie inaczej jak tak sobie człek poleży godzinę w wannie i się zrelaksuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukuję nowego zapachu. Coś słodkiego. Możecie coś polecić? Chodzi mi o kąpiel...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś nowe zapachy ostatnio testowaliście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Kadzidło o zapachu gardenii :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja lubię rozmarynowy, aż się w głowie kręci, szczypie jak się wącha go głęboko wciągając powietrze nosem prosto z buteleczki. Pięć takich wdechów i człowiek lepiej się czuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzy mi się nowa kompozycja zapachów:105:Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja lubie orientalne np.paczula.   a dziś zamowilam olejek pomarańczowy,ponoc dobry na depresje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, shira123 napisał:

ja lubie orientalne np.paczula.   a dziś zamowilam olejek pomarańczowy,ponoc dobry na depresje

Pomarańcza pięknie pachnie. Jeśli lubisz cynamon, to polecam pomarańcza z cynamonem - kadzidełka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uwielbiam cynamon)musze kupic.mnie piekny zapach poprawia nastroj.wogole lubie piekno wokol siebie,kwiaty ,obrazy itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, shira123 napisał:

uwielbiam cynamon)musze kupic.mnie piekny zapach poprawia nastroj.wogole lubie piekno wokol siebie,kwiaty ,obrazy itp

Zapach cynamonu jest bardzo kojący i wywołuje skojarzenia z szarlotką :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale bym zjadla szarlotke mniam) chyba jutro upieke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.03.2019 o 21:44, shira123 napisał:

ale bym zjadla szarlotke mniam) chyba jutro upieke

I upiekłaś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Róża, róża i jeszcze raz róża. Sól różana, płyn do kąpieli, żel do mycia, maska różana na twarz, hydrolat na włosy, masło różane do ciała, krem różany do rąk, perfumy różane:105:To jest dopiero zapach:105:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cynamon (a zwłaszcza w kadzidełkowym połączeniu z pomarańczą ;) ), kawa! :D  To w sumie dwa zapachy, które u mnie najczęściej goszczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Lilith napisał:

Róża, róża i jeszcze raz róża. Sól różana, płyn do kąpieli, żel do mycia, maska różana na twarz, hydrolat na włosy, masło różane do ciała, krem różany do rąk, perfumy różane:105:To jest dopiero zapach:105:

oo tak roza,uwielbiam.i lawenda)

chce sobie zrobić sama krem lawendowy i mgielke zapachowa) proste przepisy z netu i można pięknie pachniec za grosze))

jeszcze fajny orzezwiajacy jest olejek geraniowy.  teraz kupiłam pichtowy/taka sosna/fajny na przeziębienie.

kurcze chyba sobie kupie jakiś fajny zestaw olejkow))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi