Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zlewne poty


jolka26

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie od miesiąca męczą mnie napady gorąca i zlewne poty. Jestem przerażona bo nie wiem skąd się to wzieło. Lecze się Anafranilem na depresje i zaburzenia lękowe. Ponadto ok miesiąc temu odstawiłam tabletki hormonalne Yasminelle - dodam tu że mam zespół poilicystycznych jajników. Jest to dla mnie bardzo dokuczliwe. Czasem mam taki napad pieczenia po krękosłupie szyjnym. jak jade rano do pracy albo spowrotem do domu to pod kurtką jestem cała mokrutka- czuje jak pot kapie wzdłuż kregosłupa. Byłam u internisty, który mówi że moze to być po anafranillu - tylko że ja z przerwami leczę się nim juz ok 5 lat i do tej pory tak nie miałam. Nie wiem co robić bo zaczęłam się tym denerwować, mam nawet tachykardie. Pomóżcie co to może być, nerwica czy hormony a może coś innego?. Ostatnio robilam badania na tarczyce- hormony mam w normie. Co sie dzieje?. Jestem w rozpaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie od miesiąca męczą mnie napady gorąca i zlewne poty. Jestem przerażona bo nie wiem skąd się to wzieło. Lecze się Anafranilem na depresje i zaburzenia lękowe.

 

 

anafranil powoduje takie napady , ja tez gdy go stosowalam to mialam takie zlewne poty tragedia, kiedy odlozylam to swinstwo to pozly sobie , druga sparawa anafranil nie jest dobrym lekiem!!

nie wyszukuj nic innego jesli to nie tarczyca to to anafranil-gwarantuje ci to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jovita a ile Ty brałaś tego Anafranilu? Ja mam 1 tabl wieczorem i 1/2 rano (75 SR) biorę go 1,5 miesiaća a od miesiąca mam takie poty . Mówie Ci one sa straszne jestem cała mokra, mam też takie uderzenia gorąca aż czasem piecze mnie po kręgosłupie albo po mięsniach. Tarczyce mam niby w porządku bo wszystkie wyniki są w normie. Na usg wyszedl mi tylko mały guzek. Ostatnio zmniejszylam sobie sama Anafranil tylko do 1 tabl ale te poty nie przechodza. Druga sprawa, to że ja Anafranilem leczę sie już kilka lat. Ostatnio tylko lekarz zmieniał mi na Zoloft po którym dalej zle sie czulami i wrocilam do Anafranilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tarczyce masz w porzadku to zwroc uwage na anafranil - zapytaj lekazra najlepiej czy to mzoliwe ze to od tego (u mnie bylo to od tego leku) , ja tez mialam straszne poty po tym leku najgorsze byly w nocy calutka mokra calutka !! mowie ci to dosc toksyczny lek ale ja nie jestem specjalista ja tylko stawiam na to ze to anafranil-z wlsanego doswiadczenia!!! to moze byc wlasnie dzialanie uboczne tego leku!

 

ja juz kochana nie pamietam jaki dawki bralam wiem ze male !

a i to znaczy ile razy juz bralas anafranil w swoim zyciu?? ktory raz zkolei?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:31 pm ]

acha tez bralam 75 SR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jovitka, no ja juz z 5 lat będe brała te prochy oczywiście z małymi przerwami - niby lekarz stwierdził zaburzenia lękowe i depresje powracającą. Mam takie epizody 1 raz na rok. Ty piszesz że miałaś takie poty w nocy, a czy w dzień też. Miałaś może również napady gorąca? A co teraz bierzesz za tabletki?ja mówiłam lekarzowi że mam nadmiernie pocenie i mowił że moze tak być ale kurcze jak zleją mnie takie mocne poty albo mam uderzenia gorąca to czasem myśle że to coś poważnego:( no i główka wtedy pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałaś może również napady gorąca?

 

dokladnie tak mialam w dzien takie uderzenia goraca!

 

A co teraz bierzesz za tabletki?

 

pramolan i jedyna jego wada jest to ze strasznie usypia.. ale poza tym depresja sobie na razie poszla.

 

ja mówiłam lekarzowi że mam nadmiernie pocenie i mowił że moze tak być ale kurcze jak zleją mnie takie mocne poty albo mam uderzenia gorąca to czasem myśle że to coś poważnego:( no i główka wtedy pracuje

 

a no wlasnie i tu jest problem , czego sie boisz??? chyba lekarz poweidzial cio ze to tabletki , jestes zdrowa jak kon wiec nie szukaj sobie choro bo to tylko pogorszy samopoczucie twoje!! a jesli beda bardzo ci dokuczaly te poty to popros lekarza o zmiane leku , tylko wiesz ze kazdy lek cos spwoduje wiec trzeba sie na to przygotowac

mowisz ze raz w roku masz takie epizody to ty sie nie przejmuj z toba jest wszystko w porzadku i nie zadreczaj sie czyms co jest nierealne !!ja tez tak robilam ale chyba widzisz 5 lat z ta choroba zyjesz wiec powinnas juz bardzo dobrze zdawac sobie sprawe z tego ze to TYLKO nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jovita dzieki za rade, troche sie uspokoiłam. Może faktycznie muszę zmienić lek. Wiesz że w tej franc...atej chorobie czlowiek nakręca sie kazdą oznaką z organizmu i jescze bardziej się doluje. Ja jestem 5 lat na to chora jak nie wiecej a przeżywam za każdym razem tak samo. Nie nawidze tej choroby pewnie jak każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj oj moze mi ktoś pomoże bo męcze sie z tym....ze ciagle mi gorąco a do tego taka potliwosc mimo ze na dworze mróz...wczoraj poszłam do znajomych jak nagle zrobiło mi sie tak gorąco a w dodatku czułam ze robie sie cała mokra i ta słabość....wiem ze mam nerwice ale co robic by to uczucie zginęło? prosze dajcie mi znać

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:22 pm ]

kiedys brałam pramolan teraz jedynie propranolol....1 dziennie wiec od tabletek to raczej nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba faktycznie skutek uboczny Anafranilu. Zażywam go od roku i od razu pojawiły sie problemy z nadmiernym poceniem. Niestety nie przeszły do dziś. Zastosowałem dietę, rzuciłem fajki, automatycznie skończył się problem nadciśnienia, a ta cholerna nadmierna potliwość nadal mi dokucza. Rozmawiałem z psychiatrą o skutkach ubocznych i stwierdził, że to mało prawdopodobne, że to przez Anafranil. Jakkolwiek leku nie zamierzam zmieniać, bo to już jedyny skutek uboczny jaki odczuwam (światłowstręt, senność już dawno minęły) i czuję się z nim całkiem nieźle.

Macie jakieś rady jak poradzić sobie z tymi falami gorąca i poceniem? W mojej pracy handlowca to naprawdę dość poważny problem. Tracę opanowanie gdy zaczynam przy kliencie się pocić i przestaję być wiarygodny jako handlowiec :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie od miesiąca męczą mnie napady gorąca i zlewne poty.

Wydaje mi się, że to typowe dla nerwic.

Moja mama to często miała przy nerwicy lękowej (również w trakcie leczenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herbatka z szałwi jest przeciwko poceniu się, tyle że, jak to ziele, trzeba to stosować dłuższy czas. Z tego co wiem to nie można też przesadzać z ilością na jeden raz, ponieważ działałaby niekorzystnie na jakiś element ośrodka nerwowego. Jedna herbatka dziennie wieczorem, na jedną szklankę 0,5-1 łyżeczki szałwi. Ale nie więcej! I w sumie lekarza trzaba by się zapytać czy to się nie kłóci z jakimiś lekami, chociaż szałwia generalnie nie ma interakcji.

Inna rzecz, że trzeba pamiętać, że się czuję tak jak się chce czuć - jeżeli człowiek sobie wmówi że się będzie źle czuł (tutaj akurat pocił) to się będzie źle czuł choćby nie wiem jak bardzo dobrze było. Na szczeście (przynajmniej teoretycznie - wiemy wszyscy że w praktyce o wiele gorzej) równie łatwo jest siebie przekonać w drugą stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba faktycznie skutek uboczny Anafranilu. Zażywam go od roku i od razu pojawiły sie problemy z nadmiernym poceniem. Niestety nie przeszły do dziś. Zastosowałem dietę, rzuciłem fajki, automatycznie skończył się problem nadciśnienia, a ta cholerna nadmierna potliwość nadal mi dokucza. Rozmawiałem z psychiatrą o skutkach ubocznych i stwierdził, że to mało prawdopodobne, że to przez Anafranil.

 

Nadmierne pocenie się jest dość częstym skutkiem ubocznym Anafranilu - jak również opisane jest w ulotce.

 

A psychiatrzy czasem bagatelizują sprawę. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×