Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa i ergofobia.


Ghoust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 22 lata. Od kilku lat leczę się na depresję i nerwicę lękową. Ze względu na nerwicę lękową, lekarz przepisał mi tabletki. Pozbyłem się lęku (chodzi o lęk przed wymiotami) i teraz sporadycznie mam lęk przed wymiotowaniem.

Od kilku miesięcy pojawił się lęk przed pracą (ergofobia). Ten lęk jest wyjątkowo silny , jeżeli chodzi o kwestię "wyleczenia". Chciałem się zapytać, czy też macie taki lęk przed pracą i jak sobie z nią radzicie, bo we wszystkich forach, jest napisane, że trzeba dodatkowych leków uspakających, jednak takie są tylko i wyłącznie na receptę. Czy prosić lekarza o dodatkowe leki przeciwlękowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że chodzę na terapię indywidualną, ale sam psycholog powiedział, że lepiej byłoby abym uczęszczał na terapię grupową, bo lepiej przełamię lęk będąc w grupie. Dopiero w środę idę do psychiatry, a w czwartek byłem na rozmowie o pracę. Co prawda, wiem, że nie oddzwonią, to i tak mimo to przejmuje się, że nie dam sobie rady z nowymi wyzwaniami, jakie będzie stawiać ta praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×