Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co się dzieje, to powrót depresji czy coś innego?


mozbae

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam 17 lat i już kiedyś, dokładnie 4 lata temu leczyłam się na depresję. Trwało to 2 lata, w trakcie była jedna próba samobójcza, jednak krótko po niej leki odstawiłam i leczenie skończyłam. Jednak ostatnio zaczynam się czuć tak samo jak kiedyś, potrafię 3 dni z rzędu nie wychodzić z łóżka, nawet na jedzenie lub prysznic, nawet już nie mam siły płakać, tylko ze złości walę pięściami w ścianę. Zachowuję się strasznie impulsywnie, do rozpaczy i wściekłości potrafi mnie doprowadzić nawet to, że ktoś przestawi lekko moje rzeczy (mam obsesję na tym punkcie), a i ostatnio wstąpił we mnie promiskuityzm, chociaż wcale przyjemności mi to nie przynosi.

Czasem mam wrażenie jakby cały świat wirował, a jednocześnie się zatrzymał, a ja jestem gdzieś indziej, żyję w bańce, gdzieś za szkłem, a gdy widzę swoje odbicie wydaje mi się ono nierealne. Mam ciągłe poczucie winy, za wszystko wszystkich przepraszam. Boję się.

Nie mam pojęcia jak powiedzieć o tym rodzicom, bo od mojej próby samobójczej depresja jest tematem tabu, gdy mam gorszy humor żartują ze mnie, a ze mną coraz gorzej. Mama pyta się czemu jestem nieswoja, a ja się jej boję powiedzieć "mam wrażenie jakbym żyła w bańce gdzieś daleko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Mozbae, tak, jest to nawrót i czym prędzej zmuś się do pójścia do lekarza po leki ( gdyby było normalnie, to mogłabyś do apteki od razu, no ale nie jest i musisz najpierw pozwolenie na kupno leku otrzymać). Powodzenia, trzymaj się i jeżeli szybko zareagujesz i przy odrobinie szczęścia, to duże prawdopodobieństwo, że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×