Skocz do zawartości
Nerwica.com

500 zł. na każde dziecko w Rodzinie.


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

polandii

Już mnie wkurwiasz tym tekstem.

 

własnie przez takich ludzi jak ty którzy sie godza na wszystko i tylko pracuja bo szef cie poklepie po plecach i powie jak dobrze pracujesz a ty bedziesz skakał ze szczecia, nie o to chodzi w zyciu, oczywiscie twoim zdaniem nie wolno narzekac, nei wolno błedó wytykac trzeba patrzec i mowic ze ejst super , otóz nie wytykanie błedów to jest rozwój a twoja postawa to zamiatanie problemow pod dywan

Gówno o mnie wiesz i o czym myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davin,

moge sobie napisac ile razy che polandia , chyba wyraźnie widze ,ze sie godzisz, i zbastuj ze swoimi słowami bo ja tez przeklinac moge a nie robie tego,

wszyscy narodowcy mysla ze są fajni a nie sa , wiesz jaka to sztuka kogos doprowadzic do szewskiej pasji ani razu nie przeklinajac, umiesz tak nie umiesz, twoje instynkty pierwotne sa bardzo u ciebie rozbudowane a ja nie jestem od robienia tego co tobie sie podoba , zapamietaj to sobie chłopczyku, skoro tak sie łatwo godzisz z sytuacja to to myslisz, sam sobie zaprzeczasz

 

acha to ja nie moge mowic polandia, nie nie ma to zwiazku z Holandią, ma to zwiazek z tym ,ze ten kraj ma sobie zasłuzyc na szacunek a na razie sobie nie zapracował i dopóki tego nie zrobi nie zasługuje by go Polską nazywac,

na TRZEBA SOBIE ZASŁUZYC LUDZIE POSTAWA ZYCIOWĄ SZCZEGÓLNIE MORALNA A KRAJ URZADZENIEM, SKORO TOBIE SIE TO PODOBA TO MOZE PO PROSTU TAKI JESTES JAK TEN KRAJ Z KORUPCJĄ, Z MAŁYMI ZAROBKAMI ,ŹLE DZIAŁAJĄCYMI URZEDAMI TY TO POCHWALASZ JA NIE,

nie głaszcze sie kogos po głowie za błedy ato sa błedy mojego kraju i one mnie bola, ja mam ich swiadomosc a ty cos jakby nie za bardzo, kazdy przewrót kazda rewolucja zaczyna sie na swiecie od mysli, później słowa a na końcu czynu, z takim podejsciem jak Twoje to bysmy z jaskiń nie wyszli do tej pory,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... W dzisiejszych czasach ludzie stali się jeszcze bardziej egoistyczni niż kiedykolwiek wcześniej, ...

Naprawdę? A mógłbyś dowieść tej tezy.

Tak mi się wydaje. Wcześniej gdy ludziom żyło się nawet biedniej to mimo to częściej pomagali sobie nawzajem, była jakaś więź międzyludzka, istniała jakaś społeczność. A teraz to się zaczęło roztapiać i pewnie za jakiś czas całkowicie się roztopi.

 

....Właśnie przez takich jak Wy państwo musi pod przymusem zabierać i rozdzielać pieniądze, bo gdyby tego nie robiło to mało kto by im pomógł...

Co de facto rozwali gospodarkę, a skutki tegoz uderzą w najbiedniejszych.

Okazuje się, że nasz budżet może wiele wytrzymać. 500 zł na dziecko, niedługo 12 zł/h, później pomoc dla frankowiczów i obniżenie wieku emerytalnego. Nie bójcie się, dla każdego wystarczy... Budżet nie jest oczywiście z gumy, ale gdy mądrzy ludzie zajmują się finansami, wtedy można wiele zdziałać. To, że Platforma Obywatelska chowała pieniądze do skarpety, to nie znaczy, że PIS będzie robił to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście wielcy ekonomiści i młodzi wykształceni z wielkich miast będą z tego powodu narzekać bo oni nie widzą poza czubek własnego nosa i narzekać że stworzy to patologię, zwiększy bezrobocie i trudniej będzie o taniego pracownika.

Po co powtarzasz tutaj oszołomski bełkot?

Młodzi wykształceni maja w rzyci. Nie mają żadnego powodu do narzekania.

Ekonomiści natomiast, pospołu z innymi jajogłowymi, są od tego by wykazywać niebezpieczeństwa powiązane z programem.

To właśnie Ty nie widzisz nic poza czubek własnego nosa i propagandowe treści oszołomów.

Czyli w najbardziej rozwiniętych krajach rządzą oszołomi a w Skandynawii oszołomi do kwadratu( jeśli chodzi o politykę multi kulti to się zgodzę)

A co do podatków, opodatkowania pracy to na tle Europy u nas są niższe od średniej, no i jeszcze są masowo rozpowszechnione umowy cywilno- prawne i można te wysokie koszty pracy ominąć. Są małe firmy dla których koszty pracownika i to rzeczywiście spory wydatek i każde ich podwyższenie mocno odczują ale jest gro dużych czy dobrze prosperujących podmiotów które tylko wykorzystują sytuację na rynku i mogą płacić mało lub zatrudniać na um. zlecenie, dzieło mimo że stać je by było na ponoszenie dużo większych kosztów na pracownika no ale nie muszą bo i tak chętnych znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... W dzisiejszych czasach ludzie stali się jeszcze bardziej egoistyczni niż kiedykolwiek wcześniej, ...

Naprawdę? A mógłbyś dowieść tej tezy.

Tak mi się wydaje. ...

Aha.

 

....Właśnie przez takich jak Wy państwo musi pod przymusem zabierać i rozdzielać pieniądze, bo gdyby tego nie robiło to mało kto by im pomógł...

Co de facto rozwali gospodarkę, a skutki tegoz uderzą w najbiedniejszych.

Okazuje się, że nasz budżet może wiele wytrzymać.

No. 20 baniek dla Rydzyka wytrzyma.

 

.... gdy mądrzy ludzie zajmują się finansami,...

Tak Ci się wydaje? Ciekawe z czego wynika to przekonanie, skoro:

===>>

.... Rzadko mam jakieś przemyślenia, ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Szwecji i opodatkowania ciekawe :

 

http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/szwedzki-raj-dla-najbogatszych/?replytocom=690898#dodaj-komentarz

 

Co do progów podatkowych, kosztów pracy, i innych obciązeń fiskalnych jako takich dla mnie nie ma sensu oceniac ich osobno, bo to naczynia połączone w kieszeni obywatela :? jego dobrostan zależy od sumy, na jaka łącznie drenuje go państwo, a drenaż nastepuje na 100 różnych sposobów, chociazby w postaci Vat, podatków od nieruchomości, akcyzy itd. Nie to jest dla mnie najgorsze, ale fakt, ze pomimo tego drenażu w Polsce w zamian dostaje się prawie nic :evil: ani działającej służby zdrowia, ani sensownego systemu oświaty, ani infrastruktury, ani godnej renty czy emerytury. Państwo marnotrawi i rozkrada, karmienie go podatkami, żeby mogło jeszcze więcej kasy wyrzucać w błoto, jest absurdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez emocji tutaj, proszę?

Wypowiadajmy się spokojnie. Co do pracy, to wiadomo, jaka jest u nas sytuacja. RYNEK PRACY rządzi się swoimi prawami i często, pracodawcom jest "na rękę" zatrudniać ludzi bez żadnej umowy.

Nie wiem, czy to się kiedykolwiek zmieni? Ale jest jak jest. Ja właśnie już nie będę pracował u znajomego, od tego miesiąca, gdyż on zamknął firmę-leśną, w której pracowałem.

Pozwalniał pracowników, bo już nie dawał rady. Robotę miał ciężką, miał na głowie wiele spraw, związanych z firmą, ponosił duże koszty na firmę, płacił za pracę pracownikom i dla niego niewiele zostawało.

Praca była i się skończyła. Mam jeszcze innego znajomego, który ma taką samą firmę i on jeszcze pracuje w lesie. Być może pójdę do niego do pracy, ale to jeszcze nie jest pewne. Dzisiaj jest tak, że się pracuje gdzieś, a jutro się prace traci, bo pracodawcy już nie opłaca się firmy prowadzić i zatrudniać pracowników.

To jaką my tu mamy stabilizację, jakie zabezpieczenie na przyszłość, jeżeli jest taka sytuacja na RYNKU PRACY? Żyć za coś trzeba, ale kogo to obchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ciążę zajdzie 13 latka ? Wtedy,się jej należą te fundusze czy nie ?
Wtedy dostanie 1000 zł na siebie i na dziecko. :mrgreen: W Anglii ciąże nieletnich są bardzo powszechne nie wiąże się to nawet z jakąś większa odpowiedzialnością bo państwo ich utrzyma dlatego dziedziczone jest to wśród klasy tzw beneficiarzy. Tabloidy są tam pełne informacji o 26-28 letnich dziadkach i babciach albo o 20 paroletnich kolesiach mających dziesiątkę dzieci oczywiście każdy z inną na których państwo łoży tysiące funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ciążę zajdzie 13 latka ? Wtedy,się jej należą te fundusze czy nie ?
Wtedy dostanie 1000 zł na siebie i na dziecko. :mrgreen: W Anglii ciąże nieletnich są bardzo powszechne nie wiąże się to nawet z jakąś większa odpowiedzialnością bo państwo ich utrzyma dlatego dziedziczone jest to wśród klasy tzw beneficiarzy. Tabloidy są tam pełne informacji o 26-28 letnich dziadkach i babciach albo o 20 paroletnich kolesiach mających dziesiątkę dzieci oczywiście każdy z inną na których państwo łoży tysiące funtów.

 

Ale w Anglii, opłaca się posiadać dzieci, bo tam są na to dobre warunki. I często też, ludzie tam to wykorzystują z uwagi na fakt, iż dostają dobrą kasę, to ludzie, nawet celowo robią i rodzą dzieci, aby otrzymywać kasę od Państwa.

No i potem żyją na koszt angielskiego Państwa, a sami niekoniecznie poczuwają się do jakiejś pracy. Tak jest najłatwiej, bo skoro "bogate Państwo, to dlaczego od Państwa nie brać"?

Ale, przeważnie, tak zachowują się obcokrajowcy, którzy tam się osiedlili, bo sami Anglicy, raczej pracują i z tego się utrzymują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, przeważnie, tak zachowują się obcokrajowcy, którzy tam się osiedlili, bo sami Anglicy, raczej pracują i z tego się utrzymują.
Nie do końca, Brytyjczycy bardzo często korzystają z tej pomocy dużo częściej niż Polacy którzy są nacją biorącą tam najmniej zasiłków. Oczywiście prym wiodą muzułmanie i czarni ale spora cześć dawnej brytyjskiej klasy robotniczej stała się klasą żyjącą z zasiłków. A ten cały atak Brytyjczyków na Polaków że biorą zasiłki bierze się z poprawności politycznej, nie mogą przecież tego mówić o murzynach a zwłaszcza muzułmanach bo to święte krowy a na Polakach którzy są tam bardzo liczną mniejszością można poużywać bo są białymi chrześcijanami których nie obowiązuje taryfa ulgowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje. Wcześniej gdy ludziom żyło się nawet biedniej to mimo to częściej pomagali sobie nawzajem, była jakaś więź międzyludzka, istniała jakaś społeczność. A teraz to się zaczęło roztapiać i pewnie za jakiś czas całkowicie się roztopi.

Slogan na sloganie i sloganem pogania. Ten jest tak samo oklepany, jak twierdzenie o 90% katolików w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci się wydaje? Ciekawe z czego wynika to przekonanie

Mądrzy ponieważ potrafią na wszystko znaleźć pieniądze i domknąć budżet. Pamiętam jak Platforma mówiła, iż to co PIS naobiecywał jest niemożliwe do zrealizowania, bo budżet się zawali. Zobaczymy czy się zawali. A co do moich przemyśleń to rzadko, ale czasami jakieś tam mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci się wydaje? Ciekawe z czego wynika to przekonanie

Mądrzy ponieważ potrafią na wszystko znaleźć pieniądze i domknąć budżet.

Nie znaleźć, lecz zabrać z innych wydatków.

 

... Pamiętam jak Platforma mówiła, iż to co PIS naobiecywał jest niemożliwe do zrealizowania, bo budżet się zawali. Zobaczymy czy się zawali.....

Wciąż mówią, że w 2017 nie bedzie 9mld z licytacji LTE, co czyni program niefinansowalnym. A problem polega na tym, że kiedy zobaczymy, to również zapłacimy.

Czyli de facto społeczeństwo sfinansuje obietnice wyborcze, za które PiS kupił sobie władzę.

To chora zmiana, nie dobra zmiana, ale masz rację - zobaczymy. Ciekawe co wówczas wymyślą oszołomy Tobie podobne.

 

Bo jeśli do tego dojdzie, to dobrą zmianą byłyby przedterminowe wybory i delegalizacja PiS jako przestępczej organizacji działającej na szkodę państwa polskiego.

Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci się wydaje? Ciekawe z czego wynika to przekonanie

Mądrzy ponieważ potrafią na wszystko znaleźć pieniądze i domknąć budżet. Pamiętam jak Platforma mówiła, iż to co PIS naobiecywał jest niemożliwe do zrealizowania, bo budżet się zawali. Zobaczymy czy się zawali. A co do moich przemyśleń to rzadko, ale czasami jakieś tam mam.

Możliwe ale kosztem jeszcze większej dziury budżetowej bo podatki bankowe i od sklepów nie starczą na realizację programu 500 plus. No ale PO tez wiecznie miało deficyt podobnie jak wcześniejsze rządy ostatni rok bez dziury budżetowej miał miejsce gdy władał Balcerowicz na początku lat 90-tych ale za to społeczeństwo wtedy skokowo zubożało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli de facto społeczeństwo sfinansuje obietnice wyborcze, za które PiS kupił sobie władzę.

Nie mam nic przeciwko, chętnie to sfinansuję. PIS przynajmniej stara się dotrzymywać obietnic, to też warto docenić.

 

To chora zmiana, nie dobra zmiana

Czas pokaże.

 

Możliwe ale kosztem jeszcze większej dziury budżetowej bo podatki bankowe i od sklepów nie starczą na realizację programu 500 plus.

A dajcie już spokój z tą dziurą... większa czy mniejsza co to za różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zl i co z tego? dziecko dorosnie to juz nie beda rodzice otrzymywac kasy. ciekawe skad wtedy wezma pieniadze ci ktorzy maja kilkoro dzieci. oczywiscie ze sie zwroca do panstwa. tylko czy panstwo im da? watpie

jak slysze jak sie ciesza takie typowe baby z tego ze dostana kase to mi rece opadaja. i takie baby zrobia sobie wiecej dzieci ktore beda zyc w biedzie -.- bo przeciez w tym miesiacu dostana 500 zl na dziecko. a co bedzie za miesiac? zmiana ustawy. jakie to wszystko powalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko, chętnie to sfinansuję. PIS przynajmniej stara się dotrzymywać obietnic, to też warto docenić.

A gdyby PiS dotrzymało obietnicę finansowania całowania Kaczyńskiego w dupę (500 zł za jedno cmoknięcie), to też byś chętnie za to płacił?

 

 

jak slysze jak sie ciesza takie typowe baby z tego ze dostana kase to mi rece opadaja. i takie baby zrobia sobie wiecej dzieci ktore beda zyc w biedzie -.- bo przeciez w tym miesiacu dostana 500 zl na dziecko. a co bedzie za miesiac? zmiana ustawy. jakie to wszystko powalone

Ambicje niektórych kończą się na spłodzeniu kolejnych pokoleń indolentów umysłowych. Ciekawe, że to akurat baby są takie chętne do noszenia ciężarów. Takim to by praca na budowie nie była straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko, chętnie to sfinansuję. PIS przynajmniej stara się dotrzymywać obietnic, to też warto docenić.

A gdyby PiS dotrzymało obietnicę finansowania całowania Kaczyńskiego w dupę (500 zł za jedno cmoknięcie), to też byś chętnie za to płacił?

To pytanie jest skierowane do użytkownika dobrazmiana2016, oczywiście. Cytat źle się zagnieździł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, od kiedy pracodawca zapłaci więcej składek niż pensji?

 

Nie miałam na myśli samych składek ale koszt ogólny utrzymania pracownika. Przy najniższej krajowej pracodawca wraz ze składkami musi wydać około 2000, jednak oprócz tego w wielu firmach musi zapewnić mu też odzież ochronną, opłacić ewentualne szkolenia, sfinansować nowe stanowisko pracy (kupić nowy sprzęt, opłacić zużycie zasobów, które wykorzystał, paliwo itd) Z tego wszystkiego zbierze się już większa sumka.

 

Nie zapominajmy, że pracownik powinien zapracować na własne utrzymanie oraz zostawić profit dla firmy

Nie ma żadnego sensu utrzymywać kogoś od tak, czy też nawet dokładać do tego interesu.

 

Evia,

tez moglismy prowadzic wojny,

 

:lol:

 

Widzę, że podwójne standardy to ostatnio jakaś plaga.

Jeśli Ty miałabyś mieć korzyść, to już nie widzisz nic złego w wyzyskiwaniu i żerowaniu na słabszych.

Gorzej jeśli to Ty jesteś na tym dole. Wtedy to oczywiście słabym należy się sowita wypłata i socjal na koszt silniejszych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie te 500 zł na dziecko to wpompowanie pieniędzy do gospodarki czy jakby powiedzieli przeciwnicy dodrukowanie pieniędzy, te pieniądze się nie rozpłyną, zostaną wydane na żywność, ubrania, rozrywkę co najwyżej wzrośnie nam inflacja a kraj jeszcze bardziej się zadłuży, no ale PKB wzrośnie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×