Skocz do zawartości
Nerwica.com

500 zł. na każde dziecko w Rodzinie.


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

I tutaj ponownie się zgadzam.

Ja też nie chciałbym być żadnym ojcem, nie tylko dlatego, że nie stać mnie na to, że nie mam do tego warunków, ani dobrej pracy, ale również dlatego, że mnie "ojcostwo" w ogóle nie interesuje.

Ja za dziećmi nie przepadam i mówię to otwarcie. Jest mi z tym dobrze. Żyjemy też w nienormalnym społeczeństwie, bo wielu ludzi robi i rodzi dzieci, mimo że ich na to nie stać, nie mają stabilizacji w życiu.

No ale, tacy ludzie na to nie patrzą, bo seks, przyjemność jest ważniejsza niż: odpowiedzialność, możliwości, dobra praca.

Dzieci się rodzą (zresztą widać to, jak na ulicach, w parkach, młode dziewczyny chodzą z wózkami), potem się okazuje, że jest brak środków na utrzymanie, do tego inne problemy, no to gdzie, ludzie tacy zgłaszają się o pomoc? Oczywiście do Państwa, żeby dało środki na utrzymanie.

Dlatego się nie dziwię, że w Polsce się płaci wysokie podatki i Ośrodki Pomocy Społecznej, borykają się z brakiem pieniędzy. W wielu regionach Polski, te OŚRODKI są biedne i tam na wszystko brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o nowym przepisie, dotyczącym wypłacania kwoty: 500 zł. na każde dziecko w Rodzinie?

Jest to chyba przepis, który będzie obowiązywał do 18 roku życia dzieci.

Czyli tylko do 18 lat będą wypłacane rodzicom te pieniądze, na dzieci. Przynajmniej tak o tym słyszałem.

Tylko, zastanawia mnie taka sprawa, gdzie, w przypadku kolejnego dziecka, te pieniądze będą wypłacane na dzieci, niezależnie od dochodów, jakie mają rodzice.

I z tym się trochę nie zgadzam, bo są rodziny, gdzie ich dochody są wysokie i stać ich na utrzymanie dzieci. Więc dlaczego jeszcze, Państwo miałoby wypłacać pieniądze rodzicom, których i tak stać na zapewnienie bytu rodzinie?

Dla mnie byłoby to niesprawiedliwe, ponieważ, ten przepis, dotyczy tylko biednych Rodzin, w których dochody są małe i brakuje pieniędzy na dzieci.

....

Ten "przepis" ma na celu wsparcie przyrostu, nie szerzenie sprawiedliwości społecznej.

Dla wsparcia przyrostu bez znaczenia jest ile kasy maja rodzice.

Dziecko jest dziecko. Znaczy: sztuka jest sztuka.

 

Bardziej by mnie interesowało za co Rydzykowi nalezy się 20000000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się ta ustawa podoba. Jest wiele rodzin, które potrzebują dzisiaj wsparcia. Ludzie z natury są egoistyczni więc potrzebne są podatki, aby pomagać tym mniej zaradnym. W dzisiejszych czasach ludzie stali się jeszcze bardziej egoistyczni niż kiedykolwiek wcześniej, to chyba przez ten kapitalizm. Właśnie przez takich jak Wy państwo musi pod przymusem zabierać i rozdzielać pieniądze, bo gdyby tego nie robiło to mało kto by im pomógł. Zaraz ktoś pewnie powie jak Korwin, że gdyby państwo w to nie ingerowało, to wtedy w ludziach obudziłby się odruch serca. Jestem ciekaw u ilu z Was taki odruch by się obudził. Każdy mówi, że ktoś by tam pomógł, a pewnie sam by tego nie zrobił. Plebs jak go nazywacie będzie finansowany z Waszych podatków, czy Wam to się podoba czy nie. Chcielibyście tylko wszystko do własnego portfela zagarnąć. Każdy z nas jest częścią społeczeństwa polskiego i powinniśmy sobie nawzajem pomagać. Możecie sobie nie chcieć, jeżeli Wam się nie podoba to wypiszcie się ze społeczeństwa i idźcie sobie mieszkać gdzieś na pustyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się ta ustawa podoba. Jest wiele rodzin, które potrzebują dzisiaj wsparcia. Ludzie z natury są egoistyczni więc potrzebne są podatki, aby pomagać tym mniej zaradnym. W dzisiejszych czasach ludzie stali się jeszcze bardziej egoistyczni niż kiedykolwiek wcześniej, to chyba przez ten kapitalizm. Właśnie przez takich jak Wy państwo musi pod przymusem zabierać i rozdzielać pieniądze, bo gdyby tego nie robiło to mało kto by im pomógł. Zaraz ktoś pewnie powie jak Korwin, że gdyby państwo w to nie ingerowało, to wtedy w ludziach obudziłby się odruch serca. Jestem ciekaw u ilu z Was taki odruch by się obudził. Każdy mówi, że ktoś by tam pomógł, a pewnie sam by tego nie zrobił. Plebs jak go nazywacie będzie finansowany z Waszych podatków, czy Wam to się podoba czy nie. Chcielibyście tylko wszystko do własnego portfela zagarnąć. Każdy z nas jest częścią społeczeństwa polskiego i powinniśmy sobie nawzajem pomagać. Możecie sobie nie chcieć, jeżeli Wam się nie podoba to wypiszcie się ze społeczeństwa i idźcie sobie mieszkać gdzieś na pustyni.

żal mi cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... W dzisiejszych czasach ludzie stali się jeszcze bardziej egoistyczni niż kiedykolwiek wcześniej, ...

Naprawdę? A mógłbyś dowieść tej tezy.

 

....Właśnie przez takich jak Wy państwo musi pod przymusem zabierać i rozdzielać pieniądze, bo gdyby tego nie robiło to mało kto by im pomógł...

Co de facto rozwali gospodarkę, a skutki tegoz uderzą w najbiedniejszych.

 

....... Możecie sobie nie chcieć, jeżeli Wam się nie podoba to wypiszcie się ze społeczeństwa i idźcie sobie mieszkać gdzieś na pustyni.

Najlepiej byłoby przygłupów tam posłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, dla realizacji celow demograficznych, postulowałbym znacznie tańsze rozwiazanie.

 

1. Delegalizacja i kryminalizacja wszelkiej antykoncepcji ustawą.

2. Przeznaczenie 20% kwoty budżetu 500+ na wsparcie bocianów.

3. Destrukcja energetyki skutkujaca koniecznościa wieczornych wyłączeń dużych obszarów miast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się nie zgadzam trochę z tym przepisem, aby: rodziny otrzymywały po 500 zł. na każde, kolejne dziecko, bez względu na to, ile dochodów mają rodziny.

Bo jeżeli w niektórych rodzinach, gdzie ojciec i matka pracują lub tylko ojciec pracuje i zarabia tyle, że jest w stanie utrzymać całą rodzinę, taka pomoc od Państwa nie jest potrzebna.

Bo to byłoby wtedy, dokładanie takim ludziom, jeszcze więcej kasy, a oni by się z tego tylko cieszyli. Natomiast osoby, żyjące samotnie, nie mające nikogo, jak ja, żyją skromnie, za jakąś śmieszną kasę, że nawet nie można nic sobie zaoszczędzić, odłożyć, będą żyły w jeszcze większej biedzie i ubóstwie.

To tak chyba nie powinno być? Nie każdy człowiek może mieć dzieci i nie każdy chce je mieć.

Każdy sam decyduje o tym, czy chce posiadać dzieci, czy nie. Nie ma żadnego "przymusu posiadania dzieci".

 

A że jest w Polsce niż demograficzny? To nie jest problem tylko Polski, ale wielu innych krajów np. Europy, gdzie tam, w niektórych krajach jest jeszcze wyższy problem niżu demograficznego i tam ludzie też jakoś żyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest to "zachęcanie ludzi do posiadania dzieci" w Polsce.

Dlatego, taka kasa ma przekonywać ludzi do robienia i rodzenia dzieci. Tylko ten "przepis" jakoś nie wziął pod uwagę, kilku, ważnych szczegółów, takich jak:

 

1( brak chęci na posiadanie dzieci z różnych powodów)

 

2( brak osoby z którą można by te dzieci posiadać)

 

3( brak odpowiedniej sytuacji i warunków do posiadania dzieci)

 

4( nie możność posiadania dzieci z różnych przyczyn)

 

I to sprawia, że: 500 zł od Rządu nie będzie skuteczne, właśnie przez takie przeszkody.

Dlatego nie sądzę, że to będzie takie dobre rozwiązanie. Rząd na wiele rzeczy nie może nic poradzić w społeczeństwie, bo nie ma na to wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł na dziecko nie jest żadną zachętą do posiadania dzieci tylko zwyczajnym chwytem marketingowym.

Kto nie chciał wcześniej mieć dzieci to żadne 500zł go do tego nie zachęci, podobnie z osobami, które dzieci pragną. Tacy będą je posiadać nawet jeśli nie będą mieć dachu nad głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tylko ten "przepis" jakoś nie wziął pod uwagę, kilku, ważnych szczegółów, takich jak:

 

1( brak chęci na posiadanie dzieci z różnych powodów)

 

2( brak osoby z którą można by te dzieci posiadać)

 

3( brak odpowiedniej sytuacji i warunków do posiadania dzieci)

 

4( nie możność posiadania dzieci z różnych przyczyn)

...

Nie wziąu równiez po uwagę obniżenia dostępności kredytów hipotecznych po obłożeniu banków kosztami inicjatywy - bo jednak Ci mniej oszołomieni parciem na potomstwo mogą nie zechcieć wić gniazdka pod mostem. (Choć we Wrocku mostów ci dostatek, więc można sobie wybrac całkiem rześki.)

 

Kredyt to też jest:

...wyższy problem niżu ...
:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, dla realizacji celow demograficznych, postulowałbym znacznie tańsze rozwiazanie.

 

1. Delegalizacja i kryminalizacja wszelkiej antykoncepcji ustawą.

2. Przeznaczenie 20% kwoty budżetu 500+ na wsparcie bocianów.

3. Destrukcja energetyki skutkujaca koniecznościa wieczornych wyłączeń dużych obszarów miast.

Ja to bym jeszcze zakazał ateizmu. Obowiązkowy podatek dla trutniów, którzy nie słuchają księdza i nie łożą na naszą mateńkę Kościół co łaska. :3

O, nie zapominajmy również o homoseksualistach, samotnych i bezdzietnych. Oni też powinni dostać po kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to tzw. "chwyt marketingowy", ale to sami ludzie decydują o tym, czy chcą posiadać dzieci, czy też nie. Nawet, jeśli Państwo dałoby i 2000 zł. na jedno dziecko, to zawsze są i będą takie osoby, które nie chcą posiadać dzieci.

I taka kasa ich i tak nie przekona, bo tu chodzi również o sprawy moralne.

Mnie na pewno by wysoka kwota na dzieci nie przekonała do tego, żeby być ojcem, bo ja nim nie chcę być i tyle. Nawet, gdyby było mnie stać na to, miałbym niezłą pracę, super warunki bytowe, i tak nie chciałbym sobie brać takiego obowiązku na głowę, do czego mam, zresztą prawo.

Żeby się zdecydować na dzieci, to trzeba spełniać wiele warunków, których nie spełnia wielu ludzi w naszym kraju.

 

No a że i tak, niektórzy ludzie podejmują niewłaściwe decyzje, co do dzieci i rodziny, to już inna sprawa. Potem się okazuje, że tacy ludzie nie potrafią wychowywać, dobrze się zajmować dziećmi, tylko robią inne rzeczy.

I dlatego, tak się szerzy patologia, która otacza nas ze wszystkich stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy rodzice mieli być przygotowani mentalnie, finansowo itd do posiadania dzieci to rodziłoby się ich jeszcze dużo mniej niż teraz. Do dziś w rodzinach patologicznych, krajach trzeciego świata dzieci się rodzą bo rodzą a rodzice nie myślą co będzie dalej i tak było przez prawie całe dziej świata dopiero XX w to zmienił.

 

A co do tych 500 zł to można być za lub przeciw ale nie róbmy z tego czegoś niezwykłego, w innych krajach jest duża większa pomoc państwa w tym zakresie i Polacy tam chętnie emigrują. Tu widzę że najwięcej krytyki pada od osób proeuroepjskich, marzących aby Polska była taka jak kraje zachodu tak więc te 500 zł powinny ich ucieszyć bo to naśladowanie zachodu właśnie który w taki sposób m.in próbuje radzić sobie z problemami demograficznymi. Pewnie jakby PO zgłosiło taki projekt niektórzy by go popierali. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu widzę że najwięcej krytyki pada od osób proeuroepjskich, marzących aby Polska była taka jak kraje zachodu

 

Bardzo ciekawe. Czym popierasz te wnioski? Twoja teoria brzmi sprzecznie gdyż owe zachodnie kraje są prosocjlane, o czym zresztą sam wspominałeś, przy czym ta teza brzmi jeszcze bardziej absurdalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, Czemu sprzeczne, w większości wysoko rozwiniętych krajach jest rozbudowana polityka społeczna, prorodzinna a Polska do tych krajów aspiruje przecież. A dlatego jest taka bo ludzie żyjący w zlaicyzowanych, indywidualistycznych wygodnickich krajach gdzie pieniądz i rozrywka stoi na pierwszym miejscu niechętnie się rozmnażają i potrzebują stymulacji i udogodnień żeby się na to poświęcenie zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o jakieś "robienie czegoś niezwykłego", tylko o prawidłowe przepisy, które w Polsce nie do końca są dobre.

Właśnie, na pewnej "Gazecie Poznańskiej" czytałem na temat, na który teraz dyskutujemy, czyli o nowej ustawie, dotyczącej: 500 zł. na każde dziecko.

Jeżeli wierzyć danym, jakie tam przedstawili, to tylko w samym Poznaniu, rocznie, Państwo na rodziny przekaże, ok. 360 mln.

To jest ogromna suma, tylko na samo miasto: Poznań, gdzie w tym mieście, jest kilkadziesiąt tysięcy rodzin z dziećmi.

To jakie będzie trzeba płacić podatki, aby rząd przekazywał, rocznie, tak ogromną sumę pieniędzy na te rodziny?

I również, czytałem o tym, iż będą przekazywane pieniądze, nawet na rodziny, w których są dobre dochody, bo oboje rodziców pracują i mają dobre pensje.

No to, dlaczego, z naszych podatków trzeba będzie im, dodatkowo, przekazywać po 500 zł. jeżeli w takich rodzinach jest wystarczająco na tyle pieniędzy, że rodzice są w stanie, spokojnie utrzymać swoje dzieci? Tego nie mogę zrozumieć.

A ludzie, samotni, nie mający nikogo w domu, pracują, nie dość, że za najniższą pensję, to jeszcze z tej pensji, będą musieli zapłacić podatek na te rodziny, w których są dobre dochody a sami będą żyli w ubóstwie.

Ludzie pracują za marne 1000 zł. i brakuje im pieniędzy na wiele rzeczy i nawet nie zawsze mają jedzenie, bo im na to brakuje pieniędzy.

Tutaj nie będę się dziwił, jak podatnicy będą się trochę sprzeciwiali tej ustawie, bo jest to trochę niesprawiedliwe. Ktoś się może ze mną zgodzić albo nie, ale tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ludzie, samotni, nie mający nikogo w domu, pracują, nie dość, że za najniższą pensję, to jeszcze z tej pensji, będą musieli zapłacić podatek na te rodziny, w których są dobre dochody a sami będą żyli w ubóstwie.
Jaki podatek :?: . Chyba że chodzi Ci o możliwe wzrosty cen w sklepach i wzrost opłat bankowych. Bonus, Ciesz się że nie ma już bykowego czyli podatku dla kawalerów powyżej 25 roku życia jak było za komuny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to "bykowe" to ma być ponownie wprowadzone w życie, podobno, apelowała o to, była Premier Ewa Kopacz.

I to jest bzdurny przepis, bo ogranicza wolność, wszystkich facetów, którzy są kawalerami w podobno, wolnym kraju...Ja jestem kawalerem i to już 32 letnim, i nie odczuwam potrzeby, aby się żenić.

Jeśli, wszyscy kawalerowie nie zastosują się do tego "bzdurnego przepisu", będą obciążeni podatkiem. To byłoby, pewnego rodzaju, wyłudzanie podatku od głupiego przepisu.

 

Chyba ktoś się tutaj ze mną zgodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy przykład tego, że nasz kraj nie jest tak całkiem demokratyczny, jak to wygląda w teorii.

Przykładem pełnej wolności i demokracji są kraje Skandynawskie i tu dominuje: Szwecja, Norwegia, Dania. Te kraje są stawiane za wzór, demokracji i pełnej wolności w społeczeństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, Czemu sprzeczne, w większości wysoko rozwiniętych krajach jest rozbudowana polityka społeczna, prorodzinna a Polska do tych krajów aspiruje przecież. A dlatego jest taka bo ludzie żyjący w zlaicyzowanych, indywidualistycznych wygodnickich krajach gdzie pieniądz i rozrywka stoi na pierwszym miejscu niechętnie się rozmnażają i potrzebują stymulacji i udogodnień żeby się na to poświęcenie zdecydować.
Ta rozbudowana polityka socjalna to strzal w kolano, podsyca bezrobocie, stagnacje gospodarcza i zacheca do zycia na cudzy koszt. Teraz jest tez jednym z powodów kryzysu imigracyjnego, bo imigranci ciągną żeby się uczepić do socjalnego cycka. Jeżeli ma być zachętą do rozmnażania się, to chybioną, mały zysk a duże straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×