Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nazywam się...


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

detektywmonk, John,Peter czy Alice brzmi jeszcze całkiem "normalnie", mimo że zaczerpnięte z Zachodu. Słyszałam o pomysłach na imię dla dziecka, np. Poziomka, Truskawka (przecież jest imię Jagoda, to dlaczego by nie nazwać Truskawka? :D), Piołun czy Opieniek. To dopiero brzmi "egzotycznie" i jakże "ogrodowo" :D

co to za imię Mercedes dla dziewczyny?

będąc w anglii poznałem boliwijczyka który miał na imie Israel i rosjanina który miał na imię Boże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałam artykuł,że jeden z mieszkańców stolicy chciał nazwać córkę Legia(na szczęście mu się nie udało)były też propozycje jak Mikołajka(Rada Języka Polskiego wyraziła zgodę na nadanie tego imienia),Weneda(prawie jak galeria w moim mieście tylko,że przez v)Melodi,Unia.A dla chłopca Merlin,Pele(!),Taras,Szon,Dąb.Ło matko i córko,mają ludzie wyobraźnie.Tak jeszcze sobie myślałam czy znam kogoś o nietypowym imieniu i przypomniałam sobie,że mama kolegi to Saturnina ale mówią do niej Nina i starsza pani Adolfa.

 

-- 20 sty 2015, 12:22 --

 

Jakbym miała córkę to nazwałabym ją Lilianna,Gabriela albo Dobrosława-pewnie za kilka lat mi się to zmieni :smile:

 

-- 20 sty 2015, 12:26 --

 

I jeszcze jedno imię mi się przypomniało:Scholastyka-Schola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy tylko skończy się na John,czy Paul ?

Pozwól, że przewidzę najczęściej nadawane imiona w Polszy w roku 2030:

3. John

2. Paul

1. John Paul II

 

 

To jest ogólnie społeczny zamordyzm, że urzędas działający z mocy ustawy, może se odrzucić imię jakieś. Bo się nie podoba, bo obraźliwe, bo zbyt niestandardowe. Najlepszy semicki Janek, Paweł, Maciek, a może kiedyś PESELami będą nas jeno zwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×