Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wyborcy PO.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej mądre i niezależne. Nigdy nie chciałabym się urodzić w rodzinie jurka albo innych ideologicznych oszołomów :roll:

 

Pani Środa nie jest "ideologicznym oszołomem" ? :lol::roll:

 

Wolałbyś, żeby wychowywała Cię osoba, która ceni cię jako jednostkę, pozwala na niezależne myślenie, na własne wybory, czy kogoś, kto ideologicznie narzuca Ci jeden (katolicko-konserwatywny) sposób patrzenia na świat? Ja wolałabym dom, w którym mogę miec dowolne poglądy, a nie taki, w którym istniałby jedyny dozwolony markojurkowy sposób myślenia, ciąganie obowiązkowe do kościoła, straszenie grzechem, wiara w kalendarzyk i rygorystyczne wychowanie. Można się niezłych kompleksów nabawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim nie wiemy jak jest w domu u pani Środy. Może uczy ona lewackich poglądów swoje dzieci? Swoją drogą przeczytałem i to nie raz, że wielu, ale to naprawdę wielu polityków z partii rządzącej i z lewicy posyła swoje dzieci do katolickich, prywatnych szkół, bo wiedzą jak ważne jest tzw. "old schoolowe" wychowanie. Niezła hipokryzja, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim nie wiemy jak jest w domu u pani Środy. Może uczy ona lewackich poglądów swoje dzieci? Swoją drogą przeczytałem i to nie raz, że wielu, ale to naprawdę wielu polityków z partii rządzącej i z lewicy posyła swoje dzieci do katolickich, prywatnych szkół, bo wiedzą jak ważne jest tzw. "old schoolowe" wychowanie. Niezła hipokryzja, czyż nie?

 

Trochę czytałam o niej i wygląda, że mają bardzo partnerskie stosunki.A z tymi szkołami, wiesz, jest, moim zdaniem różnica między wysyłaniem do takich szkół, a wychowaniem w takich poglądach. Wielu idzie do szkół katolickich ze względu na poziom nauczania w niektórych albo ze względu na modę, a to nie przeszkadza temu, żeby w domu praktykowac partnerstwo i niezależne myślenie. Czym innym jest danie wyboru, a czym innym wkładanie do głowy i zmuszanie do czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmęczona_wszystkim nie wiemy jak jest w domu u pani Środy. Może uczy ona lewackich poglądów swoje dzieci? Swoją drogą przeczytałem i to nie raz, że wielu, ale to naprawdę wielu polityków z partii rządzącej i z lewicy posyła swoje dzieci do katolickich, prywatnych szkół, bo wiedzą jak ważne jest tzw. "old schoolowe" wychowanie. Niezła hipokryzja, czyż nie?
a dlaczego hipokryzja, czy rodzice mają zmuszac swoje dzieci do wyznawania swoich poglądów, pozbawiac mozliwosci wyboru szkoły ? moi rodzice sa ateistami, ale gdy byłam mała wielokrotnie się pytali czy chciałabym uczeszczac na zajęcia z religii.

 

Zreszta Łapa nie do kónca rozumiem co zarzucasz lewackim politykom, raz sie nie podoba że ucza lewackich pogladów, a jak posyłaja dzieci do katolickiej szkoły tez źle - raz sa oszołomami, raz hipokrytami :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet mnie sie podoba jesli osoba lewicowa ma lewackie poglady, moze byc jak Hartman czy Sroda fanatykiem,oszolomem. Nie podoba mi sie natomiast propagowanie gender a nastepnie posylanie dzieci tam gdzie gender nie ucza. Badzmy konsekwentni!

 

Tylko że konsekwencja nie jest mozliwa, bo niby gdzie sa takie szkoły, gdzie, jak to określiłeś, "uczą gender"? :D Nie ma "szkół genderowych", a w szkołach katolickich masz przecież normalne przedmioty, a samo określenie - katolicka - niewiele z katolicyzmem ma wspólnego, częściej bardziej związane jest z zarządem i sposobem finansowania takiej szkoły, pewnymi tradycjami, ale nie ze sposobem prowadzenia lekcji. Przeprowadzałam research na ten temat na uczniach z liceum i gimnazjum.

 

-- 02 paź 2014, 01:02 --

 

Dodam jeszcze, ze monitorowana przeze mnie szkoła katolicka w dużym, znanym mieście przyciągała uczniów, a raczej ich rodziców, 2 rzeczami: wysokim poziomem kilku przedmiotów (dobrzy nauczyciele z pasją, zaangażowaniem, itp.), ale przy równoczesnym średnim poziomie z innych przedmiotów (to już moje zdanie) oraz brakiem wśród uczniów takich osobników, którzy potrafią rozwalić lekcje, bo im nie zależy. Tacy chodzili do zwykłej szkoły rejonowej, bo najbliżej, a im nie zależało, czy gdzieś będzie niski czy wysoki poziom i z jakich przedmiotów. A, i jeszcze aspekt finansowy - w tej katolickiej było dużo wymagań pod tym względem, dużo dodatkowych składek - nie każdego na to stać.

Natomiast katolicka (z nazwy) prywatna szkoła w mojej dalszej okolicy ma dość "średnią" opinię i wielkim powodzeniem się nie cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do expose to jak zwykle obiecanki- cacanki dla każdego coś miłego tylko skąd wezmą na to kasę. Poza tym po co Polska ma finansować naukę studentów za granicą czy ustalać minimalne ceny za węgiel. No i jestem ciekawy co oznacza zmiana ordynacji podatkowej czy zmniejszenie, czy zwiększenie podatków a na pewno jeszcze większe komplikacje.

Kilka miesięcy temu Tusk powiedział, że budżet nie wytrzyma 200 mln zł które miałyby się znaleźć dla matek wychowujących niepełnosprawne dzieci, które nie mają szansy na podjęcie pracy.

Obietnice Kopacz wyceniane są od 3,5 w najnędzniejszym wydaniu nawet 100 mld zł. Czyżby budżet był z gumy? :roll:

Co do expose to jak zwykle obiecanki- cacanki dla każdego coś miłego tylko skąd wezmą na to kasę.

Dodrukują.

No na to przecież umawiał się Sienkiewicz z Belką w słynnej rozmowie. Wymiana ministra, korzystna nowelizacja ustawty o NBP w zamian za dodruk pieniędzy w roku wyborczym po to tylko by Obywatelom się lekko poprawiło i by zagłosowali na PO.

Układ z taśmy Belka-Sienkiewicz bezczelnie mimo tego że media to zauważyły realizuje się na naszych oczach. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu byłem zaślepiony przez Tuskowski pijar ale przejrzałem na oczy. Ten człowiek przez 7 lat swoich rządów nie zrobił NIC KONKRETNEGO. A już nie będę przypomniał jego obiecanek. Teraz kryzysem światowym to myśli, że będzie się wykręcał do końca życia. Jego partia nie ma nic do zaoferowania oprócz ładnej prezencji. Nie widzę najmniejszych przesłanek aby na jego głosować. Raz można się nabrać na obiecanki, drugi raz też ale teraz za trzecim razem ostro się przejedzie. Nawet ci najgłupsi ludzie też mają swój rozum i nie dadzą się zrobić więcej w bambuko. W najbliższych wyborach obstawiam solidne zwycięstwo PIS. Nawet ja, osoba, która nie przepada za Kaczyńskim, jego obłudą i zacofaniem będę być może zmuszony zagłosować właśnie za PIS aby ratować kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Nie śledzę ostatnio sondaży ale co Ty gadasz. PO niby po tych wszystkich aferach zamiatanych pod dywan i po 7 latach nieudolnych rządów prowadzi w sondażach?! To chyba jakieś sondaże sfabrykowane bo W ŻYCIU nie starczyłoby im urzędników i ich rodzin aby zapewnić kolejne zwycięstwo. Jeżeli jakimś cudem PO wygrałoby nadchodzące wybory to byłby to dla mnie jakiś ewenement niesłychany. Wtedy na prawdę zacząłbym się zastanawiać czy może wyniki nie są fałszowane. W moim otoczeniu też nikt na nich nie głosuje, każdy po nich jeździ równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, może w Polsce A żyje się dla ludzi dobrze? Może Polska jest podzielona? No bo jak to inaczej można logicznie wytłumaczyć. Ja żyję w Polsce B i taki śmietnik jaki zrobiła tutaj PO za swoich rządów to jak pamiętam jeszcze nigdy nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych sondaży również bym podchodził z dużym przymrużeniem oka. Ja jestem dzieckiem tvnu, od najmłodszych lat oglądałem tvn24 i chłonąłem wiedzę. TVN mnie wychował i ukształtował politycznie ale dłużej sobie kitu nie pozwolę wciskać. Ostatnio oglądałem Fakty, nie pamiętam czy było to wczoraj, czy przedwczoraj, czy może nawet parę dni temu bo u mnie wszystkie dni takie same i mi się myli, nie ważne, oglądałem je i zauważyłem, że w każdy swój reportaż sprytnie wplatają malutki szczególik aby zniechęcić ludzi do głosowania na PIS. Później ludzie łykają to nieświadomie i mówią, że nie lubią PIS bo to i tamto, a tak na prawdę to tvn w nich to zaszczepił. Aby wyłapać te szczegóły trzeba oglądać tylko pod tym kątem. Natomiast w stosunku do PO to jakoś nie zaobserwowałem takich zachowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to jest tak,że cześć ludzi widzi zmiany na lepsze i głosuję na PO.Ja znam kilka takich ludzi,a druga cześć społeczeństwa uważa,że w Polsce jest wszystko źle i głosuje na PIS.

A jest też trzecia grupa,która wybiera SLD lub Palikota zamiast PO i PIS.

Wyborców PIS też znam.

A co do TVN to oglądam :D i uwielbiam :D

 

-- 06 paź 2014, 14:14 --

 

Co do sondażu,to ja na miejscu wyborców PIS też byłbym wkurzony.Bo jak to jest,że PIS przegrywa 8 raz z rzędu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, Nie jestem wyborcą PIS. Zdecydowanie bliżej mi do PO niż do PIS ale jeżeli ta partia nic nie robi to trzeba ich odsunąć od władzy każdym możliwym sposobem. Na SLD chyba zagłosuje w wyborach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wczorajszym sondażu PO wyprzedzalo PIS o 6 puknktów .

Sondaże CBOS, TNS Polska czy SMG/KRC są tak samo obiektywne jak Lis, Olejnik czy Kuźniar. W tych pracowniach pracują głównie POwcy albo ich koledzy. Nazwa pracowni mówią sama za siebie.

Homo homini zamieszcza sondaże które chociaż trochę mają wspólnego z rzeczywistością.

 

-- 06 paź 2014, 14:23 --

 

Do tych sondaży również bym podchodził z dużym przymrużeniem oka. Ja jestem dzieckiem tvnu, od najmłodszych lat oglądałem tvn24 i chłonąłem wiedzę. TVN mnie wychował i ukształtował politycznie ale dłużej sobie kitu nie pozwolę wciskać. Ostatnio oglądałem Fakty, nie pamiętam czy było to wczoraj, czy przedwczoraj, czy może nawet parę dni temu bo u mnie wszystkie dni takie same i mi się myli, nie ważne, oglądałem je i zauważyłem, że w każdy swój reportaż sprytnie wplatają malutki szczególik aby zniechęcić ludzi do głosowania na PIS. Później ludzie łykają to nieświadomie i mówią, że nie lubią PIS bo to i tamto, a tak na prawdę to tvn w nich to zaszczepił. Aby wyłapać te szczegóły trzeba oglądać tylko pod tym kątem. Natomiast w stosunku do PO to jakoś nie zaobserwowałem takich zachowań.

I takie zniechęcanie mało mające wspólnego z prawdą TVN uskutecznia już od 2005. Wtedy dobili targu z PO, że będą ich popierać.

i tak już od tylu lat ludzie sie na to łapią. Dzięki temu Platforma mimo nieudacznych anty rządów ma w ogóle jakiś elektorat, i to całkiem spory.

Z resztą ukryty przekaz TVNu jak się ogląda pod kątem do wyłapania jest całkiem łatwy.

PiS=nienormalność, zaścianek i wrogość.

PO=mimo, że afery i kradną ale sa współcześni więc głosujcie na nich bo przyjdzie Kaczyński i was zamknie.....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ludzie, interesujcie się polityką, przyklasnę wam. Dobrze, że ktoś w tym siedzi, bo władza nie robi co się jej podoba, tylko trochę bardziej się będą przykładać. Ja jakoś nie jestem polityczny, ale zawsze mi się podoba, jak ktoś ma jakieś poglądy. Chciałem się też trochę zainteresować, ale nie wiedziałem od czego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy moja siostra nie głosuje czasem na PO ma pensję powyżej średniej krajowej, jej mąż kilku krotność jej, źle się im nie wiedzie przynajmniej finansowo nawet z NFZ nie muszą korzystać bo korporacje im opłacają prywatnych lekarzy. Ale oni to powinni na KNP głosować bo przecież fiskus im grube pieniądze zabiera, a jakoś mi się zdaje że bogaci, ale nie przedsiębiorcy rzadko na Korwina głosują w przeciwieństwie do bezrobotnych i maminsynków. Mój brat ma 30 lat w życiu nie pracował a taki z niego zatwardziały Korwinista a przecież on w ogóle nie powinien żyć skoro nie pracuje. :mrgreen:

 

U mnie w pracy teraz szef postanowił jeszcze bardziej przyżydzić i nowo zatrudnionym, również operatorom wózków widłowych płaci na miesiąc 500 zł brutto, czyli 370 na rękę o to te wielkie koszty pracy w Polsce o których liberałowie w kółko gadają a widać da się ominąć wszystko i legalnie pracować 300 h w miesiącu za 300 zł przecież to się prawie niczym od pracy na czarno nie różni. Panie Korwinie mamy w Polsce twój raj a ty nawet o tym nie wiesz. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wpolityce.pl/polityka/218408-koniec-efektu-odswiezenia-nowy-sondaz-rzadowego-cbos-platforma-duzo-traci-i-idzie-leb-w-leb-z-pis

Tego snodażu CBOS już ci w TVNie lub w TVP Info która się niestety mało co różni od tego pierwszego już nie pokażą :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×