Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wyborcy PO.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się bez bicia, byłem głupi, dałem się nabrać na ten cała TVN'owską propagandę

i zagłosowałem na tych idiotów.

 

Nigdy nie zagłosuję już na PO, PIS, SLD, PSL czyli słynna "banda czworga".

 

Nie popieram w 100% poglądów Korwin Mikke, ale wolę zagłosować na niego, bo

wydaje mi się on wiarygodnym człowiekiem, który nie zmienia zdania w zależności

od kierunku "wiatru". Zagłosuję na niego, bo nie ma na kogo.

Reszta partii będzie obiecywać drugą Amerykę, ale ja się na to nie dam nabrać.

 

Najbardziej mnie boli obojętność ludzi i olewanie wyborów.

Powinny być obowiązkowe, ale z możliwością oddania pustego głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w TVN nie lubi się PIS.

Wydaje mi sie że słowo "nie lubi" to bardzo bardzo delikatnie powiedziane :mrgreen:

To niedobrze bo telewizja powinna równo traktować zarówno lewicę jaki prawicę i też koalicję.

Świadczy to tylko o dyrekcji i dziennikarzach pracującyh w tej stacji jak podchodzą do etyki dziennikarskiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w TVN nie lubi się PIS.

Wydaje mi sie że słowo "nie lubi" to bardzo bardzo delikatnie powiedziane :mrgreen:

To niedobrze bo telewizja powinna równo traktować zarówno lewicę jaki prawicę i też koalicję.

Świadczy to tylko o dyrekcji i dziennikarzach pracującyh w tej stacji jak podchodzą do etyki dziennikarskiej....

No ale TVN to prywatna stacja i może sobie popierać kogo chce choć oczywiście bezstronność jest najbardziej wskazana ale nie jest wymogiem. No ale Radio Maryja też popiera określoną opcje polityczną, Ty też mógłbyś teoretycznie założyć telewizję i popierać w niej kogo się chcę. Co innego media publiczne tam żadna partia nie powinna być faworyzowana kosztem innej a wiemy że różnie z tym bywało najbardziej chyba wtedy gdy rządziło SLD ale jeszcze przed aferami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale TVN to prywatna stacja i może sobie popierać kogo chce choć oczywiście bezstronność jest najbardziej wskazana ale nie jest wymogiem. No ale Radio Maryja też popiera określoną opcje polityczną, Ty też mógłbyś teoretycznie założyć telewizję i popierać w niej kogo się chcę. Co innego media publiczne tam żadna partia nie powinna być faworyzowana kosztem innej a wiemy że różnie z tym bywało najbardziej chyba wtedy gdy rządziło SLD ale jeszcze przed aferami.

Właśnie to wszystko jest chore. Media powinny być źródłem informacji, faktów ewentualnie jakichś opinii, a nie tak jak jest dzisiaj że media są maszyną do przepierania ludziom mózgu. TVN i media reżimowe przepierają i okłamują ludzi by głosowali na platforme, bo jak nie to przyjdzie zły PiS i nas wszystkich pozamyka do więzienia. Radio Maryja natomiast przepiera dziadkom mózgi na PiS bo jak nie to platforma rozkradnie Polske całkiem i doprowadzi ją do upadku.

Z tych dwóch wizji bliżej mi do Radia Maryja...Co by jednak nie mówić moim przynajmniej zdaniem bez względu na to czy media są prywatne czy publiczne nie powinny ludziom wpierać poglądów czy przepierać mózgów.

Media powinny mieć funkcję czysto informacyjną i tyle, a nie opiniotwórczą, bo dzięki temu zaczynają ludzi w końcu po prostu okłamywać co z etyką dziennikarską nie ma nic wspólnego. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, Masz chyba przesadne oczekiwania co do mediów, na zachodzie tez nie są nic lepsze a nawet gorsze bo przesiąknięte poprawnością polityczną w skrajnej formie gdzie o murzynie, geju czy muzułmaninie nie można nic krytycznego powiedzieć żeby nie zostać posądzonym o rasizm, homofobię, islamofobię. A PiS co dziś w sejmie mówił że mamy wygrać wojnę dla Ukrainy dobrze że oni nie rządzą bo nasze stosunki z Rosja by już w ogóle nie istniały znaczy pewnie by była wojna o tym marzą Pisowcy którzy ciągle ględzą że za mało pomagamy Ukraińcom i dajemy się Ruskom jakbyśmy byli dla nich równorzędnym partnerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull,

Najbardziej mnie boli obojętność ludzi i olewanie wyborów.

Powinny być obowiązkowe, ale z możliwością oddania pustego głosu.

 

 

na odwrót, przed wyborami powinien być obowiązkowy test z podstaw ekonomii, wosu i bierzących wydarzeń na arenie politycznej.

 

 

carlosbueno,

 

Po prostu maciek, Masz chyba przesadne oczekiwania co do mediów

 

to są oczekiwania nierealne ale uzasadnione i pożyteczne, bo media powinny być rzetelne, dlatego ja bojkotuje tv, szmatławe gazety i szmatławe portale - jest to moje ziarnko piasku przeciwko wydmie która spycha media w złym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w TVN nie lubi się PIS.

Wydaje mi sie że słowo "nie lubi" to bardzo bardzo delikatnie powiedziane :mrgreen:

To niedobrze bo telewizja powinna równo traktować zarówno lewicę jaki prawicę i też koalicję.

Świadczy to tylko o dyrekcji i dziennikarzach pracującyh w tej stacji jak podchodzą do etyki dziennikarskiej....

Niech PIS założy własną telewizję.

 

-- 07 lis 2014, 10:14 --

 

Z tego co wiem w TVN nie lubi się PIS.

Wydaje mi sie że słowo "nie lubi" to bardzo bardzo delikatnie powiedziane :mrgreen:

To niedobrze bo telewizja powinna równo traktować zarówno lewicę jaki prawicę i też koalicję.

Świadczy to tylko o dyrekcji i dziennikarzach pracującyh w tej stacji jak podchodzą do etyki dziennikarskiej....

No ale TVN to prywatna stacja i może sobie popierać kogo chce choć oczywiście bezstronność jest najbardziej wskazana ale nie jest wymogiem. No ale Radio Maryja też popiera określoną opcje polityczną, Ty też mógłbyś teoretycznie założyć telewizję i popierać w niej kogo się chcę. Co innego media publiczne tam żadna partia nie powinna być faworyzowana kosztem innej a wiemy że różnie z tym bywało najbardziej chyba wtedy gdy rządziło SLD ale jeszcze przed aferami.

W USA Fox tv,jest za republikanami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są oczekiwania nierealne ale uzasadnione i pożyteczne, bo media powinny być rzetelne, dlatego ja bojkotuje tv, szmatławe gazety i szmatławe portale - jest to moje ziarnko piasku przeciwko wydmie która spycha media w złym kierunku.

Zgadzam się, że na dzisiejsze czasy są to oczekiwania nierealne. Wszystkie praktyczni media od gazet po radia i telewizję zajęły pozycję po którejś stronie konfliktu politycznego. To nie znaczy jednak, że tak było od zawsze. Wcześniej media starały się być choć trochę obiektywne, być choć troche poza wojną polityczną. Dzisiaj natomiast są głównym narzędziem propagandy i walki z opozycją jaki stosuje mainstreamowy reżim.

Wszystko to zaczeło się od 2005 roku. Te wszystkie procesy, moim skromnym zdaniem mają jednego ojca czyli Donalda Tuska.

Pamiętne przegrane przez niego wybory prezydenckie zapoczątkowały to co dzisiaj mamy czyli tzw. wojnę polsko-polską którą media dzisiaj jak i sama platforma oraz częściowo PiS który zawsze się daje sprowokować podgrzewają.

Mówił o tym Rokita, pisał o tym Palikot. Tusk po przegranych wyborach w 2005 uknuł wraz ze swoimi doradcami od PRu oraz ze swoimi mocodawcami strategię wojny totalnej z PiSem, wojny na wszystko. Jak widać w latach następnych strategia ta się opłaciła bo PO wygrywało kolejne wybory. O tym jednak jak podzielono Naród na platfusów-lemingów oraz na PiSiorów mocherów i jaką to szkodę socjologicznie zrobiło dla społeczeństwa to już nikt w mediach nie mówi.....Jest to podobny podział jaki nastąpił przy okrągłym stole gdzie zdrajcy dogadani z komunistami mieli swój elektorat, a zdradzona część Solidarności swój.

W tym podziale i w walce biorą czynny udział media. To jak bronią skompromitowanego Sikorskiego w Tv jest już aż śmieszne. Czasem wydaje mi się, że redaktorzy TVNu i TVP mają swoich widzów po prostu za idiotów, którzy wcale nie myślą. Częściowo może mają w tym rację. :roll:

Ciekawe że przed 2005 rokiem gdy rządziło SLD praktycznie żadne media nie broniły ich rządów prócz jakichś tam skrajnie lewicowych gazet. Nawet TVP gdzie SLD miało swoich ludzi wszędzie przy kolejnych aferach nie próbowało nawet bronić skompromitowanych rządów Millera czy Belki... :?

 

-- 07 lis 2014, 09:43 --

 

Po prostu maciek, Masz chyba przesadne oczekiwania co do mediów....

Może i tak. Czytałem jednak kiedyś książkę o etyce dziennikarskiej. O tym co to jest informacja i jak ją dziennikarz ma przekazywać swojemu widzowi rzetelnie i zgodnie z prawdą. Patrząc choćby na dzisiejsze stacje telewizyjne to co wtedy czytałem i to co w nich widze praktycznie nie ma żadnych punktów wspólnych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, Zawsze pozostaje opcja nie oglądania TVN Polsatu czy TVP a zamiast tv republika i telewizja Trwam. Ja jako antyklerykał nie mam takiej opcji bo w Polsce żadna telewizja nie jest antyklerykalna a na słowo JP II każda telewizja bije pokłony.

 

I to wcale nie zaczęło się w 2005 roku pamiętam jak w latach 90-tych ludzie też narzekali na stronniczość mediów że SLD wspiera a później że za bardzo AWS popiera TVP it, itd natomiast PIS nigdy nie był wspierany prez media głównego nurtu tzn TVP, Polsat, TVN czy popularne radia i dlatego jego sympatycy mają pretensję. Zresztą myślę że niechęć dziennikarzy do PiS często nie wynika z żadnych układów, wspierania PO i to tylko z tego powodu że dziennikarzami są b. często tzw młodzi wykształceni z dużych miast którym nie po drodze z klerykalną konserwą albo dzieci resortowe potomkowie PZPr-owców i też nie będą ich wspierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Zresztą myślę że niechęć dziennikarzy do PiS często nie wynika z żadnych układów, wspierania PO i to tylko z tego powodu że dziennikarzami są b. często tzw młodzi wykształceni z dużych miast którym nie po drodze z klerykalną konserwą albo dzieci resortowe potomkowie PZPr-owców i też nie będą ich wspierać.

A ja myślę, że to raczej ten drugi człon twojej wypowiedzi jest powodem tego, że dziennikarze tak nienawidzą PiSu. Bądźmy szczerzy większość w dzisiejszych dziennikarzy to albo resortowe dzieci albo skrajni liberałowie albo zatwardziałe platfusy.

Jeśli jakiś dziennikarz przejawiłby choćby nutę sympatii do PiSu z mety z TVNu TVP czy Polsatu byłby zwolniony. Podejrzewam, że dziennikarz zwolennik PiSu nawet do mediów publicznych nie byłby wcale zatrudniony.

I to ma być niby pluralizm mediów, wolność słowa i światopoglądu w mediach? Wolne żarty. Cenzura i partyjniactwo. Ot co.

Takim przykładem jest to jak np wycieli szybko Pospieszalskiego.....bo nie pasował światopoglądowo dyrekcji :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, Ja znam mnóstwo ludzi co nie nawidzi PiS-u a nie mieli związku ani z PZPR ani z PO anie też nie koniecznie są zmanipulowani przez media, po prostu nie odpowiada im Kaczyński, zbytnia klerykalność PiS albo jeszcze co innego a tak od ciebie jak i innych słyszę że jak ktoś jest przeciwko PiS to albo zmanipulowany albo ma związek z PO albo jeszcze z komuną. Natomiast sympatykiem PO są tylko złodzieje i aferzyści albo zupełne bezmózgi. A Pospieszalski to był równie bezstronny jak Lis i ogólnie ciężko strawny facet dla kogoś kto nie jest religijnym konserwatywnym katolikiem. No i ta niechęć mediów do ludzi PiS, prawicy też wynika z tego że generalnie większość ludzi a przynajmniej ten najbardziej pożądany przez reklamodawców target nie po drodze jest z panem Pospieszalskim i Kaczyńskim i woli jakiś bardziej liberalnych i otwartych ludzi. Przeciez zwłaszcza gdy rządził PiS większość mediów dziennikarzy nawet tych z mediów mniej popularnych, niezależnych była przeciw niemu nie dlatego że ktoś im kazał a dlatego że albo się kompromitował albo ogólnie partia ta była w jasnej sprzeczności z ideologia większości dziennikarzy, a dziś ci sami ludzie często jada równie ostro po PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam mnóstwo ludzi co nie nawidzi PiS-u a nie mieli związku ani z PZPR ani z PO anie też nie koniecznie są zmanipulowani przez media, po prostu nie odpowiada im Kaczyński, zbytnia klerykalność PiS albo jeszcze co innego a tak od ciebie jak i innych słyszę że jak ktoś jest przeciwko PiS to albo zmanipulowany albo ma związek z PO albo jeszcze z komuną.

Żadna partia jednak nie ma tak dorobionej gęby medialnej jak PiS.

Rozumiem, że nie trzeba PiSu kochać, że można go wręcz nie lubić. Nie rozumiem jak po tylu latach rozwalania Polski można popierać w jakikolwiek sposób PO. Rozumiem, niech elektorat PO idzie do SLD bo tam liberałom pewnie najbliżej by było a część konserwatywna niech idzie do PiSu albo nawet i do Korwina albo wcale. Jeśli założymy że PO ma nadal około 30% to kto ich popiera jak nie ludzie zmanipulowanie przez media lub po prostu działacze i ci co z rządów PO mają kasę :roll:

Natomiast sympatykiem PO są tylko złodzieje i aferzyści albo zupełne bezmózgi.

No tu akurat się zgodze :mrgreen:

a dziś ci sami ludzie często jada równie ostro po PO.

Tu raczej wątpie. Jak posłuchać dziennikarzy mainstreamu to mało który odważy sie otwarcie jechać po platformie nawet po tych wszystkich aferach. Wystarczy po prostu czasem posłuchać wywiadów dziennikarskich z politykami PiSu, PO, SLD czy np TR.

Po oczach bije jak dziennikarze są mili dla polityków platformy, nie krytykują ich wprost, próbują usprawiedliwiać skandaliczne działania rządu.

Natomiast gdy przyjdzie do wywiadu z taką Olejnik czy Lewicką czy innymi z Info czy z rożnych stacji radiowych polityk PiSu to dziennikarz od razu staje sie wredny, krzyczy, docina, ubliża itd. Różnice nawet ślepy by usłyszał.

Jak przychodzi ktoś z SLD czy TR to jest taki mix uprzejmości pro POwskiej i ataku PiSowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie dziwi ciągle wysokie i ostatnio rosnące poparcie dla PO, prawdopodobnie to efekt Kopacz choć ja w niej niczego nie widzę, jedyny plus to to że nie chcę się zbytnio mieszać w sprawy Ukrainy a tak to odstawia ten festiwal z jeżdżeniem po Polsce i opowiadaniem jak to wszystkim zrobi dobrze, że też jeszcze ludzie to kupują. Już to pisałem że ona moim zdaniem wzoruje się na Komorowskim a wcześniej Kwaśniewskim czyli taki mało wyrazisty, miły i dobry dla wszystkich polityk dążący do ugody i kompromisu, to jak widać zwłaszcza w dobie zmęczenia ciągłymi sporami na linii Po- PiS dobrze się sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, Kur*a mać gdyby nie moja zjebana osobowość i moje problemy psychiczne to żyłbym w Polsce jak pączek w maśle, a tak to nawet w Emiratach Arabskich zostałbym pewnie nawet bezdomnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcy Platformy Obywatelskiej, obywatelskiej tylko z nazwy lubią być oszukiwani. 3 miesiące było spokoju. Za chwilę facjatę chytrego lisa Don Tuska będą pokazywać we wszystkich dziennikach w kraju, w szczególności w TVN. Sprzedał kraj i za to dostał posadkę w UE, tak jak kiedyś Buzek, kto wie, może następna będzie pani Kopacz. W końcu nie-pieprzone feministki które będą chciały ją wspierać, chcą wprowadzić swoje parytety i chore rządy. Na szczęście pani Kopacz nie zdąży się dorwać do unijnego stołka ponieważ do tego czasu nie będzie już tego sztucznego tworu. Nie trzeba być w Unii Europejskiej by czuć się Europejczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znam wyborców PO,którzy wiedzą dlaczego na PO głosują.Zawsze bawi mnie retoryka o sprzedaniu naszego kraju.Zawsze jak czytam takie posty,mam coraz lepszy humor.

 

-- 09 lis 2014, 10:11 --

 

detektywmonk, Kur*a mać gdyby nie moja zjebana osobowość i moje problemy psychiczne to żyłbym w Polsce jak pączek w maśle, a tak to nawet w Emiratach Arabskich zostałbym pewnie nawet bezdomnym.

Ja nawet w Sydney byłbym na rencie.Chyba... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet w Sydney byłbym na rencie.Chyba...

 

 

gdybym ja znal język francuski , chociaz trochę , brałbym 780 Euro francuskiej, psychiatrycznej renty , a żyłbym i wydawał je w Polsce .

Ale jestem tłumok do języków i pomimo wyjazdów do Francji może załapałem z 5 słów w porywach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet w Sydney byłbym na rencie.Chyba...

 

 

gdybym ja znal język francuski , chociaz trochę , brałbym 780 Euro francuskiej, psychiatrycznej renty , a żyłbym i wydawał je w Polsce .

Ale jestem tłumok do języków i pomimo wyjazdów do Francji może załapałem z 5 słów w porywach .

Ja bym chciał zobaczyć we Francji zabytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabytki takie same jak wszędzie .Góry takie same i morze i drzewa takie same . Poza tym muzea sa tam drogie , nie dla bidnych polskich rencistów . Narajać się trawy , odwiedzić kolesi , zarobić i spier...dalać do polskiego syfu . I za rok to samo ,,, jak mówił mój znajomy " przyjechaliście po eurasy ,,, to zapie.dalać ku-tasy "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×