Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

inez3, U mnie tak sobie, brałem trochę leków przez te ponad pół roku, wenla, fluo, klomipramina, teraz mirta z sertralina, powiem ci szczerze, że na każdym leku jest podobnie, różnią się jedynie siłą serotoninową, na pewno na sertralinie jest mniejsza zamuła niż

na paroksetynie, z perspektywy czasu, żałuje, że zszedłem z mixu paro+wenla, było w miarę dobrze, w każdym razie widzę po sobie,

że nie wyleczę depresji antydepresantami, a moje życie jest co najwyżej znośne.

 

pozdro, życzę ci zdrówka i szczęścia w życiu.

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Patryk, Inez ,

Musialem zobaczyc co sie u Was dzieje, a Emilk jest online czy juz nie powrocil ?

ps- u mnie bez zadnych zmian na lepsze w glowie niestety na porzadku dziennym wenla 150 mg ale niedlugo z jedna osoba to scierwo odstawiamy i bierzemy sie za leczenie psylocybina ( o ile dobrze napisalem) tak tak grzybki minimalne dawki dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny098, u mnie nie było zadnego napiecia.

 

 

wisnia80, nie.

 

-- 25 lis 2015, 08:06 --

 

inez3, Poza tym zabieram się za organizacje swojego ślubu, w pracy się nie nudzę, prywatnie też, więc dzieje się ;).

.

o to gratulacje :) slub na ile osob planujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, psylocybina

inez3, U mnie tak sobie, brałem trochę leków przez te ponad pół roku, wenla, fluo, klomipramina, teraz mirta z sertralina, powiem ci szczerze, że na każdym leku jest podobnie, różnią się jedynie siłą serotoninową, na pewno na sertralinie jest mniejsza zamuła niż

na paroksetynie, z perspektywy czasu, żałuje, że zszedłem z mixu paro+wenla, było w miarę dobrze, w każdym razie widzę po sobie,

że nie wyleczę depresji antydepresantami, a moje życie jest co najwyżej znośne.

 

pozdro, życzę ci zdrówka i szczęścia w życiu.

JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Patryk, Inez ,

Musialem zobaczyc co sie u Was dzieje, a Emilk jest online czy juz nie powrocil ?

ps- u mnie bez zadnych zmian na lepsze w glowie niestety na porzadku dziennym wenla 150 mg ale niedlugo z jedna osoba to scierwo odstawiamy i bierzemy sie za leczenie psylocybina ( o ile dobrze napisalem) tak tak grzybki minimalne dawki dziennie.

 

Siemano ziom, psylocybina, na ostro widzę lecisz, hehe, pozdro, ja niedługo zaczynam swoją kuracje.

 

-- 25 lis 2015, 10:39 --

 

novymivo, Co do Emilka to ma jakieś nowe konto z tego co wiem, ale coś się nie odzywa, nie wiem czemu w sumie. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, czekam jeszcze masa czasu :) A z tymi hormonami to moze od tych antydepresantów podniosła Ci sie prolaktyna i dlatego problem z przysadka. Ale jak trzeba to trzeba wrocic.

Pewnie tak. Pytanie czy leki zbijające prolaktynę będą działały przy wenli, która teoretycznie mi ją podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po wczorajszej wizycie mam zwiekszona dawkę leku axyven z 37,5 na75 . Na małej dawcę nic złego nie czułam nie miałam działań ubocznych ,czy na 75 tez tak będzie bo oczywiście sie boje .Na noc dostałam trittico 75 i tez sie boje wczoraj nie wzięłam na noc i sie katowalam na hydro ,która już nic nie daje .Naczytalan sie ze po trittico można nic zawroty głowy i bóle .Ktos poradzi coś żeby sie nie bać wiecznie leków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po wczorajszej wizycie mam zwiekszona dawkę leku axyven z 37,5 na75 . Na małej dawcę nic złego nie czułam nie miałam działań ubocznych ,czy na 75 tez tak będzie bo oczywiście sie boje .Na noc dostałam trittico 75 i tez sie boje wczoraj nie wzięłam na noc i sie katowalam na hydro ,która już nic nie daje .Naczytalan sie ze po trittico można nic zawroty głowy i bóle .Ktos poradzi coś żeby sie nie bać wiecznie leków .

 

Nie czytać ulotek i zająć się czymś, nie myśleć wiecznie o lekach i chorobach, a stan z czasem sam się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnosnie działania tego leku.

Na poczatku mi bardzo pomogł, ale na pewno nie jestem taka jak byłam kiedys (przed choroba)

 

Jak sie z tego leku wychodzi? mam kapsulki 75 mg

 

Hej, ja stosuje CRF- wenla 300 mg+ mirta 45 mg, ale teraz schodzę z tej dawki bo stosowalem to połączenie 3 miesiące i nic nie dało, mały efekt terapeutyczny. Wenle mogłbym zwiększać do 450 lub wiecej, a nic by to nie dało/ wczesniej citalopram i sertralina= zero rezultatu przeciwdepresyjnego. Ponoc przy zmniejszaniu dawki wenlafaksyny moża miec taki efekt rozładowania elektrycznego w mózgu- na razie jeszcze tego nie miałem, ale obniżyłem jedynie o 75 mg. W każdym razie nie sądze, aby był jakiś hardcore z tym. Jeśli chodzi o łączenie, to wenle można łączyć z drugiem lekiem antydepresyjnym, takimi jak mirtazapina/mianseryna/trittico/tianeptyna/busporion/bupoprionem-wellbutrin/i tymi nowymi agomelatyna-valdoxan, czy przeciwpsychotycznymi jak olanzapina, sulpiryd itd. Nie zaleca sie łączenia wenlafaksyny z lekami trojcyklicznymi oraz SSRI, bo mogą wywołac zespól seroteniniowy, ale dawki w Polsce są bardzo bezpieczne, więc jeśli stosuje sie np. 225 wenli to można dodać np. paroksetynę 10 mg, ale czy to ma sens- jeden i drugi lek działa wybiórczo, czyli wpływ na transmisje serotoniny selektywnie, a w depresji, szczególnie tej cięższej, endogennej należy uaktywnić wiele ośrodkow-dopaminy, na aktywizację, odczuwanie przyjemności oraz motywację, noradrenaline na siłę i energię oraz walkę ze stresem. Ponadto, jest przecież jeszcze GABA/ receptory alfa/beta/ są różne części mózgu-płat czołowy, podwzgórze-przysadka, móżdżek- tak więc dobór leku antydepresyjnego jest wielką zgadu-zgadulą, niestety.

 

-- 25 lis 2015, 18:45 --

 

Mam jeszcze pytanie czy taki mix jest bezpieczny wenla i trittico przepisał lekarz ale wole dopytać .

 

jest bezpieczny, jeśli nie możesz spac i depresja nie ustepuje po kilku tygodniach, zmien trittico na mirtazapine, ona lepiej usypia i zwiększa transmisje przekaźników, jest skutecznym lekiem i dość mocnym na depresje cięższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcony byłeś? Ja przez chwilę byłam na 225 ale odczuwałam gigantyczną senność

Tylko nie wiadomo czy to przez "atak" depresji czy przez cetyryzynę czy przez venlę.

A potrafiłam spać od 00.00 do 15.00......

Boję się też do 225 wrócić , już wolę mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×