Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie nie byl dla mnie! Co do nadpobuliwosci nie jestem pewien, to akurat jest raczej u mnie w normie. Ale Wenlafaksyna ma silny profil antydepresyjny a ja nie mam depresji tylko nerwice i zaburzenia odzywania. Lekarka zmienila mi na fluo bo gadalem rzeczy bez sensu dla innych ludzi(powiedzieli mi to), ktore dla mnie mialy perfekcyjny sens. No i wogole nie chcialo mi sie spac po 24(30?) godzinach wysokiej aktywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie byl dla mnie! Co do nadpobuliwosci nie jestem pewien, to akurat jest raczej u mnie w normie. Ale Wenlafaksyna ma silny profil antydepresyjny a ja nie mam depresji tylko nerwice i zaburzenia odzywania. Lekarka zmienila mi na fluo bo gadalem rzeczy bez sensu dla innych ludzi(powiedzieli mi to), ktore dla mnie mialy perfekcyjny sens. No i wogole nie chcialo mi sie spac po 24(30?) godzinach wysokiej aktywnosci.

 

To nic nowego w nerwicy. Po prostu lek na początku pogłębił ci stan zaburzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie byl dla mnie! Co do nadpobuliwosci nie jestem pewien, to akurat jest raczej u mnie w normie. Ale Wenlafaksyna ma silny profil antydepresyjny a ja nie mam depresji tylko nerwice i zaburzenia odzywania. Lekarka zmienila mi na fluo bo gadalem rzeczy bez sensu dla innych ludzi(powiedzieli mi to), ktore dla mnie mialy perfekcyjny sens. No i wogole nie chcialo mi sie spac po 24(30?) godzinach wysokiej aktywnosci.

 

skąd ci wiadomo, że ma profil dla depresji a nie nerwicy? ja obecnie z depresją jako takich problemów nie mam, tylko silne z nerwicą.

biorę już od miesiąca wenlę, niepierwszy raz, czuję, że już jest o wiele lepiej, wyciągnęła mnie wręcz z bardzo samobójczego już stanu, kiedy nerwica lada moment doprowadziłaby mnie do końca życia. Teraz jako tako żyję, wchodzę na wyższe dawki i czuję poprawę. Chociaż mogłoby z doświadczenia wiem, być jeszcze lepiej. Ale chwała jej za to, jak mnie całkiem wyprowadzi z tego stanu, to rzeknę, że niemal mi życie uratował ten lek, bo taki nawrót jak miałam teraz, to chyba nigdy nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja jestem w Anglii i tu uzywaja Wenle wylacznie na depresje. Nie watpie ze moze ci pomoc z nerwica, reakcja zalezy od osoby,kazdy jest inny. Na ulotce bylo napisane ze jest przypisywana wylacznie na depresje u doroslych. Tak tez powiedzial moj lekarz.

Moze w polsce jest inaczej, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperalem w necie i faktycznie jest zalecana na nerwice jak i depresje. Na ulotce bylo napisane jasno i wyraznie, ciezka depresja u ludzi doroslych. To ja juz nie wiem o co biega. Myslalem ze ulotka dawana z lekiem to dobre zrodlo informacji, widac ze jednak nie. a lekarzowi moze chodzilo o to ze dziala silniej na depresje niz na nerwice.W kazdym razie zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie się sprzeczacie.wszystko zależy, od podłoża choroby.na nerwice podobno paro jest dobra, tyle,że załącza się nieselektywna obojętność emocjonalna.wenla daje, tylko trochę dystansu do stresujących sytuacji.bynajmniej na mnie tak działa
u mnie wenla tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja jestem w Anglii i tu uzywaja Wenle wylacznie na depresje. Nie watpie ze moze ci pomoc z nerwica, reakcja zalezy od osoby,kazdy jest inny. Na ulotce bylo napisane ze jest przypisywana wylacznie na depresje u doroslych. Tak tez powiedzial moj lekarz.

Moze w polsce jest inaczej, nie wiem.

Gdzie masz napisane, że wenla jest tylko na depresje??, w ulotce są również zaburzenia lękowe.

Tu masz z ulotki Efectinu- wenla:

 

Kiedy stosować Efectin ER?

 

Preparat jest wskazany do stosowania w leczeniu:

· epizodów dużej depresji i zapobieganiu ich nawrotom

· uogólnionych zaburzeń lękowych

· fobii społecznej

· lęku napadowego z agorafobią lub bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do emocji to u mnie bardzo pozytywnie.Jeśli chodzi o p.lękowe super.Wenla u mnie przoduje pod tym względem.

 

-- 14 lis 2016, 22:42 --

 

Dopiszę tylko jeszcze,ze sny mi się na niej nie podobają.Od jakiegoś czasu są bardzo mroczne.Na początku spalam jak kamień.To jedyny bardzo uciążliwy efekt.Co prawda nawet gdy sie przebudze w nocy to zasypiam dalej.Sny potrafią być naprawdę upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej myślałem, a inaczej napisałem.po zwiększeniu, dawki na 112 na mnie tak wenla zadzialala.a paro nie brałem,ale czytałem po forach,że na nerwicę jest nr.jeden,ale jest się jak warzywo .by najmniej tak opisują.no,ale durzo ludzi woli być warzywem niż nerwicowcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej myślałem, a inaczej napisałem.po zwiększeniu, dawki na 112 na mnie tak wenla zadzialala.a paro nie brałem,ale czytałem po forach,że na nerwicę jest nr.jeden,ale jest się jak warzywo .by najmniej tak opisują.no,ale durzo ludzi woli być warzywem niż nerwicowcem

To ja współczuje tym ludziom, co wolą być warzywem niż nerwicowcem, naprawdę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nerwicy to nie powiem nic na ten temat.depresja też jest przesrana.w nerwicy możesz,a nie robisz bo Cie łapią lęki.a w depresji poprostu nie możesz.jest blokada i koniec

 

-- 14 lis 2016, 23:09 --

 

Ja mam tak,że śpię ok.5godz.a jak się obudze,to po ponownym zaśnięciu mam głupie sny a sen jest bardzo płytki do samego rana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nerwicy to nie powiem nic na ten temat.depresja też jest przesrana.w nerwicy możesz,a nie robisz bo Cie łapią lęki.a w depresji poprostu nie możesz.jest blokada i koniec

 

-- 14 lis 2016, 23:09 --

 

Ja mam tak,że śpię ok.5godz.a jak się obudze,to po ponownym zaśnięciu mam głupie sny a sen jest bardzo płytki do samego rana

Ja też nie mam nerwicy, ale miałem okrutne lęki kiedyś przez bardzo długo, lęk można przełamać, ale trzeba się z tym zmierzyć, ssri na lęki to średni pomysł, jeśli idzie o czystą depresja to tu ssri działa jeszcze gorzej, tylko przymula, niby niweluje pewne objawy depresji, ale nie oszukujmy się, nie jest to żadne wyleczenie, przynajmniej u mnie tak było. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,że te leki tak różnie na ludzi działają,bo u każdego jest inne podłoże tej choroby zarówno depresji jak i nerwicy.moim zdaniem depresja ma bardziej podloze fizyczne niż psychiczne.bo dotyka ludzi o dość silnym charakterze.bogatych i sławnych aktorów,piosenkarzy którzy nie mieli nigdy kłopotów natury psychicznej a tu bum. wstajesz i mówisz, co jest ze mną do cholery!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,że te leki tak różnie na ludzi działają,bo u każdego jest inne podłoże tej choroby zarówno depresji jak i nerwicy.moim zdaniem depresja ma bardziej podloze fizyczne niż psychiczne.bo dotyka ludzi o dość silnym charakterze.bogatych i sławnych aktorów,piosenkarzy którzy nie mieli nigdy kłopotów natury psychicznej a tu bum. wstajesz i mówisz, co jest ze mną do cholery!!!

Bardzo często depresja to tylko objaw innej choroby, a możliwości jest naprawdę sporo, trzeba się porządnie zbadać a potem jak się nic nie znajdzie to do psychiatry, choć z perspektywy czasu, żałuje, że zacząłem się babrać w andydepresantach, no ale nie płaczę się nad rozlanym mlekiem, choć nieraz bardzo by się chciało. :pirate::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś stąd nabywa na bieżąco Velafax XL? apteki (Siedlce) utrzymują, że lek został wycofany z produkcji, a druga część, że są braki w magazynach, co mówi jakby samo za siebie. kupiłem więc Efectin ER (75) licząc, że jako protoplasta wenlafaksyny zostanie przez mój organizm zaakceptowany i przyniesie najlepsze jak dotąd efekty. i tak stosuję od jakichś czterech dni i poza tym, że poranne przebudzenia są znacznie łatwiejsze, nie odczuwam póki co żadnych pozytywnych skutków. czy mimo wielotygodniowego stosowania potrzebuje dostosowania do każdego nowego leku, mimo że należy do tej samej grupy - wenlafaksyny? proponowano mi także Alventę, ale przez niezdecydowanie pani sragister chwilę później kategorycznie odmówiła wydania mi leku, mimo propozycji - sądzę, że nawet całkowite wyleczenie nigdy nie sprawi, że ludzie przestaną mnie zadziwiać, tak nawiasem mówiąc.

 

swoją drogą, po raz kolejny pluję sobie w brodę, że nie prowadzę dziennych notatek, bo gdy próbuję sięgnąć pamięcią do czasu sprzed dwóch miesięcy, by porównać reakcje i zachowania, widzę przed oczyma bezładny szum i mgliste obrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×