Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Magnez to mi nic nie daje jaki bym nie bral i w jakiej ilość.poza tym gdzies wyczytałem że im więcej bierzesz magnezu tym ciężej się przyswaja.ja na sen biorę melatoninę a godzinę później mirtę,ale nie raz i to ma mnie ciężko uwalić.kiedys tez próbowałem leriwonu to efekt był podobny do mirty

 

 

ILUZJA, o której godzinie i w jakiej dawce przyjmujesz wenlę? Magnez zadziałał u mnie po ponad miesiącu przyjmowania dawek zalecanych przy niedoborze.

I co ci dał ten magnez??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydepresanty wyplukuja magnez i potas.Robie poziomy ich w organizmie.Mam prawie non stop deficyt.Jak sie zmobilizuje i biore poziom jest ok.Gdy przestaje za jakis czas poziom jest tragiczny.Pytasz co daje?Wpisz w wyszukiwarce :rola magnezu w oranizmie.
Dziewczyno, ja nie muszę wpisywać w wyszukiwarkę słowa magnez, bez urazy, ale takie rzeczy to w podstawówce były, chodziło mi o to czy mu ten magnez na coś pomógł, miałem na myśli zaburzenia psychiczne, co do wypłukiwania magnezu i potasu, tu sprawa jest oczywista, ssri rozregulowują gospodarkę elektrolitową, żadna nowość, ale dobrze, że to wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydepresanty wyplukuja magnez i potas.Robie poziomy ich w organizmie.Mam prawie non stop deficyt.Jak sie zmobilizuje i biore poziom jest ok.Gdy przestaje za jakis czas poziom jest tragiczny.Pytasz co daje?Wpisz w wyszukiwarce :rola magnezu w oranizmie.
Dziewczyno, ja nie muszę wpisywać w wyszukiwarkę słowa magnez, bez urazy, ale takie rzeczy to w podstawówce były, chodziło mi o to czy mu ten magnez na coś pomógł, miałem na myśli zaburzenia psychiczne, co do wypłukiwania magnezu i potasu, tu sprawa jest oczywista, ssri rozregulowują gospodarkę elektrolitową, żadna nowość, ale dobrze, że to wiesz.
Ok teraz wiem o co ci chodziło.Nie zrozumialam.Przepraszam

 

-- 31 paź 2016, 13:48 --

 

... co do wypłukiwania magnezu i potasu' date=' tu sprawa jest oczywista, ssri rozregulowują gospodarkę elektrolitową, żadna nowość, ale dobrze, że to wiesz.[/quote']

Podasz jakieś źródło, bo nie słyszałem o takowym zjawisku?

Podam tylko wieczorem bo teraz na tel jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ci dał ten magnez??

 

Tak jak pisałam na poprzedniej stronie - ułatwił mi zasypianie, z którym miałam masakryczny problem na 225 mg wenlafaksyny.

Pierwsze z brzegu publikacje eksperymentalne z Pubmed:

 

1. o wpływie magnezu na m. in. długość snu i czas potrzebny na zaśnięcie, stężenie kortyzolu i melatoniny w surowicy krwi:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23853635

 

2. o wpływie magnezu wraz z cynkiem i melatoniną na jakość snu:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21226679

 

Nie mam w tej chwili czasu linkować więcej, ale takich doniesień w Pubmedzie jest kilkadziesiąt-kilkaset, w zależności od hasła wyszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka zmieniła mi leki na Faxigen XL i Trittico CR lecz lekarka nie powiedziała mi jak mam schodzić z setaloftu miała strasznie dużo pacjentów i się spieszyła. Brałem jeszcze wcześniej nasen przez 5 dni. Jedynie wiem jak mam brać faxigen xl rano i trittico na noc. Jak mam zejść z tego setaloftu 50 mg ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75mg.ok. 8 rano.wiem co piszą o magnezie,że jest on niezbędny i wogule jest najważniejszy co piata reklama o tym mówi,ale ja go brałem systematycznie ok 14 miesięcy różnych marek. szukałem odpowiedniego a tak naprawdę nic on nie wniósł.nawet nie odczułem,ze juz go nie biorę. poza tym jest to pierwiastek którego jest mnóstwo w każdym pożywieniu nie pije kawy i herbaty także go nie wypłukam.co do moich kłopotów ze snem to pewnie niski poziom serotoniny jest za to odpowiedzialny jak też za derealizację i bóle głowy

 

-- 31 paź 2016, 21:51 --

 

Zamierzam podskoczyć na 150mg.a jak to nic nie pomoże to tritico dorzucę.moja bezsenność jest ciężka do rozwiązania nie jedna tega głowa juz nad tym pracowała.byl taki okres w 2010r.,że poprostu nie chciało mi się spac wogule mój mozg nie odczuwał wogule potrzeby snu.siedziałem jak naspidowany a z każdą nie przespaną nocą coraz bardziej mnie bolała glowa,ale z czasem to puścili i pare lat spalem normalnie a teraz od maja znowu wróciła bezsenność i bol glowy.mialem sporo przeżyć i mozg powiedzial dość.i teraz musi wszystko dojść do siebie.przygnębienie jest takie że za nic się nie biorę bo wszystko niema sensu.nie raz mam takie przebłyski ze jest dobrze a za chwile znów lipa.i po tym właśnie wnioskuję że tutaj winny jest niski i wąchający się poziom serotoniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braliście tryptofan?tak mysle że może bym go dorzucił bo wenla chamuje wychwyt zwrotny serotoniny,ale jak organizm jej mało produkuje to i mało jej zostaje wychwyconej.co o tym sądzicie żeby dorzucić l-tryptofan do wenli?troche jak branie sterydów bez diety co z tego ze blokują gromadzenie substancj odżywczych jak te substancje nie sa dostarczane i efekt jest zerowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zejść z tego setaloftu 50 mg ?.

 

ja bym brała 25 mg jeszcze przez tydzień

 

I już od dziś normalnie wejść na wenle ?

http://wiki.psychiatrienet.nl/index.php/Sertraline-venlafaxine

 

Braliście tryptofan?tak mysle że może bym go dorzucił bo wenla chamuje(!) wychwyt zwrotny serotoniny,ale jak organizm jej mało produkuje to i mało jej zostaje wychwyconej.co o tym sądzicie żeby dorzucić l-tryptofan do wenli?troche jak branie sterydów bez diety co z tego ze blokują gromadzenie substancj odżywczych jak te substancje nie sa dostarczane i efekt jest zerowy

Właśnie przez takie rozumowanie tworzy się wszechobecne mity w psychiatrii.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27113121

Primarily positive results were found for replicated studies testing S-adenosylmethionine (SAMe), methylfolate, omega-3 (primarily EPA or ethyl-EPA), and vitamin D, with positive isolated studies for creatine, folinic acid, and an amino acid combination. Mixed results were found for zinc, folic acid, vitamin C, and tryptophan, with nonsignificant results for inositol.

A tak na marginesie większość serotoniny w naszym ciele jest produkowana w ... jelitach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem. Nie pierwszy raz jestem na wenli, biorę już 3 tygodnie. Zaczęłam od 37,5, po tygodniu 75 mg. Czułam się ekstremalnie senna, taką miałam normalnie reakcje na wenli (brałam ją wcześniej z mirtorem), miałam zwiększyć do 112,5 a potem 150. Ale już nie dałam rady. Nie mam problemów ze snem normalnie, ale tak od tygodnia zaczęłam się budzić 6 rano mimo że nie musiałam wstać wcześnie :/ a takie budzenie sie wcześnie nie zdarza mi się normalnie. A od piątku śpię po 4-5 godzin. Czuję się wyspana, pobudzona za bardzo, nie chce mi się spać. Zero senności w dzień, a wyspałabym się wreszcie porządnie 8 godzin, tylko że budzę się np 4 rano i już nie śpię. Do tego mam trochę stan podgorączkowy (nie jestem przeziębiona) i jakieś uderzenia gorąca, robi mi sie strasznie gorąco nagle. Miewam wrażenie, że mi szybko serce wali, ale jak zmierzę ciśnienie jest normalnie. Nie mam podwyższonego.

 

Czego to jest objawem? Biorę te 75 to nie jest wysoka dawka, ale to znak, że za dużo serotoniny czy jak? Ureguluje to się za parę dni? Chyba niebezpieczne nie jest? Nie mam przy tym euforii czy gonitwy myśli, tylko czuję się pobudzona, tak że nie potrzebuję snu. Nie piję nawet kawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach bez Alventy, muszę stwierdzić, że lek naprawdę mi pomagał (pomimo drżenia dłoni i nadciśnienia na większych dawkach). Teraz wracam do leczenia tym lekiem gdyż depresja i nerwica daje w kość. Odstawiono mi go w szpitalu a jednocześnie nie dobrano równie skutecznego leku... Dodatkowo biorę Aciprex 10 mg i Trittico 200 mg. Mam nadzieję, że będzie lepiej za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ,że większość serotoniny jest produkowana w jelitach to wie każdy z tego forum.tylko, że z powietrza się jej, nie wyprodukuje ,nie wszystkie pożywienie zawiera tryptofan z którego ona się docelowo przekształca.także,nie rozumiem ironii odnośnie suplementacji tryptofanem.poza tym, każdy ma inny metabolizm i u każdego ilości serotoniny sa inne.kiedys nawet myślałem nad tym czy ,aby depresja nie ma podłoża czysto fizycznego polegającego na złym metabolizowaniu serotoniny

 

-- 02 lis 2016, 21:27 --

 

Lukrowana.ewidentnie skutki zwiększenia dawki.mi ciągle bylo gorąco tak od środka i poty mnie łapały. wrażenie infekcji przeziębieniowej.szóstego dnia przeszło.co do kłopotów ze snem sa również,ale i przed wenlą były także łykam na noc mirte. dzis 13 dzień brania 75mg .narazie czuje tylko noradrenalinę.czyli pobudzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja czasu ostatnio nie miałam.Co do magnezu znalazłam artykulik http://www.akademiawitalnosci.pl/10-oznak-ze-mozesz-miec-za-malo-magnezu-w-organizmie/Wiem ,że nie o to chodziło ale poszperam jeszcze w kompie.Mi psychiatra zawsze mówiła ,ze magnez i potas antydepresanty wymiatają z organizmu.Szczerze przyjmowałam to za pewnik bo ja zawsze mam niedobory.Parę razy w szpitalu też tylko z tego powodu byłam.Jestem ciągle na 75 i chyba jednak dołożę coś ,bo czaję się z tym.Niby ok ,ale zaczynają mnie lęki dopadać a wcześniej ich nie było.Śpię dalej dobrze tylko sny powalone doszły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja czasu ostatnio nie miałam.Co do magnezu znalazłam artykulik http://www.akademiawitalnosci.pl/10-ozn ... izmie/

 

"Antydepresanty, antykoncepcja przyczyną wypłukiwania się magnezu..." - z całym szacunkiem, ale nie brałbym tego artykułu na poważnie.

Poza tym to jest sklep.

 

-- 03 lis 2016, 15:27 --

 

wenla chamuje wychwyt zwrotny serotoniny

 

dlatego, że to chamski lek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braliście tryptofan?tak mysle że może bym go dorzucił bo wenla chamuje(!) wychwyt zwrotny serotoniny,ale jak organizm jej mało produkuje to i mało jej zostaje wychwyconej.co o tym sądzicie żeby dorzucić l-tryptofan do wenli?

Organizm nie działa jak maszyna, że dorzucisz czegośtam to będą lepsze efekty, a że większość serotoniny jest produkowana w układzie pokarmowym (90%) to myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie dobra dieta.

Często po 'dorzuceniu' jakiejś kolejnej substancji występują reakcje paradoksalne. Przykład: benzo zapij alkoholem. Niby fajnie bo nie dość, że zwiększysz powinowactwo do receptorów to jeszcze zwiększysz ilość GABA. Powinien być mega chill i w ogóle bajka. W efekcie zamiast tego efektu najprawdopodobniej rozpieprzysz pół chałupy ze wściekłości. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpo.juz od wczoraj do swojego menu dorzuciłem biały ser i banany.benzo to nigdy, nie brałem,gdyż niemam nerwicy.chyba,nitrazepam brałem kiedyś na sen,ale nic on, nie wniósł.dzis 14 dzień na 75mg.z fizo to: powiększone źrenice,delikatne zappy w ramionach,rozpieranie od środka.z psycho to pobudzenie,silne "ja",normalnie nikt, nie morze mnie czymś zaskoczyć,na wszystko znam,odpowiedź,niema dla mnie problemu.ogólnie idzie na plus.do następnego opakowania dorzucę,dla zaspokojenia, swojej ciekawości ten tryptofan.i powiem, Wam, czy coś on wnosi,do leczenia antydepresantami.a od wczoraj dzieki Wam, dorzuciłem magnez no i na nockę idzie melatonina 5mg. i mirta45mg.bo 30 przy wenli mnie niechce, uśpić.a bez wenli usypiało,mnie 30 a 45 pobudzało takie dziwne trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasypiam, kolo 22 i po ok. 5 godz.sie wybudzam i nie mogę zasnąć czuje silne pobudzenie.wiem ze to od wenli bo wczesniej mialem problemy ze snem ,ale nie natury pobudzeniowej.dawkę 75 biorę dwa tyg i teraz zastanawiam się czy to przejdzie,czy bedzie się pogłębiało z wkręcaniem sie leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×