Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natrętne myśli. STOP Myślom !


arnocost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tu zgromadzonych :P

Od dłuższego czasu mam problem z natrętnymi myślami. Patrząc z boku na to co dzieje się w mojej głowie nie doszukuję się jakiegoś głównego "tematu". Ogólnie moje myśli koncentrują się na zdarzeniach z dnia.

Jest to coś w rodzaju poniekąd analizy zdarzeń z dnia plus dopisywanie historyjek w głowie .

Np.

-Przeczytałem jakiś artykuł i wyciągnąłem jakieś wnioski i później mi to wraca do głowy i zaczynam nad tym myśleć analizować .

-Byłem na rozmowie o pracę parę dni temu . Wieczorem się kładę i zaczyn się chaos w głowie. Wyobrażam sobie jak będę pracować, co będę robić itp i itd.

Cholernie mi też to przeszkadza jak z kimś rozmawiam na spokojnie. Wystarczy chwila i ja już błądzę myślami.

Zanim zasnę czasami mija 2 godzinki. I najbardziej mi to przeszkadza że nie mogę przez to zasnąć . Ciężko mi to powstrzymać jak już leżę w łóżku. W dzień z tym sobie radzę. Zaczynam coś robić aby odciąć myśli.

 

Aktualnie biorę już 4 lek. Który mi nie pomaga. Lekarz ciągle przepisuje mi antydepresanty. Są w małych dawkach które właśnie mają pomóc mi przed snem się wyciszyć abym mógł spokojnie zasnąć. Od ponad miesiąca nie udało mi się szybko zasnąć . Pomimo tego że próbowałem sobie skracać czas snu lub dać sobie w kość fizycznie. Czy słuchać muzyki relaksacyjnej przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnocost, wiesz to nawet niekoniecznie musi być nerwica. Czasem sami sobie przez stres nabieramy irrytujących nawyków. Najważniejsze to nie zwracać zbytnio na to uwagi, jak sami wiezymy że jesteśmy chorzy że mamy nerwice czy depresje to wtedy tacy się stajemy naprawde.

 

Po prostu ignoruj to wszystko, jakby tego nie było. Jak twój umysł zaczyna analizować i wracać do tego po prostu to ignoruj i daj temu przejść. Jak ignorujemy natręctwa czy nawyki traktujemy je jakby ich nie było to stopniowo męczą mniej i wkońcu odchodzą.

 

Nie zastanawiaj się jak się tego pozbyć, dlaczego to cię jeszcze męczy ani nie odpychaj tych myśli i nawyków(bo wtedy bardziej będzie męczyć) po prostu to igonruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie myśli :D, a tak serio to nie czekaj, aż zacznie cię to przerastać, z przewlekłej nerwicy natręctw długo się wychodzi. Najlepiej będzie, jak swoje myśli natrętne skonsultujesz z psychologiem - psychoterapia powinna pomóc, a nie tabletki - chyba, że masz problem złożony i tylko taka terapia może Ci pomóc. Nie czekaj i wybierz się do specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie myśli :D, a tak serio to nie czekaj, aż zacznie cię to przerastać, z przewlekłej nerwicy natręctw długo się wychodzi. Najlepiej będzie, jak swoje myśli natrętne skonsultujesz z psychologiem - psychoterapia powinna pomóc, a nie tabletki - chyba, że masz problem złożony i tylko taka terapia może Ci pomóc. Nie czekaj i wybierz się do specjalisty.

 

Psychoterapia pomoże jeśli problem nie jest natury biologicznej (budowa mózgu i nieprawidłowe funkcjonowanie ośrodka związanego z karą i nagrodą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał z Was pod uwagę taką możliwość że nerwica natręctw może się nasilać przez palenie papierosów, u osób które palą ? Jeszcze 2 lata temu jak nie paliłem nie była tak nasilona - można powiedzieć że nie był to wtedy prawie problem dla mnie , a później jak zacząłem to właśnie się DUŻO bardziej nasiliło. Wiele osób które mają problemy psychiczne pali papierosy, nie uważacie że może jest to jeden z czynników które prowadzi do problemów z psychiką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×