Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hip-Hop/Rap - Dyskusja


rX_

Rekomendowane odpowiedzi

zmienia sie ale nie koniecznie w dobrą strone,jeśli dla ciebie auto tune,hashtagi,kwadratowe rymy od linijki jest godnym nastepstwem szalenstwa,spontaniczności i genialnych kolaży muzycznych (soul/jazz > pop/trance/dubstep czy cokolwiek oni teraz kurwa tworzą) to chyba sluchalismy innej muzyki :)

 

Jaki sam bonus men jaki popek :D

adekwatne do pory :)

 

pogrzeb w glebszym podziemiu,najlepiej z lat 03-05,prawdziwe perełki wychodzily o których nikt nie ma pojęcia dzisiaj.

 

 

 

Pozatym szperajcie w innych krajach poza polską i usa, wyspy maja świetną scene (high focus records),bardzo świeża jak na 2013 i na podejscie do robienia rapu w ogóle

 

fliptrix,całą plytke z polskim producentem molotofem sieknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham od jakichś 15 lat, zaczęło się od K44, fisz, molesta, O.S.T.R., onar, borikson, przewinął się warszafski deszcz i tede, thinkadelic, fenomen, Grammatik. Bardzo miło wspominam te czasy. Noc hiphopowa w Radiu Łódź - z soboty na niedzielę, kasety i jechało sie z nagrywaniem :D

 

Później zaczęłam się interesować czymś bardziej zagranicznym, Mos Def, Gangstarr, Public Enemy, Snoop Dogg, dr dre, wszystko związane z dj Premiere, De la soul, Busta Ryhmes, Missy Elliot, Nas itd.

 

W tej chwili na tapecie mam płytę ostrego i hadesa, pezeta, donatana, z "nowszych" słucham Małpy - bardzo mi się podoba, coś tam Bisza słuchałam ale nie podeszło, i jeszcze jakieś chłopaki ze Szczecina coś robią z OSTRYM - ale nie pamiętam jak się zwą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eNtropy, Nie mówie, że kwadratowe rymy czy wpychanie auto-thuna w każdą zwrotke jest dobre, aczkolwiek taki własnie auto-thune czy hashtag umiejetnie stosowany jest czymś co dodaje smaku w niektórych kawałkach, mi sie to akurat podoba. Jimson też fajnie sobie leci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, ważne żeby się nie ograniczać i nie ulegać stereotypom które krążą wokół polskiego hip-hopu. Oczywiście boli mnie to, że telewizja promuje raperów z talentshow typu "Najlepszy" przekaz w mieście albo Biały, co ludzie mają sobie myśleć o tym gatunku jak naoglądają się takich "artystów"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=8X6sCsnO9lk#t=108]całkiem niezłe[/videoyoutube]

 

[videoyoutube=r1capW03eZg][/videoyoutube]

 

[videoyoutube=jr5HI3kYQ4Y]motywy muzyczne jak na Równonocy Donatana (Donatan do mnie nie przemawia, takie nutki pod publikę, coś tam z jego płyty by się znalazło co mi się podoba, ale bez szału)[/videoyoutube]

 

-- 31 gru 2013, 15:33 --

 

[videoyoutube=jp6DkjNDkMk][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×