Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Pablo6666 napisał:

Mam pytanie biorę brintellix od 18dni występują umnie takie skutki jak drętwienie stóp i nóg oraz bóle w klatce piersiowej plus duszność w klatce i pocenie się czy to z tego leku 


tak,jakakolwiek ingerencja z strony leków na początku leczenia może wywołać takie objawy,z biegiem czasu powinno wszystko minąć i poczuje się lepiej,chyba że te objawy nie będą mijać to będziesz musiał zmienić lek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brintelix to dość dziwny lek. Z jednej strony wpływa na serotonine a z drugiej hamuje jen uwalnianie. Jest agonistą rec h1 więc przeciwnie niż leki antyalergiczne. Trzeba pamiętać jednak że leki hamujące receptory histaminowe hamują uwalnianie neurotransmiterów. Nie bez powodu na np ranigascie wpisano że może powodować depresję. Ja odkryłem że źródłem nawrotów objawów nawet pomimo brania leków jest używanie np omeprazolu na zgagę. W sumie bez znaczenia który z leków brałem pantoprazol, esomeprazol czy omeprazolu max po dobie następował ostry lęk i wtórnie depresja która mijała po odblokowaniu enzymu apt - azy. W każdym razie poprawa była zbieżna czasowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam w jakiejś naukowej publikacji, że ten lek niby "zwiększa również pozakomórkowe stężenie histaminy". 

Czyli działa nie antagonistycznie na receptory histaminowe tylko wręcz wydziela się więcej histaminy? Czy to nie tak działa? Cierpię na alergię i zauważyłam, że antydepresanty działające antagonistycznie na receptor H1 niwelują mi ją. 

Czy ten lek może potęgować alergię czy wręcz przeciwnie? Jakie macie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, warning napisał:

Pytanie do tych, którzy odczuwali skutek uboczny leku w postaci swędzenia ciała: jak długo to się utrzymywało? I czy intensywność swędzenia zwiększa się ze wzrostem dawki?

na razie 2 mce

swędzieć zaczęło jak z połowy tabletki przeszłam na całą

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 13:38, warning napisał:

Trudno to swędzenie skóry wytrzymać. Jeśli miałoby się to utrzymywać w tym samym natężeniu, to do kitu z takim lekiem. What a bummer!

 

 

@Lord Cappuccino To faktycznie wynika wprost z profilu receptorowego tego leku?

No a może właśnie to wynika ze zwiększenia poziomu histaminy, może to rodzaj reakcji uczuleniowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na mnie to nie działa. Łykałem jak tik taki ,zero skutków ubocznych. Dostałem to jako odpowiednik wellbutrinu .Okazał sie klapą nawet jak łączyłem jeden z drugim. Wróciłem do wellbutrinu .Lekarz namówił mnie na to bo lek dostał refundacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Orzeszkowa napisał:

jaki odpowiednik??? one mają kompletnie różne działanie.

w sensie ,ze nie zaburza libido i działa dobrze na funkcje poznawcze i motywacje . Juz więcej nie dam sie zwieść:) Sledziłem Twoje posty Orzeszkowa . .  . co teraz łykasz?  ja wellbutrin 150mg i 100 lamotryginy ,najlepszy mix bo lamotrygina troche wyplaszcza wellbutrin , a ja tez wpadłem po samym well solo w manie. Tzn Ty chyba w hipo ,o ile pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Orzeszkowa napisał:

to nie ja, Audreyhorne chyba, ja nigdy w życiu nie mialam (hipo)manii

Brintellix działa na libido niestety tak samo ujemnie jak inne ssri. well pod tym względem to rewelacja, szkoda że ma inne wady. obecnie biorę je razem.

 

To mi sie cos pokickalo ,nie ważne ;)  jak dla mnie lepiej ten caly wellbutrin brac ze stabilizatorem ciagnącym w góre niz z ssri ,które zabija działanie wellbutrinu.Poprostu szkoda hajsu.Gdyby był tańszy to brał bym chyba z 450 mg tego well ,i wiecej stabilizatora . Była by to bajka według mnie

 

Edytowane przez oumajgad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak działa lamotrygina? z tym lekiem nie mam doświadczenia.

brałam przez moment 300mg well i to było za dużo dla mnie, zbyt mnie stymulowało. z brintellixem w miarę się uzupełniają, ale wolałabym jeszcze słabszy lek zamiast brint, szkoda że nie ma mniejszej dawki brint. na mnie leki działają dość mocno w małych dawkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Orzeszkowa napisał:

jak działa lamotrygina? z tym lekiem nie mam doświadczenia.

brałam przez moment 300mg well i to było za dużo dla mnie, zbyt mnie stymulowało. z brintellixem w miarę się uzupełniają, ale wolałabym jeszcze słabszy lek zamiast brint, szkoda że nie ma mniejszej dawki brint. na mnie leki działają dość mocno w małych dawkach. 

No więc Lamotrygina to stabilizator nastroju . . . .  i działa przeciwdepresyjnie ,ppodkreca troche antydepresanty ,które sie bierze. Nie wiem mam takie same doświadczenia co TY .Brałem 300mg i byłem przestymulowany .Wręcz mnie mdlilo ,choc czulem sie czasem mega. Jak dodalem do tego ssri to serotoniona zabijała dzialalenie wella , a jak wiadomo do tanich to on nie nalezy.Teraz czujue poprostu stymulujaće dzialanie bupropionu , ale nie jest one tak nachalne . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 20:11, Orzeszkowa napisał:

jak działa lamotrygina? z tym lekiem nie mam doświadczenia.

brałam przez moment 300mg well i to było za dużo dla mnie, zbyt mnie stymulowało. z brintellixem w miarę się uzupełniają, ale wolałabym jeszcze słabszy lek zamiast brint, szkoda że nie ma mniejszej dawki brint. na mnie leki działają dość mocno w małych dawkach. 

To nie brint jest silny, tylko well zwielokrotnia jego stezenie w osoczu i zwyczajnie robi sie go za duzo w organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×