Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gender


Gość Adam Smith

Rekomendowane odpowiedzi

zujzuj, naszej forumowej koleżance refren też chyba się zbyt lewacki wydaje. ;)

 

Papież nie, ale przerażają mnie nadinterpretacje w mediach i myślenie życzeniowe komentatorów - ciągłe doszukiwanie się w zwyczajnych słowach przełomu, podkreślanie różnic, że niby papież idzie nową drogą ... A poza tym, że ma własny styl, to cały czas nie mówi nic, czego by nie można znaleźć w katechizmie Kk i sam do niego odsyła.

Co do "lewactwa" - z początku trochę się bałam, że Franciszek chce sprowadzić Kościół do organizacji charytatywnej, a religię do humanizmu, ale on sam mówi o tym, że tego nie wolno robić, więc na pewno tego nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na studiach miałem, że na tym sie opiera degradacja dziennikarstwa...że przeszło z dziennikarstwa do opinii eksperckich...i rzeczywiście tak jest. Nigdzie nie ma dziennikarzy relacjonujących zdarzenie. Chcących je rzetelnie przedstawić. Są za to komentatorzy i eksperci..zawsze lewicowi, albo prawicowi którzy tłumaczą co tak na prawdę sie stało...choć nawet nie musza wiedzieć o czym mówią, wystarcza im linia ideologiczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat przedstawiany w "gazecie polskiej", czy mediach Rydzyka tak się różni od tego w "wyborczej" czy TVN że ma się wrażenie rozdwojenia jaźni, albo że żyję się w innym kraju. W pierwszym wypadu Polska to kraj atakowany zewsząd przez różnych obcych, lewaków, ateistów itd gdzie religia jest zwalczana niczym za czasów Stalina w ZSRR, a w drugim Polska to zacofany, religijny kraj gdzie trudno być publicznie ateistą. I kto tu ma rację, prawda pewnie leży po środku.

 

Bardzo mnie śmieszą zwłaszcza opinie mediów tru prawicy że oni jedynie pokazują, przedstawiają prawdę, są w pełni wolni a inni kłamią, są zniewoleni i należą nie do mediów polskich a polskojęzycznych. Jakby tylko bogo-ojczyzniana wizja świata była jedynie prawdziwa a inni kłamali i nie byli godni miana Polaków. Z drugiej strony mamy media głównego nurtu, czy centro-lewicowe które rażą poprawnością polityczną i są przekonane o swojej nieomylności a ci z prawicy to dla nich oszołomy nie warci dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosia2, Gender to nie jest żadne równouprawnienie płci, tylko termin oznaczający płeć kulturową. Badanie naukowe nad nią prowadzi się na kierunku gender studies. I tyle :P

A księża musieli wymyśleć sobie jakiegoś wroga, więc wymyślili "ideologię gender". Jakby chwilę pomyśleli, to by zauważyli, iż genderem właśnie wiąże się to, że mogą paradować w czarnych kieckach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo co to gender. Jest dokładnie odwrotnie niż to co się w liberalnych mediach mówi i co ogłasza jaśnie oświecona profesor środa. To ideologia promocji homoswiązków homoseksualizmu, transseksualizmu itd czyli wszystkiego co nienormalne i niezdrowe. Mówili w mediach o przypadkach przebierania chlopców za dziewczynki w genderowych przedszkolach gdzies tam na południu. No ale przeciez trzeba byc tolerancyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, to jakie wnioski ktoś wyciąga z badań naukowych to inna sprawa. Wiadomo, że różne środowiska lubią się podczepiać pod coś takiego. Potem są takie idiotyczne pomysły jak te, o których napisałeś. Ja tam bym nie ubierał syna w kieckę (gdybym jakiegoś miał :P ) choć wiem, że to są uwarunkowania kulturowe. Tylko nie widzę powodu, aby ową kulturę odrzucać.

 

-- 19 gru 2013, 19:32 --

 

Kalebx3, przemawia przez ciebie słynna chrześcijańska miłość do bliźniego :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1234qwerty jeśli ktoś wierzy w tzw. "płec kulturową" to po prostu nie ma o czym rozmawiać. Lewaki stawiają nawet prawo naturalne do góry nogami. Niedługo stwierdzą ze powiedzieć do kogoś Pan/Pani to obraza no i oczywiście brak tolerancji. Bzdura oi żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, Po prostu pewne zachowania są narzucone przez kulturę. Nie wiem co tu jest do wierzenia. Szkoci mogą sobie paradować w spódniczkach i to jest część ich kultury. Oni nie są tranwestytami :P To samo tyczy się księży w sukienkach różnego koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kobiety nie nosiły spodni, bo były przeznaczone dla mężczyzn, ale uwarunkowania kulturowe się trochę zmieniły. Jak nie masz argumentów i potrafisz tylko coś wybąkać o lewakach, to już twoja sprawa.

 

-- 19 gru 2013, 19:41 --

 

Kalebx3, "Miłujcie nieprzyjaciół swoich" XDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o nienawidzenie kogokolwiek. Nie mniej jednak Unia rządzona przez lewice narzuca coraz to nowe lewicowe ideologię na kraje członkowskie. te kraje które to odrzucają patrz np Węgry są sankcjonowane i potępiane. Gender jest jednym z takich unijnych pomysłów. Unia wie ze u nas wprowadzenie homoswiazków bedzie bardzo ciężkie bo póki co większość społeczeństwa mówi temu stanowcze nie. Wiec Unia chce najpierw zmienić mentalność społeczeństw krajów członkowskich a później dopychać kolanem w nich narzucone przez siebie prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, zalezy mi na merytorycznej odpowiedzi a nie emanowaniu nienawiscia

"Nienawidzę tych Panie , którzy nienawidzą Ciebie",,, i nie szanują Twojego Prawa!!!

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnienie płci kulturowej to fakt czy wpływu kultury na role społeczne, to ładnie na przykładach tutaj 1234qwerty wyłożył, jednak mi gender mainstreaming się nie do końca podoba, bo dostrzegam w tych działań próbę forsowania na siłę swoje światopoglądu jako najlepszego, urabianie nowego człowieka. Podawałem tutaj gdzieś na forum podstawy programowe dla przedszkoli (sprawdziłem, to oficjalny dokument) i te scenariusze trąca ideologizacją, ciekawe ile w gender studies jest o mężczyźnie?

 

Ze strony feministek gender mainstreaming jawi się jako remedium na wszystko, ze strony Kościoła jako szatan i ogień piekielny, a takich głosów jak profesora Starowicza jest niestety niewiele.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tylko mi sie wydawalo ze pod slowem "gender" kryje sie mozliwosc ze zostane gornikiem. albo ze chlopcy moga bawic sie lalkami a dziewuchy autkami?

i ze facet moze plakac bez obciachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosia2, To o czym piszesz, to równouprawnienie i nie ma senu używać tu innego określenia. Chociaż faktem jest, że często argumenty na wprowadzenie takiego równouprawnienia opierają się właśnie na gender. Co do kobiety górnika, to nie byłbym taki pewny, czy to tylko uwarunkowanie kulturowe, bo predyspozycje fizyczne mają tu duże znaczenie ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×