Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gender


Gość Adam Smith

Rekomendowane odpowiedzi

Hans, Achh, masz na mysli ten wysyp "prawdziwych menszczyzn", tak, im tez goraco kibicuje, jak genderowcom :great:

Lewica mnie brzydzi, prawica nudzi i brzydzi. Centro mnie nudzi. Jak zyc?

 

-- 30 wrz 2013, 20:59 --

 

zostala jeszcze 3 pozycja-faszysci-moi faworyci z nopu, razem z KPP (dziala to jeszcze legalnie?, bo cos slyszalem o jakiejs komorce swirokomuchow ;) ), co tam jeszce... pomiedzy ostatnimi sa jacys sympatycy narodowego bolszewizmu (!!!), ktorys z tych pajacow z mocniejszych figur w ruchu narodowym, taki wasaty, fascynuje sie ta koncepcja, stary nawiedzony komuch. Dnooo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to tutaj totalnie juz niewazne co jest prawicą i lewicą. jakies idee polityczne? gdzie? jej perfekcyjnosć, queer, to wszystko się dzieje, bo ludzie w naszym demokratycznym świecie nie widzą już innej drogi niż zmieniać rzeczywistość od dołu. wiadomo że paradą nic sie nie zmieni ale robią cokolwiek. to jest słabe.

 

czytam wypowiedzi ludzi z forum i w zasadzie w wiekszosci wypowiedzi wyraxnie panuje przekonanie ze studia są tu bezsensu. polityka jest bez sensu. wszystko panstwowe jest bez sensu. prawica tez niedlugo nie bedzie juz pro ,,panstwowa" bo to bez sensu..tylko ze to bedzie jeszcze bardziej bez sensu.

 

wszystko to sie dzieje w jakiejs przestrzeni publicznej juz. lewica i prawica to juz tylko zakrety na wyboistej polskiej drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmm mistrz cietego języka

(proszę mi wytłumaczyć, czemu ten pan jest aż tak pewien swoich racjii, ja rozumiem ze robil na uksw doktorat o szestowie ale ... lol. janierozumie )

 

jeszcze cejrowski i korwin mikke.

 

i umre

 

-- Pn wrz 30, 2013 8:23 pm --

 

wlasnie. to co zostało z prawicy to kupa mocherow i ci ktorzy sluchaja terlika ( bo ktos chyba musi skoro jeszzce z siebie adje glos ). wiec wszelkie definicje juz są niewazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwis<3, i ci jego hipsterscy gimnacjonalisci-wolnorynkowcy. Terlika czesto slucham w TOK FM, zapraszaja go dla zlewy, i masakruja ci liberalowie jak leci, a on nie lapie ironii, i dalej piepszy o Panu Dzizasie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carlosbueno

Nie śledzę poczynań papieża, ale może być też tak, że on zachowuje się tak, a nie inaczej pod publikę, przecież ktoś go w końcu wybrał i chyba wiedzieli kogo wybierają. Dla mnie tak jego skromność jest taka gwiazdorska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carlosbueno

Nie śledzę poczynań papieża, ale może być też tak, że on zachowuje się tak, a nie inaczej pod publikę, przecież ktoś go w końcu wybrał i chyba wiedzieli kogo wybierają. Dla mnie tak jego skromność jest taka gwiazdorska.

całkiem możliwe że masz rację, może obrał trafny PR. No i to z jakiego regionu pochodzi też robi swoje, papież intelektualista( Benek) który miał nawrócić bogaty zachód nie wypalił to teraz może czas zdobyć poparcie setek milionów biednego południa, czy nawet nieco antyklerykalnych wierzących z zachodu których blichtr kościoła drażnił. Ja sam mimo że agnostykiem jestem jakoś Franka polubiłem i widzę że wielu innych niewierzących, antyklerykałów tez go jeśli nie lubi to chociaż toleruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mimo że agnostykiem jestem jakoś Franka polubiłem i widzę że wielu innych niewierzących, antyklerykałów tez go jeśli nie lubi to chociaż toleruje.

 

No ale to jest własnie dziwne. Bo ja mam wrażenie, że wszelkiej masci ateiści, antyklerykałowie itd... sa za nim...a katolicy im bardziej wierzący tym bardziej są skołowani. Takiemu Terlikowskiemu to mam wrażenie, że jeszcze pare lat i sie świat rozpadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie on jest zupełnie obojętny. Losy kościoła przestały mnie interesować jakiś czas temu, wystarczy mi, że muszę się martwić o swoje niepewne losy.

Benka lubiłem za to, że przypominał na niektórych fotkach Imperatora z Gwiezdnych Wojen. Z drugiej strony kiedyś miałem do niego uraz (jeszcze wtedy gdy był nikomu nieznanym szefem Inkwizycji - Kongregacji Nauki Wiary), bo wpisał na listę książek niewskazanych książkę, która mnie kiedyś bardzo inspirowała, zastanawiałem się co to za jeden. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, naszej forumowej koleżance refren też chyba się zbyt lewacki wydaje. ;) Dla mnie on jest b bliski temu co naucza nowy testament( przynajmniej temu co mi zapadło w pamięć najbardziej po jego przeczytaniu) czyli prostocie, ubóstwie, rozdaniu wszystkiego ubogim i poświęceniu się dla nich. Szkoda że większość naszych hierarchów i księży nie jest takich. A u nas pełno jakiś tropicieli diabelskiego Hello Kitty i szukających wszędzie działalności szatana i ateistów, a religia powinna przede wszystkim nieść pozytywne przesłanie a nie straszyć. Nie dziwota że młodzi odchodza od kościoła jak jego twarzą są tłuści hierarchowie, wożacy się furami księża i osobliwości pokroju Natanka i Rydzyka, a w sejmie szaleje utlrakatolicy spod znaku pani Pawłowicz i innych nawiedzonych z pisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthony De Mello - "Przebudzenie", istnieje prawdopodobieństwo różne od zera, że gdyby nie ta (inne też, ale ta była pierwsza) książka to byłbym dziś wybitnie konserwatywną osobą, patrzącą na wszystko przez pryzmat religii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franek o tyle dobry, że wziął się trochę za pedofilię i chyba ma świadomość, że Kościół musi przejść odnowę nie tylko wizerunkową, ale też gruntowną, jeśli chce budzić pozytywne, a przynajmniej neutralne nastroje. Lolek i Benek raczej nie byli skłonni uderzyć się w pierś. Wiadomo, że papież niby jest ponadnarodowy w dziedzinie wiary, ale tym ludziom się należało mieć "swojego" papieża, bo widzi problemy, których z europejskiej perspektywy można nie dostrzeć lub nie zrozumieć ich mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. Ja mam wrażenie, że im bardziej wartościowy ksiądz tym bardziej jest na dnie hierarchii...jakos tak po tych yutubach szukając, można trafić na kolesi którzy idą jakims swoim rytmem...i nie ma szans żeby w ten główny nurt sie wbili...ale jednocześnie to oni mają najwięcej do powiedzienia...takie mam wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siddhi, ciekawa synteza mysli chrzescijanskiej, buddyjskiej, ponadreligijnej :mrgreen: dobre dla radykala jak i ateisty, niewiele jest takich pozycji, ale z kregow ultra-konserwatywnych i tak slyszalem, ze ksiazka ma "diabelskie, panteistyczne przeslanie" :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z kregow ultra-konserwatywnych i tak slyszalem, ze ksiazka ma "diabelskie, panteistyczne przeslanie" :pirate:
a co dla nich nie związane z true chrześcijaństwem ma nie diabelskie przesłanie. Ostatnio czytałem artykuł o opętaniach w Pomorskiem i pewnym nawiedzonym księdzu który co roku wysyłał na egzorcysty sporo osób np za to że ktoś powiedział coś źle o księdzu czy zakonnicy, paranoja jakaś i do tego poglądy te księdza były zbliżone do Natanka cały przemysł rozrywkowy niemal ; filmy, zabawki, kreskówki dla dzieci, muzykę oskarżał o szatańskie wpływy. I wielu ludzi w tym rodzice egzorcyzmowanych go popiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×