Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gender


Gość Adam Smith

Rekomendowane odpowiedzi

no ale ubieranie chłopców w sukienki to jakieś poniżające,

co w tym ponizajacego? my chodzimy w spodniach

A Szkoci w kiltach i jeszcze dumni są z tego. Starożytni chodzili w tunikach i też nie jojczyli. A tak swoją drogą zarówno Achilles jak i Herkules dość długo w typowo babskich ciuchach paradowali zajmując się typowo babskimi czynnościami i męskości im od tego nie ubyło. :P Archetypy, panowie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, serio uważasz, że w naszym kraju kobiety mają już tak idealnie, że nic nie trzeba zmieniać..? Po lekturze tego forum..?

Pod względem prawnym na pewno jest równość, choć jeszcze w części społeczeństwa pewna dyskryminacja panuje, ale te akcje feministek przynoszą więcej złego jak dobrego wg mnie obecnie a żądanie parytetu w sejmie jest wręcz śmieszne i dyskryminujące mężczyzn, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby panie kandydowały na posłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, masz na myśli amfce ?

i te ofiary z ptsd to nie nietolerancja wobec kobiet

tylko nieróbstwo policji

Nie, akurat o amfce nawet nie pomyślałam. ;-)

I nie posuwałabym się aż do ofiar ptsd, ale zajmuję się kącikiem psychologicznym na innym, sporym forum i praktycznie CODZIENNIE pisze do mnie jakaś kobieta, która się pyta czy ma depresję, bo czuje się tak i tak. Drążymy temat i okazuje się, że siedzi całe dnie w domu, bo dzieci, bo mąż nic nie robi, więc ona nie ma na nic innego czasu, bo się zaniedbała, bo mąż bez piwa sobie wieczoru nie wyobraża etc etc. I te kobiety nie wiedzą, że to może być przyczyna depresji, bo przecież ich tatuś i dziadziuś też wracali z roboty to w kapcie i z piwem na podanie obiadu przed nos czekali, a resztą zajmowały się mamy i babcie.

 

Żeby nie było trafiają mi się też faceci zagonieni w kierat przez swoje baby, ale to są rodzynki. Kobiety zagonione w kieraty przez swoich mężów, którzy przy dziecku czy sprzątaniu nie pomogą, bo to "babska robota", to ciągle norma.

 

Nie sugerujcie się wyłącznie rzeczywistością z wielkich miast i klasą średnią.

 

@Carlos

Ta, w Indiach pod względem prawnym też jest wcale nieźle - prawnie mąż nie ma prawa zmusić żony do seksu, ślub z 12-latką jest prawnie karalny, ślub wymuszony również. Szkoda, że 90% Hindusów zwyczajnie ma to w nosie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, feministki za to zrobiłyby na odwrót a nie zaprowadziły równość

Może sobie coś wyklarujmy. :)

 

Problem w tym momencie macie (Ci oburzeni ;-) ) z:

a) tym konkretnym projektem

b) feministkami, co by nie zrobiły

c) psychologią gender

d) jeszcze z czymś innym - napisz z czym. :P

 

Ja się już mówiąc szczerze gubię. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, serio uważasz, że w naszym kraju kobiety mają już tak idealnie, że nic nie trzeba zmieniać..? Po lekturze tego forum..?

A mężczyźni mają idealnie?

Żeby nie było trafiają mi się też faceci zagonieni w kierat przez swoje baby, ale to są rodzynki. Kobiety zagonione w kieraty przez swoich mężów, którzy przy dziecku czy sprzątaniu nie pomogą, bo to "babska robota", to ciągle norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, traktuję wszystkich równo

ale dla nich facet jest ruchaczem

a jak one robią to samo to są "wyzwolone"

 

no więc nie wiesz nic o feministkach, dla nich facet ma być partnerem, a nie typowym dla kraju nad Wisłą obrażającym kobiety seksistowskim chamem, skłonnym do przemocy

to takie trudne? brać odpowiedzialność za związek i rodzinę, dbać o relacje, nie traktować się jako pana świata?

i owszem, należy kobiety i mężczyzn traktować równo, także w kwestiach wyzwolenia seksualnego, to ci się też w główce nie mieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mężczyźni mają idealnie?

No dobra ....przypomnij sobie jak wygladal dzisiejszy dzien i co oprocz kupienia bulek na sniadanie zrobiles Ty a co ja...i sam sobie odpowiesz

A czy ktoś Cię zmuszał do pracy? Zrobiłaś bo chciałaś. A jakbyś chciała żebym z Tobą robił to byś coś powiedziała. Język mamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mężczyźni mają idealnie?

No dobra ....przypomnij sobie jak wygladal dzisiejszy dzien i co oprocz kupienia bulek na sniadanie zrobiles Ty a co ja...i sam sobie odpowiesz

A czy ktoś Cię zmuszał do pracy? Zrobiłaś bo chciałaś. A jakbyś chciała żebym z Tobą robił to byś coś powiedziała. Język mamy?

Szczerze, ale bez wpychania się w Wasz podział obowiązków - trochę napisałeś tak, jakby posprzątało się samo, pozmywało się samo, etc etc. Jak ktoś chce zmywać to zmywa, a jak nie pozmywa, to sie samo pozmywa. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian

 

Problem w tym momencie macie (Ci oburzeni ;-) ) z:

a) tym konkretnym projektem

b) feministkami, co by nie zrobiły

c) psychologią gender

d) jeszcze z czymś innym - napisz z czym. :P

 

Ja się już mówiąc szczerze gubię. :D

 

a) ja mam z tym projektem

b) z feministkami bo jest dokładnie odwrotnie...Co by nie zrobiły, czego nie wymyśliły to jest ekstra. Feminizm w zasadzie to przecież nie powinien w ogóle istnieć, a jest traktowany jak czarodziejskie zaklęcie. Powinno istniec coraz sprawiedliwsze społeczeństwo i coraz silniejsze, bardziej świadome kobiety...to jest pozytyw.Z tym jest związany zdrowy rozsądek. Za ideologią feminizmu jednak kryje sie wiele kobiet indywidualnie spaczonych, głupich, itd...jednak w swej masie feminizm jest jak najbardziej ok i to sprawia że także jakieś dziwne postawy są aprobowane. Także takie bezmyślne odmóżdżone kobieta/kobiece (w jakimkolwiek sensie)-ok, męskie/ mężczyzna-nie do końca ok(zpołecznie z wiadomych przyczyn)...Feminizm już nie jest ruchem wyzwolenia kobiet. Jest ruchem mającym w swych ambicjach kształtowanie szeroko pojętej rzeczywistości...także tej odnoszącej sie do tego co mężczyzna powinien, jaki powinien być itd...Jak ktoś sie określa feministką to sry, ale to nie świadczy o nim dobrze...tak samo jak okreslanie sie socjalistą, prawicowcem, antyfeministą itd... ideologia ma w swej naturze doktrynę i jest anty zdroworozsądkowa...co widać po dzisiejszej debacie publicznej

c)z ideologią gender mam problem...na razie to jej nie rozumiem, ale może ktoś mi ją wyjasni

d) :smile: generalnie przeciętny człowiek ma z milion więcej różnych problemów. Jak pomożesz mi rozwiązac chociaż ten c) to będzie już dobrze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec był feministą jeszcze w latach 90., ale z tego zrezygnował, gdy wspólne rozwiązanie problemu wraz z matką mogło trwać kilka lat, zaczął stosować politykę faktów dokonanych.

 

Ja zauważyłem taki trend, że w Polsce nie ma zbyt wielu true-feministek, natomiast jest wiele nowofalowych żeńskich szowinistek. Znam jedną zaangażowaną (najbardziej spośród tych, które znam osobiście) feministkę, Amerykankę, gadałem z Nią na różne tematy i nawet jak się różniliśmy w opiniach, to nigdy nie odczułem, że jestem jakiś, jakikolwiek, bo jestem mężczyzną, wicie rozumicie? Jak z koleżankami rozmawiałem, które się deklarowały jako wyzwolone feministki, to większość szybko wyciągała z szafy argument koronny - moją płeć. Np. ze spotkania z Sylwią Chutnik wyszedłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

 

A studia gender same w sobie ciekawe. O tych przedszkolach to zbyt mało wiem, żeby się wypowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś Cię zmuszał do pracy? Zrobiłaś bo chciałaś.

Ano prawda. Lubie jak jest czysto a chalupa zapuszczona byla to posprzatalam.

. A jakbyś chciała żebym z Tobą robił to byś coś powiedziała.

No powiedzialam zebys odkurzyl duzy pokoj i odkurzacz tak sobie stoi i stoi :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×