Skocz do zawartości
Nerwica.com

POMOC DLA PSYCHOLOGA :)


anna a.

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

jestem psychologiem w trakcie szkolenia z psychoterapii. Zastanawiam się nad otworzeniem własnego gabinetu, dlatego też przeprowadzam "małe badanie rynku". Czy mogłabym Państwa prosić o odpowiedź na kilka poniższych pytań? Będę bardzo wdzięczna :)

 

1. Korzystam lub chętnie skorzystałbym/skorzystałabym z psychoterapii.

A) tak

B) nie

 

2. Najchętniej podjąłbym/podjęłabym psychoterapię prowadzoną w podejściu:

A) psychodynamicznym

B) poznawczo - behawioralnym

C) humanistycznym

D) inne

 

3. Uważam, że psychoterapia poznawczo - behawioralna nie jest ogólnie dostępna w Krakowie i okolicach, i zasadne wydaje mi się utworzenie miejsca, gdzie taka usługa byłaby oferowana.

A)tak

B)nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za odpowiedź na 3 zamknięte pytania, to chyba ciężko jest płacić respondentom? a autorka nie jest raczkującym psychologiem, ew. raczkującym psychoterapeutą jeśli już. skąd ta nienawiść do ludzi którzy są w trakcie kształcenia? :?

 

anna a.,

1a

2 jestem w trakcie psychodynamicznej więc w tej chwili nie podjęłabym innej terapii, ale tak ogólnie mogłabym się zainteresować behawioralno-poznawczą, gdyby taka była w krakowie

3a ale nie robiłam dokładnego wywiadu więc pewna nie jestem ;)

 

trochę mnie dziwi forma Twojego "badania rynku" ;) chyba ciężko spisywać odpowiedzi z forum, tym bardziej, że jednak to badanie jest totalnie nieanonimowe dla nas. Pytania dość dziurawe, przez co chyba mało miarodajne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaspamowywać tematu - powtórzę tylko, że byłam u młodej terapeutki i bardzo mi pomogła. Nie chodzi o wiek, ale o charakter i predyspozycje.

Zresztą ja mam takie podejście - że ok, może moja terapia potrwałaby trochę dłużej, ale później terapeuta mógłby lepiej pomóc komu innemu dzięki doświadczeniom, choćby na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ale kłade na to lache. gardze kims, kto ksztalci sie jako psychoterapeuta i tak po prostu wbija anonimowo na forum robic swoje pseudobadania. nie jestem królikiem doświadczalnym i nie życzę sobie, żeby ktoś mnie w ten sposób traktował, dlatego tylko, że jestem użytkownikiem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80% psychoterapii to nabjanie ludzie w butelke na "przepracowywanie emocji"(cokolwiek to niby ma znaczyc), takze jesli chcesz celowac w pozostale 20%, to raczej poznawczo-behawioralna. No, a jesli interesuje Cie latwa kasa to, psychodynamiczna (co to w ogole za kiczowata nazwa :pirate: ). Po co ja to mowie, przeciez wazniejsze sa "potrzeby rynku" :D. Odpowiedzi wedlug schematu nie chce mi sie dawac.

______________

Ja bym tam nie chcial byc psychoterapeuta, za duzo zwierzen trzeba sluchac, chociaz robota tez w sumie leserska. Za to marze, zeby byc psychiatra na prywate :105: Sprzedajesz prochy desperatom, ktore w sumie bardziej sa placebo, anizeli lekami, i zgarniasz za to gruba kase :twisted: Rozmarzylem sie.

______________

anna a., milego zarobku :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, odgrażacie się co niektórzy, wojujecie, oburzacie, jak to tak używać sobie na ludziach i do tego "ZA DARMO?!" wasza opinia naprawdę nie jest aż tak cenna, żeby za nią płacić :-| jeśli już, to płaci się za wywiady pogłębione, takie, co trwają 1,5 godziny a nie za 3 literki odpowiedzi :-|

 

a po prawdzie ani wam korona z głowy nie spadnie, jak odpiszecie, ani też nie zrobicie dobrze tej pani, bo badania w takiej formie nie mają nic wspólnego z badaniami rynku i niewiele jej dadzą tak na prawdę :?

 

nikt nie ma obowiązku udzielać odpowiedzi na takie pytania, więc jak ktoś nie chce, niech zamilknie, bo takie komentarze to zwykła podłość i prostacka zawiść :-|

 

-- 19 wrz 2013, 18:50 --

 

Powietrzny Kowal, jesteś pierwszą osobą o której wiem, że z woli terapię na NFZ mają dostęp do alternatywy :roll: jak to tak? co cię pchnęło do takiej opinii ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma obowiązku udzielać odpowiedzi na takie pytania, więc jak ktoś nie chce, niech zamilknie, bo takie komentarze to zwykła podłość i prostacka zawiść :-|

Ale sie wczulas 8) Wrzuc klona, albo pobiegaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, co mi szkodzi. jeszcze powiem odnośnie badań tak ogólnie, bo nie ogarniam logiki niektórych opinii :roll:

 

czy wy na prawdę nie zdajecie sobie sprawy, że te, czy inne (takie prawdziwe) badania rynku służą także i wam samym :-| wy nie odpowiadacie w ankietach po to, żeby ktoś mógł zarobić, tylko po to, żeby dostosować ofertę do waszych indywidualnych potrzeb. wyniki tych ankiet ktoś później analizuje i dostosowuje ofertę. potem idziecie do mc'a dostajecie tą gigantyczną kanapke i jeszcze większe frytki żeby *upe zapchać i nie myślicie o tym dlaczego ta porcja jest taka, a nie inna. a właśnie byli ludzie, którzy to zbadali i sprawdzili jaka porcja jest potrzebna, żeby klient sie napchał odpowiednio. dlatego - postuluję odrobinę wyobraźni. tak samo tutaj - wielkie zło, bo przyszła terapeutka chce wiedzieć, czy jest sens otwierać terapie b-p w krakowie. a wiem, że wielu spośród was byłoby zainteresowanych tym nurtem, ale nie, zjechać, wyśmiać, przepędzić i zgrywać najmądrzejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×