Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

@nerwa wczoraj miałam identyczne odczucia i pisałam o nich tutaj. Mamy bardzo podobne objawy. To na bank stres, przemęczenie...moze to byc nawet cos co nas zdenerwowalo tydzien temu i teraz wylazi w tej postaci....a jest przerażające. Ja wczoraj bylam przerażona;)

Ja dalej mam z uchem ale po kolacji okropnie rozbolal mnie zoladek i leze i sie mecze:( w styczniu gastroskopia pod narkoza boje sie jak nigdy ale niech już zrobią i dobiora leki bo mam dość.

Życzę wszystkim milego spokojnego wieczoru. Dobrze , ze jest to forum i mozna sobie pogadać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam nowy dziwny objaw . Zaczelo się od tego ze kupilem sobie witaminę C  do łykania w duzych dawkach 1000mg . No i okazalo się ze te tabletki są naprawde spore . Pierwszą polknalem normalnie . Na drugi dzien przy lykaniu mama byla w kuchni i  rzucila tekstem ze  ona by nie mogla takich tabletek łykać ze są za duze .  Niby nic wielkiego . A ja zaczalem rozmyslac o tym , przypomniala mi sie sytuacja jak bylem dzieckiem i  mentos wpadł mi do tchawicy i sie dusiłem . Tata mnie uratował jako ze bylem maly chwycił mnie za nogi do gory nogam i trząsł ( tak wiem brzmi smiesznie ale pomoglo i wyleciał ) .   No i nagle pojawił się lęk przy łykaniu tej tabletki i jakaś blokada . Nie moglem jej połknąć , mimowolnie zaczalem blokować gardlo jakby oO  Nigdy czegos takiego nie mialem . Zaczalem kruszyc te tabletki . Problem sie pojawi jak bedzie trzeba polknac jakis natybiotyk co bedzie duzy i nie bedzie mozna go rozkruszyć .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xD_ napisał:

No i nagle pojawił się lęk przy łykaniu tej tabletki i jakaś blokada . Nie moglem jej połknąć , mimowolnie zaczalem blokować gardlo jakby oO  Nigdy czegos takiego nie mialem

Mam ten problem od zawsze 🙂

Nie jestem w stanie polknac zadnej tabletki (nawet malej typu no-spa). Wszystko zawsze gryze, nawet jak nie można niestety :(  Co do antybiotyku, to jak bralam raz z 10 lat temu, to poprosilam lekarke o wersje do picia (zazwyczaj takie są). Natomiast jak mialam przepisane żelazo, to też dostałam wersje "do gryzienia". 

 

Ja nawet jak probuje polknac małą tabletke to juz automatycznie zaciska mi sie gardlo i nawet maly kawalek potrafi mi stanąc w gardle. Przy wiekszym pewnie bym się zaraz dławila, wiec juz odpuscilam i nawet nie probuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej macam to co wyczułam i już nic nie wiem, raz wydaje misie małe na drugi dzień duże i tak w kółko. Chyba zapisze się na tego 8.01 na USG, ale do innego lekarza bo mój gin mnie weźmię za wariatkę, żeby co 3-4 miesiące chodzić na USG, kazał mi przyjść za rok do kontroli,a ja się nakręciłam, bo wyszła mi mała torbiel na badaniu i już myśli, że jak torbiel to i pewnie coś gorszego wyjdzie i wymacałam coś nowego. Chyba nie dla nas taka samokontrola bo my zawsze coś znajdziemy. Ja przynajmniej gdzie się nie dotkne to zawsze coś wynajde dla mnie podejrzanego. W tym roku to co jakiś czas jestem nakręcona, wyjdę z jednego badania to ze mnie stres schodzi, że ok wszystko a co z tego jak za tydzień, dwa znowu coś nowego się pojawia ... A lekarze każą mi się nie stresować bo mam strasznie rozregulowane hormony a stres tu nie pomoga, możliwe, że to od stresu właśnie są rozregulowane ja oczywiście wyczytałam, że od takich problemów hormonalnych można dostać wiadomo co np piersi i jeszcze gorzej się stresuje. No jednym słowem porażka, ja już chyba zwariowałam i się zapetlilam w tym stresie i tej nerwicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

@angie1989 dziekuje :)) to forum nieraz wyciągnęło mnie z ataku paniki lub lęku. 

@nerwa mam to samo.. ciągle zatkane ucho i to skolowanie i w nocy mnie bol głowy obudził musialam wziac tabletkę:( dziwnie mi szumi w glowie i dalej to uczucie bycia pod wodą. Tez tętniak na tapecie🙄

@Karolinazaza wspolczuje Ci. Naprawdę. Brzuch tez mnie boli ale u mnie to od refluksu...mam nadzieję ze od refluksu w każdym razie i nie ukrywam ze jsk mocniej zaboli to tez sie boje strasznie. Zwłaszcza jsk ten proktolog w listopadzie po badaniu mi powiedzial: musimy sprawdzić lewa strone która tak boli czesto...nie ma powodu żeby panią ciągle tam bolalo lub miala takie zaparcia...trzeba to sprawdzić...wiec ja od tamtej pory umieram ze strachu ze cos tam jest i blokuje az mi niedobrze jsk o tym mysle:( wiec staram się wmawiać ze to od refluksu mnie boli. I tak sie pocieszam:)nie krwawie, nie robie cienkich stolców, mam apetyt i tym sie pocieszam ty tez tak rób. Obróć swój lęk bo bol brzucha ma mnóstwo innych przyczyn nie rak odrazu:) a po jelitowce e zeszlym roku schudłam 3 i pol kilo a waze 52 normalnie ;) mysle ze to calkiem normalne:)

@laveno czy jest np cos co moglabys robic zeby zajsc mysli? Np jakas dobra książką? Albo serial slbo wyjść gdzies gdzie lubisz? Trzeba sobie pomagać kochana w nerwicy i czasem zmuszać sie żeby przestac myśleć o chorobach. Nic dobrego z tego nie wynika i nie pomoże w poprawie zdrowia. Ja jak juz całkiem zaczynam świrować to biore sie za pisanie książki, czytanie, sprzatanie domu 🙂 czasem cały dom wyszoruje od podstaw:))) 

 

Edytowane przez Fabienka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupie i zrobie ten test w domu, ale nie wiem jak to przetrzymam nerwowo. Dziś boli mnie brzuch z lewej strony, wczoraj z prawej. Stolec dziś normalny. Myślicie, że przy raku objawy byłyby cały czas? U mnie pojawiają się tak 2 razy w miesiącu. Uczucie jakby kolki, a te stolce to dwa razy w życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karolinazaza napisał:

Ja jestem juz pewna, że to rak jelita. Ból brzucha, czasami cienki stolec, z apetytem też ostanio u mnie gorzej, schudłam 1kg. Jak wpisałam w Google cienki stolec to na każdej stronie jest napisane, że to rak..

 

Nikt Cię co prawda teraz nie przekona, ale nie masz raka. Ale wpisuj dalej objawy w doktora Google, to poważne schorzenie o nazwie nerwica lękowa (czy jak to się tam teraz nazywa) poważnie zryje Ci beret. No ale schudłaś 1kg. więc masz podstawy sądzić że niewiele życia Ci zostało. Przepraszam że tak chamsko, ale racjonalne argumenty do Ciebie nie trafiają. Trzymaj się dziołszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teksas napisał:

 

Nikt Cię co prawda teraz nie przekona, ale nie masz raka. Ale wpisuj dalej objawy w doktora Google, to poważne schorzenie o nazwie nerwica lękowa (czy jak to się tam teraz nazywa) poważnie zryje Ci beret. No ale schudłaś 1kg. więc masz podstawy sądzić że niewiele życia Ci zostało. Przepraszam że tak chamsko, ale racjonalne argumenty do Ciebie nie trafiają. Trzymaj się dziołszka.

Te pojęcie doktor gogle to juz nawet lekarze znają , kiedys jak bylem u jednej pani doktor to uzyla go wlasnie :P  Natomiast moj dentysta gdy pokazalem mu zdjecie czegos co wygladalo jak coś u mnie w jamie ustnej powiedział mi ze  wiele schorzeń moze wygladac bardzo podobnie a być czymś innym . U mnie po wycieciu i zbadaniu tego czegos z dziąsła okazało się ze to nie byla wgl zmiana chorobowa .  Wiec przykładowo jesli masz znamie i w necie znajdziesz podobne z opisem ze to czerniak to nie znaczy od razu ze tez masz czerniaka  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karolinazaza napisał:

Jutro kupie i zrobie ten test w domu, ale nie wiem jak to przetrzymam nerwowo. Dziś boli mnie brzuch z lewej strony, wczoraj z prawej. Stolec dziś normalny. Myślicie, że przy raku objawy byłyby cały czas? U mnie pojawiają się tak 2 razy w miesiącu. Uczucie jakby kolki, a te stolce to dwa razy w życiu. 

Mnie od wczoraj boli z prawej zamiast lewej ( zawsze było lewe pod żebrem ) a ja już od bardzo dawna mam problemy jelitowe i już pewność ze to jakiś okropny rak wątroby , przerzut na pęcherzyk tfu tfu . Tez chudnę ale jestem pod wpływem stresu , coraz mniej jem. W lipcu miałam usg i ciagle sobie powtarzam ze tak szybko by może nie urosło ale i tak strasznie się boje . W styczniu mam dopiero badania ale do tego czasu chyba zwariuje . Mój chłopak ma mnie dość codziennie inny objaw . 
Wygrzebalam wyniki wątroby z września było idealnie . Jutro sprawdzę jeszcze crp i ob

Edytowane przez Ka03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Teksas napisał:

 

Nikt Cię co prawda teraz nie przekona, ale nie masz raka. Ale wpisuj dalej objawy w doktora Google, to poważne schorzenie o nazwie nerwica lękowa (czy jak to się tam teraz nazywa) poważnie zryje Ci beret. No ale schudłaś 1kg. więc masz podstawy sądzić że niewiele życia Ci zostało. Przepraszam że tak chamsko, ale racjonalne argumenty do Ciebie nie trafiają. Trzymaj się dziołszka.

Ja już zeszłam 3 kg w tydzień ale czytałam ze przy okropnych nerwach i więcej z ludzi leci . Ja wiem ze to choroba ale przerażenie jest realne podpadłam w paranoje ,serio nie dziwie się koleżance mimo ze przy moich objawach te są bardzo delikatne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nerwa napisał:

@angie1989 @Fabienka  no to piątka!!! :D  Jesteśmy w sekcji tętniakowej aktualnie. Druga sekcja utworozna na forum teraz, t widze że sekcja raka jelita :P  Ale pamietajcie, ze nie wiadomo co przyniesię kolejny dzien, i do jakiej grupy trafimy niebawem :D 

Tętniaka miałam jak mi pierwszy raz głowę zmrowiło po lekach z tydzień temu  Leżałam i czekałam na koniec .Wiec mogę się dopisać 🙂 

44 minuty temu, Karolinazaza napisał:

Wiem, że to żałosne. Zwłaszcza teraz gdy całkiem niedawno odeszła moja kuzynka, zmarła na raka, a ja myślę i tak tylko o sobie, mam czasami zal do siebie samej za to jaka jestem :( 

Ja tez mam siebie dość , cały czas . 
 

Z głupot przed chwila coś mnie zadrapał w gardle i znowu schiza zgadnijcie jaka  . 
Jutro idę do psychiatry , mam nadzieje ze to coś zmieni w moim życiu( leki  na nerwice mam póki co od rodzinnego , ale chciałabym coś dobrać do pomocy przy stanach lekowych bo traxenne tylko mnie zamula  ) 

Edytowane przez Ka03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×