Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

@inesdekn u mnie byl spokoj chwilowo to teraz mam nowego wkręta bo zdarza mi sie miec natlok myli i przejezyczac. Nie wiem moze troche przesadzam i zwracam na to za bardzo uwage...dzis mi sie jedno przejezyczenie zdarzylo czy dwa...Rezonans mialam ponad 5 lat temu.... czytalam ze takie objawy moga byc przy depresjach i nerwicach...poza tym miałam ostatnio sajgon w pracy wiec moze przemeczenje.

Poza tym wrocily uciskowe bole glowy...

A co to tarczycy dobrze, ze nie masz guzkow ja posiadam 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, angie1989 napisał:

@inesdekn u mnie byl spokoj chwilowo to teraz mam nowego wkręta bo zdarza mi sie miec natlok myli i przejezyczac. Nie wiem moze troche przesadzam i zwracam na to za bardzo uwage...dzis mi sie jedno przejezyczenie zdarzylo czy dwa...Rezonans mialam ponad 5 lat temu.... czytalam ze takie objawy moga byc przy depresjach i nerwicach...poza tym miałam ostatnio sajgon w pracy wiec moze przemeczenje.

Poza tym wrocily uciskowe bole glowy...

A co to tarczycy dobrze, ze nie masz guzkow ja posiadam 😋

@angie1989 ja to dopiero miałam wkrętke i lęk, który jeszcze nie opadł, a jestem sama w domu. Pisałam z koleżanką na whatsup, która jak się potem okazało jest po kilku piwach. Ale do rzeczy, pisalam z nia i ona nagle pisze, żebym napisała jeszcze raz bo ona mnie nie rozumie. Napadl mnie taki lęk, walenie serca i myśl "jezu, zwariowałam, piszę od rzeczy" kilka razy czytałam nasza rozmowę dopóki się nie uspokoiłam.. koleżanka po prostu jest na % i pogubiła się, a ja cała w panice...że choroba psych. Jak mi do somatycznych wroca teraz jeszcze lęki to nie ogarne tego.😥😥😥😥😥😥😥😥😓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, inesdekn napisał:

@angie1989 ja to dopiero miałam wkrętke i lęk, który jeszcze nie opadł, a jestem sama w domu. Pisałam z koleżanką na whatsup, która jak się potem okazało jest po kilku piwach. Ale do rzeczy, pisalam z nia i ona nagle pisze, żebym napisała jeszcze raz bo ona mnie nie rozumie. Napadl mnie taki lęk, walenie serca i myśl "jezu, zwariowałam, piszę od rzeczy" kilka razy czytałam nasza rozmowę dopóki się nie uspokoiłam.. koleżanka po prostu jest na % i pogubiła się, a ja cała w panice...że choroba psych. Jak mi do somatycznych wroca teraz jeszcze lęki to nie ogarne tego.😥😥😥😥😥😥😥😥😓

A przejęzyczenia, zapominanie, mylenie w okresie wzmożonego lęku mialam ciągle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inesdekn tak? To mnie pocieszylas. Tez ostatnio juz schizowalam, ze mam.jakas chorobę psychiczną albo cos. Sprawdzam sie czy logicznie pisze mowie itd... 

W ogole zwracam teraz uwage na te przejezyczenia rowniez u innych. I tez sie przejezyczaja 😋moze przesadzam, ale nie powiem jak sie przejezycze to panika jest i lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, angie1989 napisał:

@inesdekn tak? To mnie pocieszylas. Tez ostatnio juz schizowalam, ze mam.jakas chorobę psychiczną albo cos. Sprawdzam sie czy logicznie pisze mowie itd... 

W ogole zwracam teraz uwage na te przejezyczenia rowniez u innych. I tez sie przejezyczaja 😋moze przesadzam, ale nie powiem jak sie przejezycze to panika jest i lek.

Analizowanie tego co się powiedziało, panika przy głupiej pomyłce to jest tak tYpowe dla nerwicy... typowy lęk przed utrata kontroli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, inesdekn napisał:

@nerwa @Pholler @angie1989 jak tam u was? Ja byłam w pt u endokrynokoga. naszczęście żadnych guzków na tarczycy nie mam, ale dostałam letrox 50 bo niedoczynka jest😕

edit w sprawie mojej guli w gardle. Od ok tyg czuje ja tylko od ok 18 dopóki nie zasne. Wtf?!

U mnie jako tako. Teraz mam pracujący weekend, wiec duzo roboty i mniej mysle - co mi wychodzi na dobre 🙂

Chociaz ktoregos dnia malam mega gule w gardle! Na codzien tez mam, ale tamta byla baardzo wyczuwalna, na szczescie kolejnego dnia przeszla (tzn. teraz czuje ją tak standardowo).

Oprocz tego bujanie i skołowanie - raz jest lepiej raz gorzej. Scisk w glowie i bóle od czasu do czasu. 

No i ostatnio pojawily mi sie znowu bóle jelit (szczegolnie z lewej strony) - czyli cos co mialam juz kiedys ale potem na dlugie miesiace przeszło 😕

 

@inesdekn super z tymi guzkami - ze nie masz. Strasznie duzo ludzi teraz ma. Ja w sumie USG tarczycy nie mialam, a tez pewnie przydaloby się zrobic.. chociaz niby TSH wychodzi mi zawsze w normie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, inesdekn napisał:

Analizowanie tego co się powiedziało, panika przy głupiej pomyłce to jest tak tYpowe dla nerwicy... typowy lęk przed utrata kontroli

No dokladnie teraz tak mam. Masakra. Te neurlologiczne objawy sa okropne. Mam nadzieje, ze szybko minie.

@nerwa tez mam taki scisk w glowie. To taki uciakowy bol, jakby ktos zalozyl opaskę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka:)

Jak Wam mija niedziela?

@nerwa ja mam identyczne objawy co Ty...dzis np glowa boli dziwnie. Scisk, bol czoła jakby...oczu..bole jelit po lewej stronie!!! Ogolnie dzis zle sie czuje a w domu mnóstwo pracy! Jutro zamykam sie z córkami ( 8 i 11) lat i gotujemy i pieczemy wiec mam nadzieje, ze bede e dobrej formie:)

@angie1989 dokladnie jskby obręcz sciskala mi głowę! 

Jak sie czujecie przed świętami? Ja zazwyczaj czuje napięcie mimo, ze lubie Święta.,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani moje dziąsło juz niby w lepszym stanie , opuchlizna praktycznie zeszła  i nie boli  ale jest inna rzecz ktora mnie martwi  bardzo .W tym miejscu gdzie byla opuchlizna jest zaczerwienione i jest taki malutki punkcik mniejszy niz glowka od szpilki  taka kropka w sumie z ktorej wczoraj zaobserwowalem ze troszke krew  się sączyła .  Krew z dziąsła to zadna nowosc dla mnie ale zawsze z obszaru przy zębie  była a nie  wyżej z jakiegoś punkciku .  Martwi mnie to . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, xD_ napisał:

Hej kochani moje dziąsło juz niby w lepszym stanie , opuchlizna praktycznie zeszła  i nie boli  ale jest inna rzecz ktora mnie martwi  bardzo .W tym miejscu gdzie byla opuchlizna jest zaczerwienione i jest taki malutki punkcik mniejszy niz glowka od szpilki  taka kropka w sumie z ktorej wczoraj zaobserwowalem ze troszke krew  się sączyła .  Krew z dziąsła to zadna nowosc dla mnie ale zawsze z obszaru przy zębie  była a nie  wyżej z jakiegoś punkciku .  Martwi mnie to . 

Ile razy w ciagu miesiaca to mam to nie zliczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam na imię Karolina. Jestem tutaj nowa,  nerwica męczy mnie jakieś 4 lata z przerwami. Podobnie jak wy przerabiałam już ziarnicę, guza mózgu, a obecnie trwa wkrętka na raka jajnika.Mam bóle w podbrzuszu od jakiegoś czasu. USG wyszło Ok, dolegliwości są spowodowane przez zaleganie gazów w jelitach. Czy mnie to uspokoiło? Może na chwilę, obecnie jestem po jeltówce, apetyt jakos wraca, siły tez, a ja ciagle myślę, że to nie grypa tylko jednak coś poważnego i złego ze mną się dzieje :( Dodam, że mój chłopak przechodził grypę w tym samym czasie, ale nie uspokoja  mnie to w 100%. Zycie nerwicowa jest ciężkie, ja dzis ze stresu czuje aż bóle w okolicy serca :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc @Karolinazaza 🙂

Przykro mi że również cierpisz na ta okropna przypadłość. Wiesz ja mialam wkret na raka jajnika w wakacje. ..ciagle bolal mnie lewy jajnik. Podbrzusze codziennie ..bylam 3 razy u lekarza az dostałam skierowanie na usg. Wyszlo wszystko ok mimo ze prawie umarlam ze strachu gdy patrzylam jak babka w skupieniu tam cos mierzy:) od tamtej pory dziwnym trafem nic mnie nie boli... czasem zakuje i to by bylo na tyle. 

jesli mialas badanie i teraz przeszlas grype wraz z chlopakiem to uwierz ze napewno jest ok:)) wyszlo by na usg powiedziała mi to lekarka ze wyszloby gdyby bylo to cos zlego. Glowa do gory:)gazy jelitowe gdy sie zbiora tak bola czasem ze mozna to nawet z wyrostkiem pomylić ( jedna dziewczyna leżala ze mna na odzdziale i wlasnie to jej mowili:))

@angie1989 no wlasnie ja tez to napiecie mam i lęki zwiekszone a to taki fajny czas przecież. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fabienka napisał:

Czesc @Karolinazaza 🙂

Przykro mi że również cierpisz na ta okropna przypadłość. Wiesz ja mialam wkret na raka jajnika w wakacje. ..ciagle bolal mnie lewy jajnik. Podbrzusze codziennie ..bylam 3 razy u lekarza az dostałam skierowanie na usg. Wyszlo wszystko ok mimo ze prawie umarlam ze strachu gdy patrzylam jak babka w skupieniu tam cos mierzy:) od tamtej pory dziwnym trafem nic mnie nie boli... czasem zakuje i to by bylo na tyle. 

jesli mialas badanie i teraz przeszlas grype wraz z chlopakiem to uwierz ze napewno jest ok:)) wyszlo by na usg powiedziała mi to lekarka ze wyszloby gdyby bylo to cos zlego. Glowa do gory:)gazy jelitowe gdy sie zbiora tak bola czasem ze mozna to nawet z wyrostkiem pomylić ( jedna dziewczyna leżala ze mna na odzdziale i wlasnie to jej mowili:))

@angie1989 no wlasnie ja tez to napiecie mam i lęki zwiekszone a to taki fajny czas przecież. Dziekuje 

Dziękuje Fabeinka za wsparcie ❤️ Z mojej strony mogę polecić Wam sport, dla mnie to najlepszy sposób na walkę z nerwicą. Staram się sobie zawsze tłumaczyć, że jesli podczas ćwiczeń jest wszystko Ok, to musze być zdrowa... Czasami działa, czasami niestety złe myśli wygrywają...

Edytowane przez Karolinazaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się coś na dziąsłach zrobiło. Nawet nie mam siły na to patrzeć. Męczy mnie od 3 dni wieczorem arytmia serca. Cierpię już na od kliku lat na nią, ale ostatnio było nawet okej.

Przed świętami zmarły mi dzień po dniu dwie bliskie osoby, więc jestem w Polsce na dwóch pogrzebach. Nie powiem, kosztuje mnie to stresu, może od tego ta arytmia.

Ale boję się, że umrę na tę arytmię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 18:09, nerwa napisał:

@laveno mi się wydaje, ze przez 4 miesiące nic by Ci się az tak nie rozwineło. Nawet jak komuś znajdują jakies guzki czy zgrubienia to tez każa czesto chyba robic kontrole dopiero za rok, wiec ja jestem przekonana, że nic Ci nei wyjdzie. Tym bardziej, ze ostatnio historia byla podobna ;) Ja obstawiam znów żebro. Takie guzki to chyba są normalnie przesuwalne.

 

 

W dniu 21.12.2019 o 19:15, inesdekn napisał:

@lavenowiem, że to żadne pocieszenie, ale ja po kilka w każdej piersi takich rzeczy czuje.

 

 Ja też mam po kilka, ale to jedno jest bardzo twarde no jak kość, najgorzej że jest wypukłe i już sobie wkręcam ..

 

Nerwa rozsądek mówi że by nie isc, plac w końcu, że za wczas, ale wiadomo jak to u nas te myśli a co jeśli to coś poważnego mnie wykańczają. Dziś już mi niedobrze aż od tego stresu, nie mogę nic jeść. Staram się nie myśleć o tym, ale jak widać gdzieś tam w podświadomości siedzi 😕 zbankrutuje z badania w przeciągu tego roku miałam USG tarczycy +palpacyjnej badanie, ush jamy brzusznej, 2x jajników, piersi i teraz znowu się chyba piersi zapowiada 

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z  dziąsłami mam problem od dluzszego czasu ale nigdy do tego stopnia . Zaczelo się jakos miesiac temu ze nagle zaczalem "czuć" dziąsło po wewnętrznej stronie policzka na dole . Było zaognione i taka kulka czerwona przy zebie . Zaleczylem to  , potem to samo  zrobiło mi sie przy innym gornym zebie i tez zaleczylem . Teraz te 3 dni temu to najgorszy przypadek bo tak mi jeszcze nie napuchło  nigdy . I to wyszło nagle , ide sobie na dworze i nagle czuje bol i cos tam z boku na dziąsle , macam jezykiem a tam takie wybrzuszenie . Dalej juz wiecie dawałem zdjecia itp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
28 minut temu, laveno napisał:

Nerwa rozsądek mówi że by nie isc, plac w końcu, że za wczas, ale wiadomo jak to u nas te myśli a co jeśli to coś poważnego mnie wykańczają

Niestety rozumiem to bardzo dobrze :(  I czasami tez sobie mysle, ze lepiej wydac tą kase i przynajmniej się uspokoic, a nie życ w nerwach. Najgorsze jest tylko to, ze za chwile i tak pewnie znajdzie się coś nowego 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fabienka napisał:

@nerwa ja mam identyczne objawy co Ty...dzis np glowa boli dziwnie. Scisk, bol czoła jakby...oczu..bole jelit po lewej stronie!!! Ogolnie dzis zle sie czuje a w domu mnóstwo pracy! Jutro zamykam sie z córkami ( 8 i 11) lat i gotujemy i pieczemy wiec mam nadzieje, ze bede e dobrej formie:)

dokladnie - wszystko tak samo 🙂  Mnie to dzis od tego scisku az bolaly oczy! I tak samo jelita, moze w ciagu dnia jest troche lepiej, ale chyba najgorzej z jelitami wieczorem. 
Powodzenia jutro w gotowaniu!!! 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, angie1989 napisał:

W ogole zwracam teraz uwage na te przejezyczenia rowniez u innych. I tez sie przejezyczaja 😋moze przesadzam, ale nie powiem jak sie przejezycze to panika jest i lek.

Ja mam czasem cos takiego, ze jak mam większy lęk, albo ogolnie taki jakis natlok w głowie - to wlasnie jak mowie, to tak jakbym szybciej myslala niz mowila, i wtedy mi się zaczyna plątac język. Jak jestem spokojna to w ogole nie mam tego problemu.

Ale i tak najbardziej przeraza mnie, jak potrafie nieraz zapomniec jakichs oczywistych rzeczy, wtedy dopiero mam panike niezla..  na szczescie zdarza się to dosc rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludzie, trochę sobie choruje, w realu, nie tylko w łepetynie, i jakoś nie wchodziłem przez aż 3 dni. Dzięki @Teksas za przypomnienie o nawilżaniu, niby takie oczywiste, a jednak zlekceważyłem.

@inesdekn no i niedoczynność jednak. Lecisz z leczeniem i patrzysz jak świat się zmienia na lepsze. Życzę szybkiego powrotu do normalności 🙂

 

Witamy nowych. Połączę doświadczenia grupowo, wybaczycie, że nie z 'imienia' . Zbiorczy temat to przejęzyczania . No więc nerwicowec tak ma 🙂 Ja zapominam słów, gubię całe wątki, czyli zaczynam wątek, robię dygresję, no i już nie wiem co mówiłem. Zapominam też słów. A gdy jeszcze przyjdzie to cholerne otępienie a'la derealka to wychodzę na jakąś upośledzoną amebę. A potem spirala: im gorzej mi idzie tym bardziej się na tym skupiam, stresuję, a więc i coraz gorzej mi idzie. I poszły lawiny. Rzadko się przejezyczam, ale często gubię literę w słowach. No jak się ma nerwicowe nieskupienie to i słowa są nieskupione. 

 

U mnie w ogóle średnio-lepiej. Ale to zwykłe wahanie, wiem, bo jestem weteranem. Mimo to zawsze lepiej jak jest lepiej niż jak lepiej nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pholler napisał:

Siema ludzie, trochę sobie choruje, w realu, nie tylko w łepetynie, i jakoś nie wchodziłem przez aż 3 dni. Dzięki @Teksas za przypomnienie o nawilżaniu, niby takie oczywiste, a jednak zlekceważyłem.

@inesdekn no i niedoczynność jednak. Lecisz z leczeniem i patrzysz jak świat się zmienia na lepsze. Życzę szybkiego powrotu do normalności 🙂

 

Witamy nowych. Połączę doświadczenia grupowo, wybaczycie, że nie z 'imienia' . Zbiorczy temat to przejęzyczania . No więc nerwicowec tak ma 🙂 Ja zapominam słów, gubię całe wątki, czyli zaczynam wątek, robię dygresję, no i już nie wiem co mówiłem. Zapominam też słów. A gdy jeszcze przyjdzie to cholerne otępienie a'la derealka to wychodzę na jakąś upośledzoną amebę. A potem spirala: im gorzej mi idzie tym bardziej się na tym skupiam, stresuję, a więc i coraz gorzej mi idzie. I poszły lawiny. Rzadko się przejezyczam, ale często gubię literę w słowach. No jak się ma nerwicowe nieskupienie to i słowa są nieskupione. 

 

U mnie w ogóle średnio-lepiej. Ale to zwykłe wahanie, wiem, bo jestem weteranem. Mimo to zawsze lepiej jak jest lepiej niż jak lepiej nie jest. 

Tak, niedoczynność, ale ja nerwice mam od 8lat, a co rok badałam tarczyce i było ok, wiec to napewno nie wina mojej story z nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×