Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy w Polsce powinna zostać przywrócona kara śmierci?


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja, oczywiście też uważam, że kara śmierci to jednak zabijanie drugiego człowieka. To też byłoby tragiczne dla rodzin tych skazanych. Ale przecież, dawniej była kara śmierci i społeczność też jakoś z tym sobie radziła.

 

Musieli zaakceptować fakt, że takie się wykonywało wyroki. Wielu było nawet za takimi karami.

W Stanach, cały czas wykonywane są wyroki śmierci na zwyrodnialcach i tam jakoś nikt się tym nie przejmuje, z mieszkańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jestem za. Nie trzeba byłoby pracować na utrzymanie wieźniów z podatków...

Z drugiej jednak strony czy to nie za łatwe wyjście... za to co robią niech chociaz przemyślą, troche sie pomęczą (chociaz w Polskich więzieniach to prawie jak wczasy, nie wspominajac juz o Skandynawii...)

Za wzór możnaby stawiac wiezienia w Ameryce Południowej, tam faktycznie odsiaduje sie kare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich błahostek? Mi to w zasadzie wisi...Ten dylemat jest czysto medialny. Gdyby nie media to mało kogo by ta sprawa interesowała...a teraz to przez pryzmat kary śmierci ocenia sie całe ustroje polityczne i kraje w których żyje po kilkadziesiąt mln ludzi... "Kraj w którym stosuje sie karę śmierci" to określenie jest dobre jak sie chce pokazać jakimi to ktoś nie jest jaskiniowcami...i nie ma za tym nic sensownego i żadnych konkretów. A że w USA sie stosuje, to jakoś nie słyszałem żeby jeżdzili do USA dyplomaci walcząc o prawa człowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach Zjednoczonych to zakłady karne są pełne zwyrodnialców.

 

Niektórzy tam, są dumni z tego, że odebrali komuś życie. Dlatego kara śmierci w tym kraju, jest chyba sensowna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka można napisać, że brak kary śmierci to powinna być oczywista oczywistość. Czemu? Bo tak. Czemu bo tak? Bo tak... i do tego sie sprowadza cała dyskusja na ten temat. "Kara śmierci to barbarzyństwo" Czemu? Bo tak. "Brak kary śmierci świadczy o wyższości cywilizacyjnej" Czemu? Bo tak itd... itp... W USA kara śmierci jest, ale zupełnie nie słychać jakichkolwiek protestów, oburzeń . Ciężko mi to wszusyko zrozumieć. Ja nie jestem za karą śmierci. Po prostu trochę mnie dziwi podejście do tego zagadnienia. Dodatkowo zupełnie odrzucam jakiekolwiek tłumaczenia, że brak kary śmierci o czymkolwiek świadczy i jakoby jest to miernik cywilizowanego społeczeństwa... To sa dla mnie bzdury, których w ogóle nie potrafię zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, no chyba że piszesz o lenistwie czy niechęci do pracy(na swoje utrzymanie)skazańców co było by raczej niepojęte.

 

 

Niepojęte?? U nas żaden więzień, podkreślam- ZDROWY i FIZYCZNIE i PSYCHICZNIE nie pracuje na swoje utrzymanie - a czemu? Bo nie musi i już widzę ilu by się dobrowolnie do takiej roboty zgłosiło...... a po co, w końcu podatnicy, ludzie uczciwie pracujący oddadzą 1/3 swojej pensji i im zafundują życie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinna być kara śmierci albo ciężkich robót. Chociaż teraz są ciężkie roboty dla zwykłych obywateli, a mają praktycznie te same warunki jak w więzieniu. (jeśli mają rodzinę, o wielodzietnej nie wspomnę)

a to dlatego że prawo stanowią złodzieje i bandyci.legalna mafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, no chyba że piszesz o lenistwie czy niechęci do pracy(na swoje utrzymanie)skazańców co było by raczej niepojęte.

 

 

Niepojęte?? U nas żaden więzień, podkreślam- ZDROWY i FIZYCZNIE i PSYCHICZNIE nie pracuje na swoje utrzymanie - a czemu? Bo nie musi i już widzę ilu by się dobrowolnie do takiej roboty zgłosiło...... a po co, w końcu podatnicy, ludzie uczciwie pracujący oddadzą 1/3 swojej pensji i im zafundują życie....

 

To nie prawda. Więzień który ma siedzieć w celi całe dnie i nic nie robić z wielką przyjemnością podejmie się w zasadzie kazdej pracy i nie sądzie żeby wymagał umowy o pracę...w zasadzie to pewnie mógłby pracować nawet za free i nawet by słowa nie powiedział...

Druga sprawa, to fakt że stworzenie takich sterylnych warunków bezczynności, w których jest ograniczony kontakt z drugim człowiekiem to tortura sama w sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, no chyba że piszesz o lenistwie czy niechęci do pracy(na swoje utrzymanie)skazańców co było by raczej niepojęte.

 

 

Niepojęte?? U nas żaden więzień, podkreślam- ZDROWY i FIZYCZNIE i PSYCHICZNIE nie pracuje na swoje utrzymanie - a czemu? Bo nie musi i już widzę ilu by się dobrowolnie do takiej roboty zgłosiło...... a po co, w końcu podatnicy, ludzie uczciwie pracujący oddadzą 1/3 swojej pensji i im zafundują życie....

 

 

Druga sprawa, to fakt że stworzenie takich sterylnych warunków bezczynności, w których jest ograniczony kontakt z drugim człowiekiem to tortura sama w sobie

przymusowe lenistwo jest w każdym zakładzie psychiatrycznym.tam ci każą nic nie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karę śmierci chcemy wymierzać, po wpływem emocji.Takiej kary chcę prosty lud.Najlepiej powolne ćwiartowanie na placu przed marketem, by najwięcej gawiedzi mogło to zobaczyć.Jak w 14 wieku.USA mają karę śmierci i co dało ? Mają najwyższy stopień morderstw na świecie.Obok Iraku,Meksyku,Papui Nowej-Gwinei.Finlandia nie ma kary śmierci i jest tam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×