Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Marek1977, ...w teorii, ale w praktyce kto wie?

aree1987, i jak wrażenia?

 

-- 14 lip 2013, 15:51 --

 

PS. mówi się, że epizod depresyjny trwa ok 6-9mcy, a jeśli ktoś ma przewlekłą mówi się również o dystymii, a na to może ten coaxil coś pomoże, cholera wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam brać Tianesal, a w razie ostrego napadu lęku Signopam...lekarz przypisał mi to 16.07...do tej pory patrzę tylko na te leki i szczerze mówiąc boję się wziąć...poczytałam trochę to Tianesal jest słaby no ale skutki uboczne też ma....ogólnie od zawsze boję się jakichkolwiek leków....i łamię się ze sobą...brać czy pójść jeszcze raz do niego żeby mnie zapewnił że mogę:)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LATEK1962, u mnie najlepiej działał na nastrój i poprawę myślenia, pamięci, lęków w tamtym okresie nie miałam, więc nie wiem jak na to działa, aha i zmniejszał mi znacznie senność w dzień i trochę też zmęczenie

ale pełny efekt odczułam biorąc 3x1 i chyba tak się standardowo bierze

 

chyba włączę ten lek teraz na próbę, zobaczę czy mi jakoś obniży kortyzol, zmniejszy lęki choć trochę, bo to co się zaczyna dziać po tym wellbutrinie to masakra :/ owszem nastrój zaje*sty ale co z tego skoro znowu zaczynam unikać ludzi a siedzenie w czterech ścianach i zacieszanie z głupot mnie nie urządza, więc muszę coś z tym zrobić

 

-- 20 lip 2013, 19:35 --

 

kłapoucha, nie martw się, co do skutków to każdy lek je ma nawet paracetamol będzie miał więcej skutków niż coaxil, porównaj ulotkę tego coaxilu z jakimkolwiek innym psychotropem i jak dla mnie to on ma tych skutków dużo mniej i groźne nie są, poza tym nie jest to hardcorowy lek, więc jakiejś bomby nie będzie raczej, tym bardziej tej negatywnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezimienna pamietaj tez ze lekami osobowosci nie oszukasz. Jezeli siedzisz w domu to zaden lek Cie z niego nie wyciagnie..to tylko taka mala proteza reszta nalezy do Ciebie i Twoich zyciowych priorytetow..

 

Dobrze prawi Lubudubu . Leki to tylko dodatek ,aby nie utonąć , całą resztę roboty trzeba zaczynać każdego dnia.

Ja wiem ,że ciężko w tym kraju barbarzyńskim nawet zdrowym , a chorym psychicznie to już w ogóle podwójnie .

Jednak wierzę ,że da się nawet tutaj uciec od rozpaczy i obronić sie przed samobójstwem , póki jeszcze leki refundują Tuskowe wielmoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czemu jeden rodzi sie taki dupowaty,ciapowaty, niezaradny a drugi od malego podbija swiat i ludzi wokol siebie. Znaczy sie wiem ze cala osobowosc to wszystko to gra chemii mozgu i stad pewnie napiszecie ze leki powinny sprawe zalatwic ale jednak tak sie nie dzieje...Moze czlowiek naprawde ma jakos dusze :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, moja depresja jest endogenna i jest u mnie tak, że jak nie biorę dobrze dobranych leków to całymi miesiącami wegetuję a dobiorę dobry lek, to wszystko mija, wychodzę do ludzi, nie mam żadnych objawów depresji, potem jak lek mnie za bardzo nakręci zaczynają się lęki, które mijają gdy dobiorę odpowiedni lek i tak w kółko

teraz nie czuję żadnych dołów, jedynie mam lęki, przy wellbutrinie wszystkie objawy tej depresji endogennej, cała melancholia przeszły

co mi dawała terapia na której mówiłam, że czuję się tak zmęczona, że nawet umyć się nie mam siły? wzięłam odpowiedni lek i energia wróciła

 

zaburzeń osobowości nie mam, jedynie tą depresję endogenną, która wraca gdy odstawiam lub zmieniam leki na inne

 

ale chciałabym móc jakoś zmniejszyć dawkę wellbutrinu, może pokroję to i zobaczę czy tak się da brać, nie wiem

spróbuję brać to co mam w domu na lęki i zobaczę czy coś pomoże, wiem że lekarz kazał mi pić codziennie (!) miksturę z bromków, która ponoć jest toksyczna.

Chciałabym z tego wyjść, ale nie połowicznie kosztem albo depresja albo koszmarne lęki, bez jakiejś super euforii, tylko jedynie żebym nie miała objawów depresji silnych i lęków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, mam diagnozę, i do tego odziedziczyłam ją po dwóch członkach rodziny z jednej linii, oni mieli taką samą depresję, jedna osoba do dziś od kilkunastu conajmniej lat musi być na proszkach

tak mi zdiagnozowało kilku lekarzy, więc to nie wybryk jednej osoby, a zaburzenia osobowości wykluczyli.

Sama depresja zaczęła się u mnie od okresu dojrzewania, ileś lat bez żadnych leków, do momentu gdy już całkowicie nie mogłam funkcjonować.

Dobrze dobrane leki sprawiają, że mimo tego, że w danym momencie nic się nie zmienia w moim życiu nagle cała melancholia znika i jest brak jej objawów, jak odstawię to mimo dobrej sytuacji życiowej zaczyna być niezłe bagno

 

chciałabym zostać na tym wellbutrinie, ale muszę też do tego brać coś co wyciszy mi te lęki, byleby tak się dało, byleby obudzić się znowu bez tych lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to grubsza sprawa...ssraje i snri zamulaja Cie tak? wywoluja sennosc i rozleniwienie? a wellbutrin pobudza do życia ale nasila sfere lękowa? To sam nie wiem co by tu poradzic...Jak nie benzo do wellbutrinu(doraznie) to jakis stabilizator na stale ktory zlagodzilby te nerwowe napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, właśnie ssri i snri mulą i nie poprawiają nastroju, powodują anhedonię, brak sił i ochoty na cokolwiek. Generalnie pomagały mi tylko leki działające na dopaminę, więc też dużego pola manewru nie mam.

Wellbutrin pobudza mnie do życia, likwiduje melancholię, sprawia że wszystkim mogę się cieszyć, mam ochotę na wiele rzeczy i siłę, ale niestety lęki wróciły na nim już po tygodniu. A wcześniej nie było ich pół roku, dzięki wenli, która zresztą i tak przestała działać na lęki, odkąd biorę wellbutrin.

Benzo nigdy nie brałam jakoś długo, bo mnie trochę muliło i nie wyciszało somatyki, nie wiem może powinnam brać większą dawkę niż ta najmniejszą, mam w domu xanax i lorafen.

Na te lęki pomagała mi najlepiej ta wenla i chyba paroksetyna, której mam też trochę w domu, ale pewnie już po terminie ważności, czyli paradoksalnie serotoninowce wyciszały te lęki. Ale już fluoksetyna je nasilała, pewnie przez ten wpływ na noradreanlinę.

 

Mam jeszcze w domu amitryptylinę, którą wypisał mi poprzedni lekarz, bo podobno działa na nerwobóle, tylko że termin ważności skończył się w lutym :/ i nie wiem czy można by tak zażywać.

 

Zostało mi też trochę tego coaxilu, fluanxol, spamilan (brałam kiedyś, dwa tygodnie pomagał na lęki, potem wręcz je nawet nasilał, pewnie to dlatego, że podobno podwyższa kortyzol)

 

A stabilizator, konkretnie lamotryginę chce mi w przyszłości jedna lekarka zapisać, ale nie wiem czy ona wycisza lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mamy podobna sytuacje odnosnie reagowania na poszczególne leki..Mam wypisz wymaluj reakcje na leki taka jak u Ciebie. SSRI/SNRI, trojpierscieniowce powoduja sennosc i amotywacje a przy tym silna nerwowsc i pobudzenie na zasadzie akatyzjii. Na nastroj pozytywnie dzialaja tylko leki takie jak metylo/wellbutrin a nawet benzo w pierwszej godzinie od wzięcia tabletki..Ale niestety nasilaja też lęki...No ale ja mam dystymie/NN a przy tym osobowosc unikajaca wiec szczerze to ja nie wiem czy jest coś na tej planecie co mogloby mi pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×