Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Też czytałem o tym znoszącym się działaniu tianeptyny i mianseryny. To dodatkowo wpłynęło na moje plany sugerowania doktorowi tianeptyny i zmiany mirty na mianserynę właśnie. Ech. Biorąc pod uwagę jak podobne - przynajmniej teoretycznie - mają być miansa z mirtą, można wysnuć wniosek że mirta również w połączeniu z taneptyną może mieć ujemny wpływ na jej skuteczność. No ale tak samo powinno być teoretycznie z każdym połączeniem ssri/snri + tianeptyna. Chociaż wydaje mi się że z wenlafaksyną może być inaczej, jako że w wyższej dawce ma ona działać bardziej na noradrenalinę a nawet dopaminę niż serotoninę. Hmmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że nie pisze właśnie o SSRI/SNRI. Ale leki teoretycznie się wykluczają. A co chcesz zmienić ten zestaw na tianeptynę + inny lek? Czemu chcesz zmienić mirtę na miansę? Przecież działają podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w tianeptynie nie ma nic znaczącego , co by miało pomóc w jakiś spektakularny sposób .

Na anhedonię to raczej nie jest lek . Poza tym można go stosować tylko i wyłącznie BEZ SSRI , Wenli i tego typu leków , bo maja odwrotny kierunek działania .

Tianeptyna jedynie ( pisze to poswoich doświadczeniach ) jest znakomita przy wychodzeniu z alkoholizmu , przez pierwsz od pól do roku.

Teraz ja sam po Tianeptynie jestem bardzo nerwowy , impuklsywny i lek ten wzmaga mój ADHD-owski chaos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz zmienić ten zestaw na tianeptynę + inny lek? Czemu chcesz zmienić mirtę na miansę? Przecież działają podobnie.

 

Nie, zostaję na dobre przy wenlafaksynie jako głównym leku, to się długo nie zmieni. Myślałem tylko żeby na próbę włączyć jako trzeci lek tianeptynę, z ciekawości czy w ogóle na mnie zadziała, i ewentualnie jak komponowałaby się z wenlą.

A mirtę chcę zamienić na miansę bo raz że taniej, a dwa - znów, z ciekawości czy jakoś wpłynęła by na moje samopoczucie, bo mirta poza usypianiem nie robi nic. Zresztą w tej dawce niczego innego się nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko a jak w tym czasie jest z twoją koncentracją i funkcjami poznawczymi? U mnie nastrój skoczył w górę ale jest porażka z moją "pamięcią operacyjną" nie mogę się skupić na niczym, na forum skaczę z tematu na temat i niczym się nie mogę zainteresować, zdania też nie mogę wyskrobać bo mam problemy z przypominaniem sobie różnych słów itp. w głowie jeden wielki młyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind zwiększenie dopaminy poprawia funkcje poznawcze. Duże znaczenie ma też wyleczenie depresji, która sama w sobie zaburza funkcje poznawcze. Zaburzenia funkcji poznawczych to jeden z charakterystycznych objawów depresji melancholijnej i ma to związek z nadaktywnością osi HPA, kortyzolu który dosłownie niszczy hipokamp i zaburza inne procesy w mózgu. Kortyzol niszczy pamięć i inne funkcje poznawcze.

 

PS. Servier Polska mi odpisał :) W sumie ich odpowiedź nic nie wyjaśnia: napisali, że nie ma badań wykazujących zmniejszanie działania tianeptyny gdy jest stosowana z mirtazapiną, ale zaraz dodają, że mirta i miansa działają podobnie więc nie można wykluczuć negatywnego wpływu mirty na tianeptynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, całkiem dobrze, dziękuję :)

Naprawdę poprawnie, wenla jak dla mnie jest lepsza na lęki i fobie niż wszystkie ssri razem wzięte. Co nie znaczy że jest idealna, ale jednak biorąc pod uwagę leki które można bez ryzyka brać codziennie przez długi okres, dla mnie jest najlepsza. Teraz jestem na 225mg i niby jest to wysoka dawka, ale nie miałem żadnych problemów z przejściem z 150 na 225. Natomiast długo męczyłem się kiedy zaczynałem ją brać w dawce 75mg kilka miesięcy temu, było ciężko, bezsenność, jadłowstręt, nawet zwiększenie lęków. W sumie męczyłem się 5 tygodni z wenlą nawet w tej niskiej dawce. Potem już przejście na 150/225mg było w miarę bezbolesne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×