Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a Antykoncepcja


Currara

Rekomendowane odpowiedzi

paradoksy, nie chce mi się dyskutować za bardzo na ten temat, ale próbowałam zapisać się do innego lekarza w tej przychodni i babka w rejestracji powiedziała, ze u tego zaczęłam się leczyć i mam do niego chodzić (wiem, ze mam prawo do zmiany, ale nie chce się kłócić). W innej przychodni na nfz kolejki na kilka miesięcy... O.o, fajnie.

Jak masz dobrego gina na nfz, do którego nie trzeba czekać kilka miesięcy to zazdroszczę :papa: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić??

BRAK OKRESU OD 3 TYGODNI test ciążowy ujemny. Nic w ciele się nie zapowiada na okres. Nie biorę leków antykoncepcyjnych i nie wiem co zrobić?? Piersi mi nie puchną, śluz bez zmian, wysztko ok by się wydawało, biore coaxil 3x na dobę. ginekolog mnie pewnie wyśle do psychiatry a ta do ginekologa łapiąc się za głowę. Co zrobić?? miał ktoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: dziewczyno o czym ty piszesz....postinor to tabletka brana do 72h po ryzykownym stosunku dzięki której nie dochodziło do zapłodnienia a luteina to steroidowy żeński hormon płciowy wytwarzany przez jajniki, nie mający nic wspólnego zapłodnieniem....... on tylko wywołuje okres, nie można go brać w razie ciąży to nie środek wczesnoporonny.....

 

A miałaś jakieś ryzykowne stosunki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odświeżę nieco temat... od 2-3 lat biorę Zoloft + Sulpiryd z powodu nerwicy. Kiedyś brałam Diane (anty) na trądzik, lecz ona potęgowała objawy choroby, więc za radą lekarzy ją odstawiłam. Teraz zależy mi na tabletkach/plastrach hormonalnych mających działanie stricte antykoncepcyjne. Dodam, że powoli odstawiam Zoloft, ale nie wiadomo, jak jeszcze długo pobiorę Sulpiryd. Oczywiście pierwsze co, poszukałam rady u specjalisty ginekologa. Wspomniałam też o zwiększonym z powodu Sulpirydu poziomie prolaktyny. Lekarka niestety przyznała, że wszystkie tabletki/ mini-tabletki/plastry antykoncepcyjne wpływają na stan psychiczny u osób "wrażliwszych", ponieważ zawierają jakiś tam składnik (nie pamiętam nazwy, ale na literę "g"), który tak a nie inaczej oddziałuje. Stąd w moim przypadku bezsensem byłoby brać hormony, które źle na mnie wpłyną, potem leczyć to psychotropami i tak w kółko. I niestety, ale ona mi nie poleca tabletek hormonalnych. Oczywiście, jakbym się uparła i poszła do innego lekarza "mniej zainteresowanego" to pewnie w końcu dostałabym jakieś tabletki, ale przecież nie oto chodzi...

Czy któraś z Was, miała podobne problemy i może mi coś doradzić? Może jednak są jakieś tabletki antykoncepcyjne, na które dobrze reagują dziewczyny z nerwicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałam się podzielić z wami takim faktem, że w okresie wakacyjnym brałam citabax i pramolan jednocześnie, jednakże zdecydowałam się zażyć też tabletki antykoncepcyjne, zeby przesunąć sobie okres. brałam je 2 miesiące pod rząd. ginekolog zapisał mi microgynon i ostrzegł że może obniżyć działanie tabletek antydepresantowych. ze w razie gdybym gorzej się poczuła psychicznie mam odstawić antykoncepty. libido mam jakie mam- raz jest lepiej raz jest gorzej.

czułam się dobrze i postanowiłam odstawić psychotropy. minął niecały rok i czuję się marnie, nie wiem czy to wina przesilenia zimowego czy brak kontynuacji leczenia przez citabax. wszyscy moi znajomi stwierdzili, że nie mam się faszerować chemią, że są lepsze sposoby wyjścia z dołka psychicznego. od 3 miesięcy biorę antykoncepty i nie wiem czy powinnam je teraz odstawić.. może poczuję się lepiej? mój facet jest przeciwny braniu antydepresantów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jestem 4 mies po porodzie. Dopadła mnie NN. Biorę Elice-ę 15 mg codziennie rano.

 

Mam takie pytanko czy te leki wpłwyają na to jakoś jak zacznę brac np tabletki antykoncepcyjne albo gdy sobie założę spiralę hormonalną?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, biorę venlectine oraz lerivon i zastanawia mnie czy ktoras z forumowiczek zaszla w niespodziewana ciążę podczas stosowania leków psychotropowych??? jak to wszystko wyglada?? ja mam obawy ze jestem w ciazy a bez lekow dla mnie to masakra....

i drugie- czy tabletki anty lub zastrzyk nie 'gryzą ' się z lekami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzyki antykoncepcyjne, tabletki, plastry, krążki nie "gryzą się" z lekami psychoaktywnymi - wręcz radzi się, żeby w trakcie terapii nimi zabezpieczać się w ten najskuteczniejszy sposób.

 

Masz obawy że jesteś w ciąży? Jakieś podstawy? Test wykonałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam od ginekolog plastry Evra i lekarka mi powiedziała, że psychotropy mogą wpływać na ich skuteczność!! Myślałam, że to się tyczy tylko tabletek, bo one wspólnie się metabolizują w wątrobie, ale ponoć plastrów też i powiedziała, że nie wiadomo na ile obniżą i to różnie może być, a bardzo boję się zajścia w ciążę i nie po to będę wydawać te 50 zł na plastry, żeby miały być nieskuteczne :/ czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×