Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego nie potrafię być szczęśliwa?


Gość kafka

Rekomendowane odpowiedzi

kafka, ale ja chyba nie byłam zaniedbywana... miałam w co sie ubrac i co jesc, dach nad głową. a porzucona też nie byłam. nie wiem. polemizowałabym. bo ponoc Was wkurza Wasze dzieciństwo, a ja dużo z niego nie pamiętam, a jak pamiętam, to się byc może z tym pogodziłam. Wiem, ze tego nie da się zmienic, choc czasem rozpamiętuję. W każdym bądź razie bardziej przejmuje się dniem dzisiejszym jak i jutrzejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie byłam zaniedbywana... miałam w co sie ubrac i co jesc

chodzi mi o zaniedbanie emocjonalne

takie np, że ktoś cię przytuli jak płaczesz itd

Was wkurza Wasze dzieciństwo, a ja dużo z niego nie pamiętam,

myślę, że podczas terapii ci się przypomni trochę

większośc ludzi dużo ni epamięta, ja tez, bo jako dzieci byśmy tego nie znieśli emocjonalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diatas, no tak;) Ale spośród tych pragnień fajnie by było wybrać te możliwe do zrealizowani ai przekształcić je w cele, jeśli oczywiście chcesz i masz motywację...

Bo u mnie z tym ostatnio ciężko, wstaję z łożka i już jestem senna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo u mnie z tym ostatnio ciężko, wstaję z łożka i już jestem senna.

to tak jak :yeah: ale mi się nie chce ani spać ani wstawać :why:

 

-- 24 sie 2012, 13:20 --

 

A jeśli chodzi o pragnienia to dobrze że się je zna. Ja napisałem ich 10 stron formatu A5 i czytając je zdziwiłem się że tak dużo jest sensownych. Zawsze myślałem że wszystkie one pojebane a tu :zonk: zdziwienie pozytywne :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo jak Wy :D dopiero wstałam, a już mam ochotę się położyć.

może to ta pogoda?

Ja napisałem ich 10 stron formatu A5

ja pierdzielę! :shock:

mi to by wyszło pól strony może

choć jakby się zastanowić i wkraczać w szczególy, to kto wie

bo ja np mam pragnienie, ż echcę być szczęśliwa, a na to przeciez składa się full czynników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moich to strony tutaj by zabrakło :D

 

-- 24 sie 2012, 23:41 --

 

Monar piszesz być szczęśliwą ale co to wogóle oznacza? jak nie wiesz to lepiej się nie zastanawiaj - bo pobijesz moje 10 stron ;)

 

-- 24 sie 2012, 23:43 --

 

teraz marzę o tym aby znaleźć się na plaży nad Bałtykiem, :mhm: ale to chyba nie wątek na takie zwierzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kafka, Napisze coś od siebie ,skupiasz sie na negatywach na tym czego nie masz a nie na tym co masz.Weż kartke napisz na niej np.mam zdrowy wzrok,ręce,jestem sprawna fizycznie ,

mam chłopka,oddycham samodzielnie wszystko to co masz a zapewniam że znajdziesz tego sporo to niby małe rzeczy ,a wielkie kiedy ich zabraknie .Napisz zrób liste i powtarzaj do znudzenia dopisuj same dobre rzeczy,a zobaczysz,że twoje samopoczucie się zmieni bo będziesz się skupiała na pozytywach i w ten sposób coraz więcej

ich przyciagniesz do swojego życia.Koncentrujemy się zwykle za bardzo na tym czego nam brakuje nie doceniając tego co mamy jakby tak musiało być nie czekajamy żeby stracic pewne rzeczy dowiadując się jak pozornie niepotrzebne,jednak były wielkim szczęsciem niedocenianym w naszym życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo jak Wy :D dopiero wstałam, a już mam ochotę się położyć.
Bo u mnie z tym ostatnio ciężko, wstaję z łożka i już jestem senna.

Fajnie wiedzieć że się nie jest samemu :piątka:[/qu

 

Ja tez tak mam mogłabym wrócić do łóżka.. jak tylko wstanę, a w ogóle po co z niego wstawać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar piszesz być szczęśliwą ale co to wogóle oznacza?

Myślę, że dla każdego oznacza to co innego.

Mi chodzi o umiejętność poczucia szczęscia, spełnienia, bycia zadowoloną z siebie i spokojne przyjmowanie tego co niesie los- czyli stosunek do siebie i życia.

 

-- 25 sie 2012, 12:12 --

 

jak tylko wstanę, a w ogóle po co z niego wstawać..

ja wstaję by nakarmić kotki;)

no i by zajrzeć na forum

 

-- 25 sie 2012, 12:14 --

 

Svafa, zdaję sobie sprawę z tego że mam tak jak mówisz, nie sądzę by samo wypisanie na to pomogło, myślę że jedynie terapia.

 

-- 25 sie 2012, 12:14 --

 

No, ale oczywiście mogę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wstaję by nakarmić kotki;)

no i by zajrzeć na forum

 

... początki uzależnienia :lol:

 

Monar piszesz być szczęśliwą ale co to wogóle oznacza?

Myślę, że dla każdego oznacza to co innego.

Mi chodzi o umiejętność poczucia szczęscia, spełnienia, bycia zadowoloną z siebie i spokojne przyjmowanie tego co niesie los- czyli stosunek do siebie i życia.

dla mnie byc szczęśliwą, to no... wiecie. pozbycie się problemów. mieć własne mieszkanie, a nie całe życie na wyjmowanych, ciągle wyprowadzki i takie tam, to męczy... :( miec spoko rodzinę, w tym by matka się wyleczyła, by brat się też zmienił, ale z nim nie można nic zrobić, więc na razie będzie tak, jak jest. chciałabym skończyć szkołę, w przyszłości założyć fajną rodzinę i żyć szczęśliwie do końca swoich dni. ale wiem, że to dużo. chociażby takie mieszkanie. sporo kosztuje. nikt mi go za darmo nie da. a jak ledwo mi kasy będzie starczać na wynajem pokoju, to nie będzie, co odkładać. z matką też to nie takie proste... zatem widzę, że bycie szczęśliwym nie jest dla mnie takie proste, bo wymagam za dużo.

 

-- 25 sie 2012, 14:34 --

 

ale jak wiemy, zawsze będą jakieś problemy... ale takie codzienne mnie nie przytłaczają... tylko te poważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kafka, moze to problem z odczuwaniem generalnie? Czasami karce siebie za to, ze mam wszystko co mi do szczescia potrzeba, dom, pieniadze, wyksztalcenie, dziecko, cudownego partnera, zwierzaki ktore kocham nad zycie a nie czuje sie ani szczesliwa ani nieszczesliwia... malo odczuwam w ogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×