Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nagrywanie terapii.


Loku

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać Was, czy mieliście kiedykolwiek do czynienia z nagrywaniem podczas terapii? Ja oczywiście mogłam nie wyrazić zgody, ale dla zwiększenia skuteczności terapii, jak mi powiedziano, zgodziłam się. Ale teraz zaczynam myśleć, czy faktycznie dobrze zrobiłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. To jest określony rodzaj terapii i nagrywanie ma służyć pracy w domu przez psychoterapeutę nad przypadkiem i zwiększyć skuteczność "postępowania". Ale teraz mnie trochę zmartwiłaś, to jest dozwolone wrzucanie spraw osobistych pacjentów do pracy doktorskiej??? Bo może któregoś dnia zachce mu się doktoryzować... wiem, muszę sama o to zapytać, ale jeszcze cały tydzień niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zapytać Was, czy mieliście kiedykolwiek do czynienia z nagrywaniem podczas terapii? Ja oczywiście mogłam nie wyrazić zgody, ale dla zwiększenia skuteczności terapii, jak mi powiedziano, zgodziłam się. Ale teraz zaczynam myśleć, czy faktycznie dobrze zrobiłam...

 

Nagrywanie sesji terapeutycznej za zgodą pacjenta jest często spotykane. Wtedy psycholog może jeszcze raz wrócić do sesji z Tobą i sprawdzić czy czegoś nie przeoczył, to tak jak przeglądanie notatek. Sprawdzanie co jeszcze można powiedzieć, czym można się zająć. Czasami terapeuci dają pacjentom fragmenty sesji, żeby mogli do nich wracać, przypominać sobie co zostało powiedziane. Czasem w czasie jednej sesji zostało powiedzianych tyle rzeczy, że nie sposób spamiętać wszystkie wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×