Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dyskryminacja...???


ciemieluch

Rekomendowane odpowiedzi

 

No ale ona nie mówi o ludziach chorych.

a ludzie zdrowi sa gorsi? Chcialam tylko zwrocic uwage , ze kr.zyczac o nietolerancji sami nie zachowujemy sie dokladnie tak samo. Zdrowych jeszcze stac na empatie, sporo opsob stara sie zrozumiec chorych .. a oni sa bezlitosni w swoich osadach. Oczywiscie mozna to usprawiedliwic choroba ale nadal uwazam, ze krytykujac innych samemu trzeba byc w porzadku.

 

Dla mnie nie ma w tym nic obraźliwego. To jest fakt a nie opinia nawet

no wiesz..moglabym Cie nazawac brudna dziwka a potem mowic ze to nic obrazliwego..to tylko moja opinia

 

Owszem zielona miętowa użyła luźnego sformułowania i gdyby powiedziała to w twarz ludziom (jesteście ograniczeni) to byłoby to obraźliwe. Ale ona to napisała na TYM FORUM.. I co w tym złego, że ma dużo żalu skoro na każdym kroku w prawdziwym życiu spotyka się z niezrozumieniem i tekstami, które są bolesne.. Tutaj nam chodzi tylko o to, że większość społeczeństwa nie zna się na tym, kompletnie nie rozumie takich zaburzeń. I jest to krzywdzące dla osób z tymi właśnie zaburzeniami...

Owszem nikogo obrażać nie można ale na to forum raczej nie zaglądają ludzie zdrowi poza tym nawet gdyby statystyczny zdrowy polak to przeczytał to raczej nie poczułby się tym dotknięty a może właśnie zainteresował się tym skąd w tej osobie tyle żalu i poczytałby sobie o takich zaburzeniach.

 

Rozumiem o co Tobie chodzi, Ty chyba rozumiesz o co nam chodzi.. nie sprzeczajmy się bo nie o to chodzi w tym temacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz,nazywanie ludzi zdrowych cyt. "plebsem" jest nienormalne i obrazliwe,no ale to juz podchodzi pod kwestiè dobrych manier 8)

Jesli chodzi o renty dla ludzi z zaburzeniami,chorobami psychicznymi,to wszystko zalezy od stopnia nasilenia choroby i czasu trwania nieprawdaz??

ciemieluch, jak dlugo siè leczysz i czy juz wystèpowalas z wnioskiem o przyznanie renty do wlasciwej instytucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz,nazywanie ludzi zdrowych cyt. "plebsem" jest nienormalne i obrazliwe,no ale to juz podchodzi pod kwestiè dobrych manier 8)

Jesli chodzi o renty dla ludzi z zaburzeniami,chorobami psychicznymi,to wszystko zalezy od stopnia nasilenia choroby i czasu trwania nieprawdaz??

ciemieluch, jak dlugo siè leczysz i czy juz wystèpowalas z wnioskiem o przyznanie renty do wlasciwej instytucji?

 

Nie występowałam z wnioskiem bo wiem, że mi nie przyznają.. Przerwałam leczenie.. Teraz czekam na kobierzyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą dyskryminacją to prawda. :evil:

Ale ludzie nawet nie domyślają się że np.: Albert Einstein, Izaak Newton cierpieli na różne zaburzenia

naukowcy stwierdzili, że wiele osób bardzo inteligentnych nic nie osiągnęło ponieważ nie radzili sobie emocjonalnie.

Ludzie to niewdzięcznicy! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty rozumiesz ludzi umierajacych na raka? Czy tez nalezysz do ograniczonego plebsu? Wybacz ale strasznie mnie denerwuje takie stawianie siebie na piedestale choroby. Mnie nie dziwi, ze ludzie nie rozumieja depresji bo sama do konca nie rozumialam dopoki mnie nie dotknela ale w zyciu nie obrazalabym ich z tego powodu i nie odnosila sie pogardliwie. Maja prawo nie rozumiec!

 

pierwsze primo: nie musze rozumieć umierających, wystarczy, że nie bagatelizuje ich problemu, tak jak to sie bagatelizuje zaburzenia psychiczne.

drugie primo :) : nie chodzi tylko o depresje, a o całą masę zaburzeń, w tym zaburzeń osobowości, o których ludzie nie mają pojęcia z lenistwa, bo nie chce im się sięgnąć do książki, a nie z braku doświadczenia.

trzecie primo: nie stawiam siebie na żadnym piedestale. nie jestem pogardliwa, nikogo personalnie nie obrażam, a jedynie wyładowuje swoją złość w sposób nieszkodliwy, bo chyba jestem między "swoimi" nie?

i po czwarte primo: na wiadomość o tym, że mam gorszy dzień, mój facet polecił mi sobie wziąć kąpiel i pomalować paznokcie, to na pewno zrobi mi się lepiej. i właśnie o tym mówie :-|

 

-- 08 cze 2012, 19:14 --

 

aaa i jeszcze jedno (piąte :) ) mi się przypomniało: w sumie to już nawet mam gdzieś te całe rzesze szczęśliwców nieskalanych wiedzą, którzy nie mają zaburzeń psychicznych, ani bliskich z zaburzeniami, ich święte prawo grzeszyć ignorancją. ale jeśli ktoś z mojego otoczenia wie co mi jest i bierze się za dawanie dobrych rad, to albo niech się ogarnie i zapozna z tematem albo niech wyp*** :evil:

 

I wszystko na temat :brawo::brawo::brawo::great:

 

-- 09 cze 2012, 13:30 --

 

zielona miętowa :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemieluch, jestes zorientowana mniej wiècej,jak dlugo bèdziesz oczekiwac na Kobierzyn?

 

Na razie termin pierwszej konsultacji mam 3 września.. I nie wiem czy jest sens w moim przypadku przyspieszać bo i tak powinnam zachować abstynencję.

Czemu pytasz? Wybierasz się tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemieluch, nie,nie wybieram,skàdze.Pytalam z ciekawosci :smile: tak sobie pomyslalm,ze moze wlasnie pobyt w szpitalu,przyspieszy decyzjè Zus-u o rencie.Musialabys poszperac w necie na ten temat,nie zaprzepaszczaj ten szansy!! A moze bèdzie tak dobrze,ze staniesz na nogi i wcale nie bèdziesz musiala nawet o rencie myslec?? :smile:

A co do tej calej "dyskryminacji",tak jak jakas uzytkowniczka napisala-w pracy najlepiej siè nie przyznawac a przyjaciele...zalezy ile mogà zniesc,ile udzwignàc,to wcale nie latwe zadanie zrozumiec chorego.Czasem nawet zwyczajna rozmowa o chorobach moze doprowadzic do kur*icy ,a co dopiero dyskusje na temat zaburzen ,czy chorob psychicznych.Wiem to po sobie,bo jak jestem w remisji to wrècz jak ognia unikam ludzi ,ktorzy jèczà itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemieluch, nie,nie wybieram,skàdze.Pytalam z ciekawosci :smile: tak sobie pomyslalm,ze moze wlasnie pobyt w szpitalu,przyspieszy decyzjè Zus-u o rencie.Musialabys poszperac w necie na ten temat,nie zaprzepaszczaj ten szansy!! A moze bèdzie tak dobrze,ze staniesz na nogi i wcale nie bèdziesz musiala nawet o rencie myslec?? :smile:

A co do tej calej "dyskryminacji",tak jak jakas uzytkowniczka napisala-w pracy najlepiej siè nie przyznawac a przyjaciele...zalezy ile mogà zniesc,ile udzwignàc,to wcale nie latwe zadanie zrozumiec chorego.Czasem nawet zwyczajna rozmowa o chorobach moze doprowadzic do kur*icy ,a co dopiero dyskusje na temat zaburzen ,czy chorob psychicznych.Wiem to po sobie,bo jak jestem w remisji to wrècz jak ognia unikam ludzi ,ktorzy jèczà itd.

 

Moim zdaniem zaburzona jestem od dziecka.

Ale z tego co czytałam na necie (a to raczej nie były rzetelne informacje) to rentę można dostać w przypadku depresji, schizofrenii chyba nerwicy jakiejś głębokiej.. Ale o rencie z powodu zab. osob. nie słyszałam.. Zresztą teraz nie mając rąk i nóg ciężko dostać rentę...

 

Ale zdecydowanie wolałabym pobierać rentę niż otrzymywać pomoc od rodziców i chłopaka..

Jęczeć o swoim samopoczuciu nie mam nawet komu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×