Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

a po elicea chudniecie czy tyjecie?

To forum przypomina Familiade i jej idiotyczne pytania XD : "co jest okrągłe i się toczy ?" , "czerwone i słodkie ?" , "po czym nie przytyjesz ?" . Toż to głupota zadawać takie pytania, a już szczyt debilstwa to z zaciekawieniem na nie odpowiadać po 40x w temacie. Jeden przytyje nawet na wellbutrinie, fluoksetynie czy sertralinie, a inny nie spasie się nawet na olanzapinie+mianserynie. Naukowcy i czołowe laboratoria świata, z nominowanymi do nagrody nobla w składach nie mają zielonego pojęcia o 90% struktur i mechanizmów biochemicznych w organizmie (o rozłożeniu na czynniki pierwsze i ustaleniu powiązań nie wspomnę), a lekarz czy forumowicz ma w tym zakresie wiedzę na identycznym poziomie - jeden i drugi jest BennyHill. Nikt Ci nie powie jak będzie w twoim przypadku i inaczej jak przez próbę na sobie się nie przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, wrocilam ze szpitala z paka leków . biore lit depakine sulpiryd i deprexolet, z tego co wiem niezbyt fajnie jest z utrzymaniem wagi przy przyjmowaniu tych leków a co dopiero wszystkich razem! Jestem przerażona.. Boje sie ze będzie to mieszanka wybuchowa i ze sie roztyje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karoll007, mnie lekarz ostrzegala i jak tylko zaczelam zauwazac pierwsze objawy (spozniejacy sie okres), przestalam brac ten lek. Wszystko wrocilo do normy w ciagu niecalego miesiaca, bo nigdy nie mialam problemow z ukladem hormonalnym. Wole dmuchac na zimne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko,

 

Prolaktyna to hormon, który normalnie u kobiet odpowiada za wzrost gruczołów sutkowych podczas ciąży, laktację czy wstrzymanie menstruacji. Organizm mężczyzn też produkuje ten hormon. Jest on wydzielany przez komórki(tzw. laktotrofy) znajdujące się w przednim płacie przysadki mózgowej. Uwalnianie prolaktyny jest regulowane przez prolaktoliberynę(która powoduje jej uwalnianie) oraz prolaktostatynę(która hamuje jej uwalnianie)=oba te hormony działają w podwzgórzu. Sulpiryd powoduje zablokowanie aktywności dopaminy na receptorach dopaminergicznych D2/D3(receptory D2 znajdują się m.in. na laktotrofach). Dopamina jest neurohormonem i pełni podwójną rolę- neuroprzekaźnika oraz hormonu, który w podwzgórzu reguluje wydzielanie prolaktyny(stąd inna nazwa dopaminy to prolaktostatyna). Sulpiryd poprzez zablokowanie aktywności dopaminy(prolaktostatyny) pośrednio powoduje wzrost poziomu prolaktyny= której nieprawidłowo wysokie stężenie u kobiet objawia się mlekotokiem, rozregulowaniem okresu czy bólem piersi, a u mężczyzn ginekomastią. Można odwrócić ten efekt poprzez dołożenie do neuroleptyka agonisty dopaminy(np. bromokryptyny albo kabergoliny), wszystko powinno też samoistnie wrócić do normy po jakimś czasie od odstawienia neuroleptyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO olanzapinie i kwasie walproinowym tyłem jak tucznik, zwłaszcza po olanzapinie na niej nie jadłem tylko kiedy spałem.Ostatnio mój psy kazał wybierać albo olanzapina albo kwetiapina wziąłem ketrel.W nocy chodziłem i jadłem na śpiący.Wcześniej pamiętam brałem Anafranil to przez 2 tygodnie tylko jedzenie,spanie,toaleta.I powiedzieć że jako sportowiec 2 lata temu ważyłem 70 a dzisiaj 97kg.A docinki ale żeś się spasł itp.. mnie dobijają.A psychicznie nikt się nawet nie domyśla że coś ze mną nie tak wręcz przeciwnie mają mnie za normalnego inteligentnego człowieka. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkąd biore mirte mogłabym jeść i jeśc bez konca :( co do prolaktyny to i u mnie nastąpił lekki wzrost co za tym idzie zaburzenia okresu i owulacji :(

 

ja też po mirtazapinie mogłabym jeść jeden posiłek dziennie - zacząć rano i wieczorem skończyć

przytyłam 15 kg przez 3 miesiące jej brania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyłem jak świnia na olanzapinie i dupakinie,do tego na kwetiapinie również można przytyć.Na antydepach tyłem ale po dłuższym stosowaniu.Np. przy sertralinie i fluoksetynie na początku można trochę schudnąć ale po roku brania lub więcej drugie tyle przytyć.Ogólnie teraz to z daleka omijam leki co powoduję przyrost masy ciała same lub poprzez podwyższony apetyt dlatego nie próbowałem jeszcze miansy,mitry itp.Do tego na starej generacji antydepach można przytyć po klomipiraminie też sporo w górę poleciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dobrze (czyli myśli samobojcze się nie nasilą) to znowu spróbuję pójść do dietetyka...

Kiedyś miałam już ułożoną dietę, tryb ćwiczeń ale wszystko je*ło mi w życiu więc odchudzanie zeszło na dalszy plan...

 

 

tylko tak ciężko żyć bez CZEKOLADY!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzucić z domu wszystkie orzeszki, chipsy, ciastka

sałatki, sałatki, sałatki, gotowane jedzenie

 

sport dużo i w każdej postaci

 

jak się nie uda można by było pogadać z lekarzem np o dorzuceniu metforminy, ale to jakby Twoja waga skoczyła

 

zależy jaki lek też chcesz brać - np niektórzy uważają, że olanzapina, która rozpuszcza się w buzi powoduje mniejsze tycie - ale to zasłyszane i nie jestem pewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy komuś z Was udało się pokonać ogromny apetyt i chęć do jedzenia po neuroleptykach? Jutro kupię sobie błonnik, jednak nie wiem, czy to coś da. Gdy brałam solian udało mi się panować nad jedzeniem, jednak znowu wróciłam do kwetaplexu i myślę o jedzeniu cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×