Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po 1,5 roku zarzywania sulpirydu przytyłem 30 kg

 

 

Ludzie, od czego jest dieta ? Nie musi byc drastyczna. Zaczalbym chociaz od radykalnego ograniczenia weglowodanow prostych - bialy chleb, makarony, ziemniaki etc. Nie powinno byc to uciazliwe, a efekt da dobry. Potem cukier - najlepiej do zera. Te dwie rzeczy razem powinny dac dobry efekt.

 

30 kg :| Nad czym Ty sie jeszcze zastanawiasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 kg :| Nad czym Ty sie jeszcze zastanawiasz ?

 

Mi to akurat było na rękę... bo ważyłem 55 kg przy 170 cm

 

 

85 kg przy wzroscie 170 jest Ci na reke ? O ile nie jestes jakims koksem, to Ci nie wierze :) No i jeszcze przy tak naglym tyciu pewnie pelno rozstepow.

 

Ja mam 176, jak wazylem 84 kg to bylem normalnie tlusty i wzialem sie za diete + sport.

 

Na diete !!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sertralinie schudłam 7 kg w trzy miesiące. Na escitalopramie schudłam w ciągu pierwszego miesiąca brania jakieś 3 kg, a teraz przytyłam 5 - 5,5 kg w ciągu trzech miesięcy. Koszmar.

Jak myślicie, będzie gorzej czy zmieniać lek?

Nie mieszczę się w żadne moje jeansy !!! :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee powaliło mi się z tymi estrogenami...Chodzi tu o hormon peptydowy.

Antydepresanty zwiekszaja serotonine ,która jest antagonistą dopaminy, wskutek niskiej dopaminy (ona blokuje wydzielanie prolaktyny) skacze prolaktyna.

mało dopaminy=dużo prolaktyny.

Prolaktyna jest to hormon kobiecy odpowiadający za rośnięcie piersi itp. podczas ciąży kobiety mają go najwięcej wskutek czego tyją ;)

 

 

"A escitalopram zwiększa?" Tak zwiększa gdyz wychwytuje tylko serotonie.Szukaj leków ,ktore zwiekszaja wychwyt zwrotny serotoniny i choć troche dopamine(sertralina tak właśnie działa). Niektóre TLPD nie zwiekszaja prolakyny.

Czemu cycuszki nie urosły hmm trudno powiedzieć.Może trzeba troche czasu i urosna;p

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest jedna i jedyna - będziecie jeść więcej to przytyjecie. Nawet jeśli ktoś ma wieksze ciśnienie na słodycze, które da się oszukać chociażby owocami, to nie powinien przytyć. Wystarczy mieć na uwadze, że zaczynacie jeść więcej i się opanować. Organizm potrzebuje około 2 tygodni, żeby przestawić się na coś nowego. Gwarantuję Ci, że jeśli przez 2 tygodnie będziesz dbać o to co jesz, będzie wszystko ok. I nie trzeba tyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może być lepiej :lol:

 

No dokładnie ;)

 

"A escitalopram zwiększa?" Tak zwiększa gdyz wychwytuje tylko serotonie.Szukaj leków ,ktore zwiekszaja wychwyt zwrotny serotoniny i choć troche dopamine(sertralina tak właśnie działa). Niektóre TLPD nie zwiekszaja prolakyny.

 

A wiesz może jakie leki poza tymi z sertraliną wychwytują nie tylko serotoninę ale także dopaminę???

TLPD... A jakieś SSRI?

 

Wujek_Dobra_Rada - najlepsze jest to że jem tyle samo i to samo, nawet więcej się ruszam a tyję! Pierwszy miesiąc chudłam a teraz ch*j. Już nie wiem co robić, zmienię lek chyba bo i tak kiepsko działa.

Tylko co poza sertraliną tak działa?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz hiperprolaktynemie to nawet jak byś miał zajebista diete, treningi to ni huhu masy mieśniowej nie zwiekszysz(prolaktyna obniza testosteron) tylko jeszcze przez diete obrośniesz w tłuszcz z hormonami nie wygrasz :smile:

Balbina Sertralina jest to jedyny SSRI który nie zwieksza prolaktyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zajebiście bo ja na sertralinie faktycznie schudłam 7kg w trzy miesiące, ale jak to powiedział mój psych- wpadłam w manię. Narobiłam takich głupot że hej, w ogóle się nie kontrolowałam :-| Nie wiem co robić.

Jeśli biorę escitalopram 4 miesiące i utyłam to będzie jeszcze gorzej? Czy już tak zostanie?

Mam szansę schudnąć dietą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujesz się dobrze po tym leku ? Ile przytyłaś ? Wiesz Dieta +trening napewno coś da ,ale nie będzie to takie efektywne jak przy normalnym poziomie hormonów."eśli biorę escitalopram 4 miesiące i utyłam to będzie jeszcze gorzej? Czy już tak zostanie?" Może waga stanie lub ruszy do przodu trudno powiedzieć.

 

 

http://www.sfd.pl Polecam jeśli chcesz sobie ułożyć diete i trening ludzie chetnie pomoga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci nie przyspiesza przemiany materi, zwalniać chyba też nie zwalnia. Wszystko zależy od tego co się je.

 

Ale ja jem to samo ciągle! Zawsze trzymałam wagę ok 57kg. Po miesiącu brania esci ważyłam 54kg a teraz (biorę już prawie 4 pełne miesiące) ważę 62kg !!!

 

:why:

 

Czujesz się dobrze po tym leku ? Ile przytyłaś ? Wiesz Dieta +trening napewno coś da ,ale nie będzie to takie efektywne jak przy normalnym poziomie hormonów."eśli biorę escitalopram 4 miesiące i utyłam to będzie jeszcze gorzej? Czy już tak zostanie?" Może waga stanie lub ruszy do przodu trudno powiedzieć.

 

 

http://www.sfd.pl Polecam jeśli chcesz sobie ułożyć diete i trening ludzie chetnie pomoga ;)

 

Ten lek dość dobrze pomaga mi na fobię społeczną i lęk przed podróżami, ale zdarzył mi się na nim atak i ogólnie czuję się dość schizowo psychicznie i żle fizycznie. Myślałam nad tym, aby go zmienić, bo idealny to on nie jest.

Wkurza mnie to, że teraz będę musiała ćwiczyć i się głodzić po to, aby bardziej nie utyć, a normalnie mogłam jeść co chciałam i ważyłam 56-57g :why: No nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Esci nie przyspiesza przemiany materi, zwalniać chyba też nie zwalnia. Wszystko zależy od tego co się je." Ale zatrzymuje wode w organizmie i ułatwia łapanie niepotrzebnego tłuszczu.

Jak Ci nie pasi to zmień ten lek na coś innego. No niestety cos za coś tak to już jest;/

 

p.s zawsze mozesz zbadac ta prolaktyne najlepiej zwykłe badanie i po mtc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jedyne na co mogę zmienić aby nie tyć sama z siebie to sertralina, a na niej wpadłam w manię :-|

Kurcze, nie da się jeść mniej niż ja. Ja pierwszy posiłek jem ok 15-17 a potem dopiero kolację ok 22-23. Zawsze tak było. A mimo to tyję.

Wg mnie to właśnie woda mi się zatrzymuje, chyba muszę całkiem przestać jeść i pić :why:

Albo mam jeszcze dwa inne wyjścia: przejść na sertralinę i wpaść w manię, lub rzucić całkiem leki. Dwa lata żyłam bez nich więc dam sobie bez nich radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balbina^^ witaj w klubie

właśnie widzę, że wypowiadałam się moralizatorsko w tym temacie, byłam cwana bo początkowo schudłam po citalopramie, a teraz kiedy zażywam paroksetynę "przybyło" tu i ówdzie. na dodatek zwiększyłam dawkę i zaczynam się obawiać, że nie stanę w miejscu. jakieś porady? z tego co piszecie, nie ma opcji żeby tego uniknąć. nieciekawie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×