Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ok. Tylko, że wyżywienie jest głównie oparte na cukrach i osoby tutaj żalące się, że tyją pewnie robią ten błąd. Nie sądze, żeby problemem ich tycia był jedzony przed spaniem, gotowany kurczak z warzywami. Co do materiałów, musiałbym spytać się 2 panie, jedna dr, druga dr hab. na czym dokładnie opierają swoją wiedzę. Aż tak się w to nie angażowałem ;) .Domyślam się, że chodzi o to, że białko spożywane wieczorem jest wydalane, natomiast cukier odkłada się w formie zapasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białko jest potrzebne do regeneracji mieśni podczas gdy spimy ,a nie wykorzystane węglowodany odkładają się w postaci tłuszczu ;)

Podstawa to trzeba wiedzieć co się je,ile i kiedy.No i tak jak gadasz wpierniczaja wszystko to pózniej rosnie bęben.

A ty chojrakowa do lodówki po jakieś miesko najlepiej makrela ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed snem zdążysz sporą część kcal spalić, kładąc się głodnym spać rano masz większą ochotę na śniadanie, którego nie wolno omijać.

 

noowy6 daruj sobie te teksty o grubych babach i makrelach w lodówce, dziewczyna cierpi z powodu ed, choć Twoja wiedza w temacie tego zaburzenia jak mniemam jest znikoma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa,

nie wierze, że przytyłaś, na pewno sobie film wkręcasz.

Poza tym elicea nalezy do SSRI a sa to leki generalnie ZMNIEJSZAJĄCE apetyt, na ogól sie po nich chudnie, ale kazdy organizm jest inny. Mysle że jesli ktos przytyl po eliceii to dlatego ze depresja troche ustąpila i po prostu dzyskał ochote do zycia i do jedzenia.

Przytyc można od trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i od neuroleptyków.

A juz na pewno elicea sama z siebie nie spowoduje że przytyjesz.

 

 

Generalnie nie czytam Twoich postów bo piszesz BZDURY, ale tutaj to już przeszłaś samą siebie.

p.s. Ja Depralin (Elicea) biorę na nerwicę lękową, nie mam depresji i nie miałam. Jem tyle samo i to samo. Więc czemu tyję? Najpierw chudłam, owszem, a lekarz obiecywał że nie przytyję.

Elicea zatrzymuje wodę w organizmie. Kumasz?

I ćwiczenia tutaj nic nie dadzą z tego co widzę.

 

A propo- ja też wkręcam sobie film że na wadze było 54kg a teraz jest 62kg po trzech miesiącach????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak ktoś nie ćwiczy to znikoma ilość tego białka jest potrzebna. A reszta nie wyparuje? A cukier idzie w bebzol. Nie rozpiszę Ci tego na reakcje chemiczne, bo się tym nie interesuję. Podsumowuję tylko ,co przekazały mi osoby, wg. mnie znacznie bardziej kompetentne, niż 2 pierwsze lepsze linki z neta.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda a może jednak jesteś w ciąży? :twisted:

 

Nie, na polecenie psycha zrobiłam test z krwi :smile: Negatywny. Ale fakt, mam brzuch jak arbuz :shock: Boże...

 

No,a czy ja kłamie ? Tak jest jedząc SSRI ;)(nie zawsze ,ale czesto)

A makrela dobra ryba ;)

Chojrakowa to się niema czym martwić bo wygląda jak modelka ;)

 

Mi też mówią że wyglądam jak modelka a ja widzę w lustrze co innego.

Jak kobieta ma kompleksy to możesz jej mówić co chcesz, i tak ona nie zmieni postrzegania o sobie. Tak już jest!

Kurcze, też myślałam że się chudnie na SSRI po na Asertinie ładnie mi z wagi leciało, a tu proszę...

Niedługo będę ubierać się w Campusie, tylko tam mają stylowe namioty.

 

"A juz na pewno elicea sama z siebie nie spowoduje że przytyjesz." No gdzie tam jak ma wyj.ebane hormony jak baba w ciąży :smile:

 

że co?? a gdzie Ty zdobywasz takie informacje?? hormony jak baba w ciązy - hehe, naprawde bede wdzieczna za źródło tych informacji..

 

Twierdzisz, że SSRI nie ma wpływu na hormony? To czemu po SSRI nie chce sie bzykać? Może jeszcze napiszesz że SSRI na żadne hormony nie wpływa, np na kortyzol. Co? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jak mi to udowodnisz to Ci flaszke postawie :lol:

"No tak, ale jak ktoś nie ćwiczy to znikoma ilość tego białka jest potrzebna." Dlatego napisałem ,ze trzeba wiedzieć ile się je, jaka ma się aktywnośc na codzien itd.

Nie wolno jeść po 18 ,ale why ? Debilny mit i tyle...

 

 

"że co?? a gdzie Ty zdobywasz takie informacje?? hormony jak baba w ciązy - hehe, naprawde bede wdzieczna za źródło tych informacji.."

Następna :bezradny:

Wpisz kochanie prolaktyna SSRI wujek gogle wszystko Ci powie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta godzna, jest powiedzmy umowna. Nie pisałem, że to 18.32 czy 19.17. :P .W każdym bądź razie, widzę po sobie, że max do 20.00 i jest ok. Może gdybym jadł gotowanego kurczaka przed spaniem, waga też by szła w dół. Ale nie chce mi się w to bawić. Wolę nie jeść wieczorem i tyle. Narazie ćwiczyć mi się nie chce, więc nie wnikałem nigdy w temat jakoś głębiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chojrakowa naprawde sie nie przejmuj, jesli ktoś przytył po elicei to jest tylko wyjatkiem. Tak jak napisalam, zalezy to od organizmu, ale generalnie SSRI są lekami obniżajacymi apetyt.

A wody w organizmie SSRI na pewno nie zatrzymują, , a zwłaszcza 8 kilogramów wody :lol:

Jak ktos przytyl z 54 na 62 kg to na 100 % nie od jedzenia SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chojrakowa naprawde sie nie przejmuj, jesli ktoś przytył po elicei to jest tylko wyjatkiem. Tak jak napisalam, zalezy to od organizmu, ale generalnie SSRI są lekami obniżajacymi apetyt.

A wody w organizmie SSRI na pewno nie zatrzymują, , a zwłaszcza 8 kilogramów wody :lol:

Jak ktos przytyl z 54 na 62 kg to na 100 % nie od jedzenia SSRI.

 

To może mnie oświeć i powiedz mi od czego. Skoro jem to samo i tyle samo co przed lekami, a ruszam się więcej nawet. Więc? SSRI nie obniżają apetytu, tylko na początku brania. Ponadto poczytaj temat Lexapro (Elicea) i zobacz ile osób po tym przytyło.

 

 

Balbina^^ bo wy strasznie uparte jesteście ;p Musi być troche mieska zeby było za co chwycić ,a nie same kości ;)

Jak twojemu facetowi to nie przeszkadza to ja nie widze problemu zostać na tej wadze ;)

W dupie mam te mięsko, ja zawsze byłam szczupła i taka chcę zostać :-| Jemu to nie przeszkadza, ale mi tak. A chłopaka mam takiego że nawet jakbym przytyła 50kg to on i tak powie że jest dobrze. Więc nim się nie sugeruję. Ważne, że ja się żle czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K.urwa ta obniżaja apetyt na 2 tygodnie pożniej już jemy normalnie .Retencja wody +odkładajacy się tłuszcz 8 kg włala !

 

"Jak ktos przytyl z 54 na 62 kg to na 100 % nie od jedzenia SSRI" wyjdz i zamknij za soba drzwi :smile:

Tłumacze Ci dlaczego tak jest ,a Ty dalej swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspertem nie jestem, ale musze zgodzić się z Balbina^^.

 

Zaczęłam brac ssri początkiem roku i waga sama leciała w dół, co mnie niezmiernie cieszyło, cichy były luźniejsze, aż nagle... zaczęłam tyć...

 

Z 15 lat temu nie chciałam nigdy przekroczyc 60 kilo, jak przekroczyłam to sobie powiedziałam, że nie przekroczę 70, a 2 dni temu staję na wagę i co? 70,80 kg :shock: miałam okres, więc myslałam, ze to dlatego... dziś weszłam ponownie, a tu to samo.

 

 

ps. może nie na temat, ale akurat mi sie przypomniało. Od roku zauważyłam, ze mam coraz krótsze miesiączki. Najpierw mnie to cieszyło, ale teraz mnie przeraża, bo dostałam ostatnio w środę i w piatek było juz po. Może to byc wpływ leków? Zapominam pytac lekarza przy wizycie o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedz mu ,ze podejrzewasz u siebie hiperprolaktynemie spowodowaną lekami ,wymienisz objawy i wsioo ;) Choć ja bym zrobił prywatnie są dwa badania zwykłe 15 zł i po mtc też 15 zł więc niema drogo.A i zrob te dwa zwykłe i po mtc(dają Ci tabletke i po godzinie dopiero pobiora krew do badania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To może mnie oświeć i powiedz mi od czego. Skoro jem to samo i tyle samo co przed lekami, a ruszam się więcej nawet. Więc? SSRI nie obniżają apetytu, tylko na początku brania. Ponadto poczytaj temat Lexapro (Elicea) i zobacz ile osób po tym przytyło.

 

poczytalam i znalazlam jedna osobe na 60 stron.

escitalopram, w przeciwienstwie do innych SSRI moze zmniejszac metabolizm, ale NIE MUSI. zalezy od organizmu. po prostu masz pecha.

wody w organizmie na pewno nie zatrzymuje, a prolaktyne, owszem podwyzsza, ale bardzo znikomo i na ogól nie powoduje to jakichs szczególnych dzialan niepozadanych np w postaci tycia albo rosniecia piersi..

Jednak kazdy organizm jest inny. Zawsze jest prawdopodobienstwo stac sie wyjątkiem od reguly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- koniec z jedzeniem po 19,

- jedz mniej,

- jedz regularnie,

- cwicz regularnie,

 

...bla bla bla...

 

Pytam po co sie tak katowac ? Wystarczy wykluczyc z diety cukier i weglowodany proste (ziemniaki, makarony, bialy chleb etc) a odrazu waga spada. Mozna sie opychac do oporu, a i tak bedzie efekt.

 

Na prawde to polecam. Stosuje to u siebie.

 

Zamiast ziemniakow - kasza gryczana, ciemny ryz.

Zamiast bialego chleba - chleb/bulki zytnie na zakwasie lub pieczywa orkiszowe.

Zamiast zwyklych makaronow... niestety nie ma zamiennikow - jest makaron sojowy, ale to paskudztwo.

 

Nie ma bata, zeby przy tym nie schudnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamaliście mnie, szczerze mówiąc.

Nie dość, że gówno mi ta elicea daje, to jeszcze mam po tym przytyć... Chociaż z drugiej strony, jako, że jestem osobą z ed, o cyzm moja psychiatra wie, chyba nie byłaby na tyle głupia, żeby przepisywać mi lek, po któym zatrzymuje się woda/wzmaga apetyt etc? Sama nie wiem, 16. wizyta, zapytam napewno.

Co nie zmienia faktu, że zaczynam się pilnować. Tak na serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamaliście mnie, szczerze mówiąc.

Nie dość, że gówno mi ta elicea daje, to jeszcze mam po tym przytyć... Chociaż z drugiej strony, jako, że jestem osobą z ed, o cyzm moja psychiatra wie, chyba nie byłaby na tyle głupia, żeby przepisywać mi lek, po któym zatrzymuje się woda/wzmaga apetyt etc? Sama nie wiem, 16. wizyta, zapytam napewno.

Co nie zmienia faktu, że zaczynam się pilnować. Tak na serio.

 

Sam fakt, że katuje Cię tym samym lekiem, skoro nie widać efektu to trochę dziwnę. Ostatni lekarz z westchnieniem zapisał mi sertralinę, czy będzie działać. Okazało się, że jest ok.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×