Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Po olanzapinie przytyłem 20 kilo w 2 około dwa miesiące. Potem z nerwów żarłem dużo , mając do tego depresje i inne objawy , które sprawiły , że nie prowadziłem aktywnego trybu życia co zaskutkowało tym że po półtora roku od olanzapiny ważyłem ponad 40 kg więcej niż na początku. Ciągle mam potworne problemy z mobilizacją sił do działania , więc w czarnych barwach przedstawia się moje chudnięcie, ale byłem u dietetyka i próbuję zrzucić ten tłuszcz. Dietetyczka powiedziała , że około dwóch lat mi zajmie wrócenie do normalnej wagi , jeśli wszystko dobrze pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Was, ale mnie to załamuje.

Może to próżne, ale jestem przeczulona na punkcie mojej figury, bo to jedyne z czego czerpię pewność siebie. Z każdym kolejnym kilogramem popadam w dół. Dlatego strasznie pilnuję aby nie przekraczać rozmiaru 38, a dziś okazało się... że w jeansy 38 ledwo się wbijam (dodam, że tylko jedne mam 38, reszta to 36 :-| ). Koszmar, nawet nie mam się w co już ubrać. Jest żle.

Co z tym zrobić ??!! Może ja przesadzam, może to próżność, ale dla mnie to ważne... :-|

Niezbyt zresztą patrzę na kilogramy, ja się orientuję w centymetrach. Najgorsze jest to, że w cyckach jak miałam 90cm tak mam, a w talii miałam 63cm- już mam 75cm (!!!!!!!), natomiast biodra z 89cm skoczyły na 95cm. Ja pierd*olę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Was, ale mnie to załamuje.

Może to próżne, ale jestem przeczulona na punkcie mojej figury, bo to jedyne z czego czerpię pewność siebie. Z każdym kolejnym kilogramem popadam w dół. Dlatego strasznie pilnuję aby nie przekraczać rozmiaru 38, a dziś okazało się... że w jeansy 38 ledwo się wbijam (dodam, że tylko jedne mam 38, reszta to 36 :-| ). Koszmar, nawet nie mam się w co już ubrać. Jest żle.

Co z tym zrobić ??!! Może ja przesadzam, może to próżność, ale dla mnie to ważne... :-|

Niezbyt zresztą patrzę na kilogramy, ja się orientuję w centymetrach. Najgorsze jest to, że w cyckach jak miałam 90cm tak mam, a w talii miałam 63cm- już mam 75cm (!!!!!!!), natomiast biodra z 89cm skoczyły na 95cm. Ja pierd*olę.

 

1- koniec z jedzeniem po 19.00

2- jedz regularnie, nie podjadaj

3- jedz troszkę mniej niż dotychczas

4- enjoy :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- koniec z jedzeniem po 19.00

2- jedz regularnie, nie podjadaj

3- jedz troszkę mniej niż dotychczas

4- enjoy :smile:

 

Czy to oznacza że za 10 minut kończy mi się czas?! :-|

;)

U mnie się tak nie da bo mój chłop często póżno wraca z pracy i jemy razem.

Zresztą, ja nie umiem tak jeść o stałych godzinach. Raz tak jadłam przez trzy miesiące (u teściów) i wtedy przytyłam też sporo :? A jak jadłam mało ale często to nie tyłam. A teraz właśnie popołudniu pierwszy posiłek i potem kolacja. Postaram się jeść śniadanie a potem jakiś może obiad... Ech... Najczęściej tylko kolację gotuję albo jem w fast foodach. A mniej się nie da już jeść.

 

Mam Asertin :yeah: i zapłaciłam niecałe 10 zł :D

 

Wow, jak to zrobiłaś? Ja za Asertin płaciłam jakieś 50zł! Zresztą za Depralin też tyle płacę.

Jaką dostałaś dawkę? Ja brałam 100mg.

 

Co do odchudzania, kumpel zrzucił ponad 10 kg tylko dlatego, że przestał jeść po 18.00... ;)

Ale może to też zależy od wagi wyjściowej. Komuś kto ma np 180cm i waży 100kg łatwiej jest zrzucić 10kg niż komuś kto ma te 180cm i waży 70kg.

 

Chojrakowa- a Elicea to też Escitalopram, ja pięknie na nim tyję, a mój psych też mi obiecywał że nie utyję! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do godziny ostatniego posiłku to czytałem różne opinie. Przedział do godziny 20 maksymalnie. Ale zdecydowana większość mówi o godzinie 18. Ja tam sobie dodałem godzinkę i jest ok. Prawdopodobnie nawet żadnych diet nie musisz stosować. Wystarczy, że będziesz jeść rano więcej i wieczorem ok. 18,19 ostatni posiłek. Na tym powinno Ci coś zejść. Gdyby było mało, to możesz troszkę zmniejszyć porcję. Tylko nie rób wszystkiego na raz. Im wolniej, tym lepiej ;) U mnie to naprawdę zadziałało. Zeszło mi 8 kg beż żadnych diet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balbina^^, A kto Ci wypisywał te recepty? Powinnaś mieć na nich ''P'' i wtedy masz leki refundowane. Np. Zotral, odpowiednik Asertinu - normalna cena na opakowaniu to 30 zł, ja płaciłem 6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chojrakowa- a Elicea to też Escitalopram, ja pięknie na nim tyję, a mój psych też mi obiecywał że nie utyję! :evil:

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

to ja też napewno przytyłam, widzę to w lustrze, wagi nie mam, bo schowana, ojezu, teraz to zaczynam siać panikę.

A ile bierzesz tego?

Umrę, jak jeszcze przytyję to umrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Wy możecie straszyć osobe chorą na anoreksje, ze przytyje od leku??!!

Chojrakowa, prosze Cie bierz to lekarstwo, to naprawde dla Twojego dobra!!

W ogóle nie powinnas nawet wchodzić na takie tematy. Znajdź sobie dobrago lekarza i sie go słuchaj a wszystko bedzie dobrze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa,

 

A coz to za problem ? 5x w tygodniu po 45 minut cwiczenia aerobowego w zakresie pulsu 120-150 maximum + zarzucic jakas dobra L-karnityne i w 2-3 miechy mozna spalic z 5-8 kg tluszczu, rzezbiac sylwetke.

 

Cwiczenia aerobowe to np jazda na rowerku czy orbitrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"1- koniec z jedzeniem po 19.00" :lol::lol::lol: prosze Cie

mit starych bab z 15 wieku

 

Nie mit starych bab, tylko najświętsza prawda w dietetyce :roll:

I to nie ja sobie wymyśliłem ,tylko badania od wieki wieków to potwierdzają. Zresztą u mnie to się sprawdziło. I nie tylko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczę jak mogę, a niewiele mogę, ze względu na rozpieprzone stawy biodrowe.

Po ostatnim maratonie do dziś zdycham...

Szczerze to napędziliście mi strachu tą eliceą, czułam, że przytyłam, ale nie choruje na ed od dziś, żeby nie wiedzieć, że to, że to cuzję to jeszcze za mało, żeby tak było o tu trach... Tylko się powiesić :-| No nieskładnie to napisałam, ale trochę panikuje.

 

Apropo - jeśli chodzi o ed, to nie wiem, gdzie jestem, gdzieś miedzy anoreksją a bulimią, na drugim końcu wszechświata od normalności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najświetsza prawda ,ale chyba w bravo girls :lol:

 

Ten mit wziął się stąd, że jeżeli nie będzie się jadło po 18, to automatycznie zmniejszy się liczba dostarczanych kalorii, a że większość osób, szczególnie kobiet nic nie je rano, tylko obiad a później się obżera wieczorem, więc jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś w ten sposób schudnie, będzie to po prostu głodówka. Równie dobrze można wymyślić, żeby nie jeść np. po 15:38.

Jak już to predzej bym się skłonił do powiedzonka nie jedz wieczorem węglowodanów ,a jedzonko z dużą ilościa białka np. tuńczyk.

Ta pomogło :roll:

 

 

 

http://www.sfd.pl/PRZEMIANY_CUKR%C3%93W-t152809.html

http://sensei.pl/article/2/27,Czy-jedzenie-po-18-powoduje-tycie--.html

Przeczytaj sobie ;)

Wyślij mi te twoje naukowe artykuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa,

nie wierze, że przytyłaś, na pewno sobie film wkręcasz.

Poza tym elicea nalezy do SSRI a sa to leki generalnie ZMNIEJSZAJĄCE apetyt, na ogól sie po nich chudnie, ale kazdy organizm jest inny. Mysle że jesli ktos przytyl po eliceii to dlatego ze depresja troche ustąpila i po prostu dzyskał ochote do zycia i do jedzenia.

Przytyc można od trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i od neuroleptyków.

A juz na pewno elicea sama z siebie nie spowoduje że przytyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×