Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie po lekach samych się nie tyje, bo taka tabletka ma mało kalorii. Co najwyżej może zwiększyć apetyt albo może zatrzymać wodę w organizmie tak jak tabletki hormonalne? Nie wiem. Bierzesz leki-> masz lepszy nastrój-> masz lepszy nastrój-> jesz. Proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie po lekach samych się nie tyje, bo taka tabletka ma mało kalorii. Co najwyżej może zwiększyć apetyt albo może zatrzymać wodę w organizmie tak jak tabletki hormonalne? Nie wiem. Bierzesz leki-> masz lepszy nastrój-> masz lepszy nastrój-> jesz. Proste ;)

Niestety ale tak nie jest. Te prochy wpływają na hormony(nie wiem jak ) i tyje się mimo zmniejszenia ilości jedzenia. Wiem sama po sobie. Na anafranilu mam takie momenty ,że przybywa mi kilogramów od samego powietrza. Teraz jem dosłownie 1/4 tego co kiedyś żeby waga była w miarę zadowalająca. Miałam kiedyś przygodę z lerivonem i on faktycznie zwiększał znacznie apetyt. Po odstawieniu szybko udało mi się wrócić do normalnej wagi, bez większych wyrzeczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika

Różnie, ale zmniejszyłam sobie anafranil do połówki. To trochę za mało, ale w ten sposób walczę ze skutkami ubocznymi. Właśnie między innymi po to , żeby latem po ludzku wyglądać:) Na forum zaglądam regularnie, tylko już mi się pisać za bardzo nie chce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173,

Różnie powiadasz/?

U mnie jakby gorzej. Właśnie siedzę i ryczę, często tak mam ostatnio. Czuje sie bardzo samotnie. W ogóle do d.upy. Mam napięcia, brak motywacji do czegokolwiek..........nie wiem ile jeszcze tak pociągnę. Martwię się o siebie..............

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja nie biorę zadnych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Współczuję . Może jednak powinnaś się jakąś farmakologią wesprzeć? Wiem ,że terapia dużo może pomóc, ale jak ma się w mózgu chemię rozstrojoną to nie tak łatwo się bez leków obejść. Ile czasu Ty już chodzisz na terapię?

Ja nie mam stanów depresyjnych na szczęście , tylko sam lęk większy i napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam już różne leki, również seroxat, i cale szczęście po nim chudłam... chudłam bo dowalili mi mianserynę czyli lerivon i zaczęłam tyć, normalnie czułam, że mam większą ochotę na wszystko, szczególnie na słodkie. Odstawiłam, niestety to co przybyło nie spadło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gimnastykowanie ma zawsze sens :D

ja również chudłam po lekach, teraz kiedy mam przerwę w braniu - niestety przybrałam i to z bonusem. wynika z tego, że w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. poza tym "coś za coś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przytylam 20 kg .Ale to bardziej od choroby niż leków.Jak się przez pol roku leży w łóżku,ma się rozregulowany rytm i jes się tylko w nocy (delicje,frytki,i ptasie mleczka) to cóż się dziwic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, poprawa samopoczucia osiągnięta, część problemów załątwiona. Poza jednym - tycie. Nie dość, że sam mam od zawsze problem z jedzeniem (na zmianę tycie i chudnięcie po 15 kg w dwa miesiące ( :mrgreen: ), to jeszcze leki (zwłaszcza Depakine) zwiększają mi apetyt. A do tego jak żrę to mnie jeszcze trądzik atakuje :why:

 

Peem więc tak - biorę wenlafaksynę 150mg, Rispolept 2mg i Deapkine 150 mg (i prawdopodobnie będzię odstawiona jednak) - co tu można zrobić, żeby zmniejszyć ssanie? Wiem, że np. fluoksetyna zmniejsza apetyt, a do tego jeszcze mam trochę depresję - może dodać fluo do wenli? Albo może coś innego?

 

Nigdy nie traktowałem sprawy wagi pierwszoplanowo w kontekście psychotropów, dopóki nie zmniejszyły się te większe problemy. Teraz tycie jest poważną plamą na moim samopoczuciu - bo prostu jak jestem zbyt gruby i pryszczaty, jak mam się czuć dobrze?

 

Jak więc pozbyć się apetytowego problemu i zacząć wreszcie jest racjonalnie, jak człowiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, niestety leki tak działają, jedni po nich tyją, drudzy chudną. Oprócz jakiejś racjonalnej diety, w sensie kontrolowania się w tym co się je oraz jakiś ruch (rower, basen itp), nic innego nie poradzisz na to. Po odstawieniu leków organizm powinien sam wrócić do poprzednich rozmiarów.

 

Ja akurat mam szczęście, że nie tyję, ale moja koleżanka przytyła masakrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie kombinacja fluoxetyna z reboxetyna dzialala dobrze,zmniejszala apetyt,schudlam troche,poza tym pobudzal mnie ten zestaw,wreszcie nie czulam tej potwornej sennosci,po edronaxsie poprawila mi sie koncentracja,z ktora mialam spore problemy i nic innego na to nie dzialalalo.

 

Kiedys pytalam lekarza,to czy mozna dodac do wenlafaxyny,ktora wtedy bralam,wlasnie fluo to doktor sie nie zgodzil,pewnie sie bal zespolu serotoninowego,chcialam dolozyc fluo,bo wenla mnie troche za bardzo uspokajala(o dziwo ,bo wiekszosc wenla pobudza)fluo.miala mnie bardziej pobudzic,aje jej wtedy nie dostalam niestety

 

Jednakowoz ,jak odstawisz (chyba juz odstawiles,z tego co pisales)apetyt powinien sie zmniejszyc,pisales jeszcze,ze odstawiles tegretol

 

W takiej sytuacji moze jednak lekarz przepisze Tobie lamitrin,mimo,ze nie ma znim doswiadczenia, moze Topamax-ktory jest jednak jeszcze malo znany lub jakis neuroleptyk-niektore stabilizuja nastroj.przepraszam znowu sie wymadrzam,mam nadzieje ,ze Cie ta moja pisanina nie wkurza?

 

Rispolept moze zwiekszac apetyt,ale skoro tak dobrze sie po nim czujesz to nie ma sensu odstawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

zależy, czy ktoś jest podatny na euforię po leku i rzuca się, szczególnie na slodkie, czy potrafi zachować umiar i w tym momencie leczenia trzymać zdrowe odżywianie.

Dodatkowo polecam l carnitynę 500 mg 3 dziennie przed posiłkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×