Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak miłości w dzieciństwie emocjonalnym bagażem na całeŻyci


Rekomendowane odpowiedzi

mark123, czyli jesteś podporządkowany matce całkowicie.

Decydujesz samodzielnie w jakiś sprawach w ogóle?

W większości przypadków nie. W niektórych sprawach po prostu nie umiem zdecydować samodzielnie, a w niektórych nie chcę się narażać na prawdopodobieństwo konfliktu.

 

-- 07 sie 2013, 21:33:15 --

 

U mnie w domu w aspekcie ogólnym, to silniejszą pozycję ma ojciec, ale sekrety przed nim mogą mieć z matką i czasem miewałem. Przyzwyczaiłem się tak, bo czasami trudno przewidzieć, czy ojciec się zezłości, czy nie. A żeby robić coś bez zgody matki, no to musiałbym nie być leniem i być chociaż trochę samodzielny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, nie sądzę, by chodziło o Twoje lenistwo. Bardziej prawdopodobne (lub wręcz pewne) są skutki bycia DDA. I z ich powodu warto, byś wybrał się na terapię!

Może trudno Ci to dostrzec w swojej obecnej sytuacji, ale warto walczyć o siebie!!!

Możliwe, że jednak lenistwo, bo matka mnie przez życie zawsze odkąd pamiętam "prowadziła za rękę" i teraz mi się nie chce nic konkretnego robić. Czy za czasów, kiedy ojciec się awanturował też tak robiła, to tego nie wiem. Ale jeśli tak, to miałem wtedy całkiem sprzeczne postawy rodziców.

Tak w ogóle, to z tego co czytam internet, to jestem chyba rekordzistą w niskiej samodzielności i zaradności życiowej jako osoba z cechami DDA.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, trudno, byś miał warunki do nauczenia się zaradności i samodzielności, skoro życie rodzinne kręciło się wokół problemu alkoholowego ojca. :roll: To nie są warunki do prawidłowego rozwoju, do bezproblemowego dorastania! :-|

 

Co by się musiało stać, byś sam się wybrał na terapię dla DDA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, z tego co opisujesz zmagasz się z potężna dystymia , musisz sobie zdać z tego sprawe bo w przeciwnym razie może być coraz gorzej. Dobrze że zdajesz sobie z tego sprawę jednak to nie wystarczy , musisz kiedyś przerwać to błędne koło i zacząć żyć zupelnie inaczej,porzucić stare schematy , które mówią Ci że nie nadajesz się do niczego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechęć do [...] mierzenia się z negatywnymi emocjami

nie nazwalabym tego lenistwem

No może to drugie nie podlega tak ściśle pod lenistwo, no ale to pierwsze już tak.

Zamknales się w tym schemacie i w nim czujesz się bezpiecznie , boisz się zmierzyć ze swoimi demonami przeszlosci , dobrze że przyznajesz się do tego ,myślę że w pewnym momencie poczynisz pewne kroki by pójść na terapie i zechcesz zmienić swoje negatywne podejście do siebie , bo nie sądzę że dobrze się czujesz obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli to wszystko przez (jak to sam okreslasz) NIECHEC. jak myslisz skad ona sie bierze?

Pisząc to pierwsze, miałem na myśli niechęć do wysiłku. No bo unikanie wysiłku, to chodzenie po najmniejszej linii oporu, na łatwiznę. Bierze się ona u mnie chyba częściowo z mojego głupiego charakteru, a częściowo może z powodu tego, że matka mnie odkąd pamiętam we wszystkim wyręczała i się przyzwyczaiłem, że nie muszę nic robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a częściowo może z powodu tego, że matka mnie odkąd pamiętam we wszystkim wyręczała i się przyzwyczaiłem, że nie muszę nic robić.

a wiesz ze przyzwyczajenia mozna zmieniac? (i co moze teraz jeszcze wrocimy do punktu wyjscia bo mi odpowiesz 'wiem ale jestem na to zbyt leniwy'?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×