Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Lit bardzo ma wpływ na serce i wymaga kontroli ekg nawet bardziej niż tlpd. W połączeniu z tlpd może być bardzo kiepsko.  Miałem dodany do amitryptyliny to pół dnia częstoskurcz trzymał. Tylko nie bardzo rozumiem jego działanie, jak ma działać w depresji. Gdy zażyłem to furia była na okrągło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chorujacy napisał:

Lit bardzo ma wpływ na serce i wymaga kontroli ekg nawet bardziej niż tlpd. W połączeniu z tlpd może być bardzo kiepsko.  Miałem dodany do amitryptyliny to pół dnia częstoskurcz trzymał. Tylko nie bardzo rozumiem jego działanie, jak ma działać w depresji. Gdy zażyłem to furia była na okrągło. 

 

Najlepsze podsumowanie do lekow antydepresyjnych. Zamiast leczyc deprssje  lub nerwice doprowadzaja czlowieka do furii 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowcie sie jednak czy nie lepiej sprobować zbić lęki czy tez depresje sportem niz lykac te prochy. Ja probowalem wyleczyc swoja depresje na wsYstkie inne sposoby tylko nie sportem. 

Mam tez male ale jednak problemy z sercem biore beta bloker. Jeden z lekarzy zapeoponowal sport ale gdzie tam prosciej lyknac tabletke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do osób, które stosowały ten lek (i najlepiej jakby próbowały też inne)

Czy mieliście takie objawy typu szczękościsk/napięcie mięśni szczęki, problemy poznawcze/z pamięcią?

Jeśli tak to jakbyście porównali te objawy do innych leków, głównie SSRI lub SNRI? Czy ogólnie mieliście więcej uboków niż przy innych lekach?

Czy nie macie wrażenia, że anafranil działa bardziej długofalowo niż leki SSRI/SNRI?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczękościsk i napięcie mięśni to chyba noradrenalina. A z problemów poznawczych to ja mam wrażenie że mi się polepszyło na anafranilu np. zacząłem bardziej zapachy odczuwać i zrobiłem się tyćkę bardziej ogarnięty. Teraz po ponad czterech czy pięciu miesiącach brania nie widzę bym miał więcej uboków niż na ssri. W sytuacjach stresowych suchość w ustach, długo śpię w dzień (to chyba serotonina) no i czasem trudność w dojściu do orgazmu...

Teraz próbuję brać Franciszka z kwasem walproinowym. Narazie jest ok ale bardziej się wypowiem za jakiś miesiąc lub dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 16:50, LewTrocki napisał:

Szczękościsk i napięcie mięśni to chyba noradrenalina. A z problemów poznawczych to ja mam wrażenie że mi się polepszyło na anafranilu np. zacząłem bardziej zapachy odczuwać i zrobiłem się tyćkę bardziej ogarnięty. Teraz po ponad czterech czy pięciu miesiącach brania nie widzę bym miał więcej uboków niż na ssri. W sytuacjach stresowych suchość w ustach, długo śpię w dzień (to chyba serotonina) no i czasem trudność w dojściu do orgazmu...

Teraz próbuję brać Franciszka z kwasem walproinowym. Narazie jest ok ale bardziej się wypowiem za jakiś miesiąc lub dwa

na jakiej dawce anafranilu jesteś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dwa razy wskoczyć na 150 ale uboki mnie masakrują. Senność, coś jakby zespół niespokojnych nóg (nadmiar serotoniny blokuje dopaminę - czy to to?) i kompletna niemożność dojścia co jest bardzo frustrujące. 75mg z kolei to za mało. Stanęło więc na 112,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.od 3 tyg biorę anafranil sr75.

Zaczelam dawke od 1/4 co dwa dni zwiekszalam o 0.25mg.obecnie od dwuch tygodni jestem na dawce 1 tabletki.w drugim tygodniu czulam sie swietnie.zaczynajac 3 tydzien poczulam sie kiepsko powrucily skutki uboczne jak pocenie drżenie rąki i od dwoch dni pluje mnie w sercu. 

Czy to normalne i czy jeszcze poczuje sie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 tyg biore lek anafranil sr 75mg.zaczynajac od dawki 1/4 i co dwa dni zwiekszac o cwiartke teraz obecnie od dwóch tyg jestem na 1 tabletce dziennie.w drugim tyg brania leku czolam sie swietnie.zaczynajac 3 tydzien poczolam sie fatalnie wrocily skutki uboczne pocenie drżenie rąk i trudnosci ze spaniem zwiekszenie natretnych mysli i lęku. 

Od dwoch dni kluje mnie serce

Prosze powiedziec czy poczuje sie jeszcze lepiej czy zmienic lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150mg Klomi, przeciw lekowo raczej slabo dziala moze rzeczywiscie trzeba zmniejszyc dawki o polowe zeby sie lepiej poczuc bo przeciez nie zawsze wiecej znaczy lepiej😆 Ja juz powoli schodze z Ami do 50 mg na dzis dzien za tydzien odstawka. I Klomipramina tez zmniejszona do 75mg, Ludiomil bez zmian 150mg. Nie wiem co Pan Doktor kombinuje chyba chce mnie calkiem zdjac z lekow i zobaczyc jak sobie bede radzil, a przy okazji moze receptory sie wyczula czy cos😉

Lecimy dalej z tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę klomi na NN od 3 miesięcy i faktycznie widać jakąś tam poprawę ale niewystarczającą. planuje zrobić mix, jestem w posiadaniu kilku pudełek fluoksetyny i fluwoksaminy i zastanawiam się którą opcję przetestować najpierw.. jest tu ktoś kto próbował takich wynalazków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gośćjakistam napisał:

Biorę klomi na NN od 3 miesięcy i faktycznie widać jakąś tam poprawę ale niewystarczającą. planuje zrobić mix, jestem w posiadaniu kilku pudełek fluoksetyny i fluwoksaminy i zastanawiam się którą opcję przetestować najpierw.. jest tu ktoś kto próbował takich wynalazków?

 

Samemu tego nie rób. Nawet nie napisałeś jaką dawkę klomi przyjmujesz to tymbardziej nikt ci nie doradzi.

 

A w jakim celu chcesz robić ten miks? Wiesz, że leki nie niwelują całkowicie problemu? Nerwica natręctw to zaburzenie nerwicowe i wymaga psychoterapii, bo natręctwa siedzą w tobie... 

 

Ponadto pamiętaj, że nie jesteś lekarzem i nie wiesz jak są dane leki metabolizowane, czy nie wchodzą ze sobą w groźne interakcje itd, żebyś nie zrobił sobie krzywdy samemu. Takie rzeczy TYLKO lekarz może określać, ale na pewno nikt stąd. Pozdr 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gośćjakistam napisał:

Prosiłem o podzielenie się swoimi doświadczeniami kogoś kto robił takie mixy, a nie o zabawę w rodzica i prawienie banałów

Hold your horses!

 

Chcesz się sam leczyć - Twoja sprawa, eksperymentuj sobie poza forum, bez złotych rad innych użytkowników, bo nikt tu nie jest lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie znalazł tego leku na własną rękę na forach w internecie i nie oznajmił osobie upoważnionej do wystawiania recept że chce go brać to pewnie do tej pory psychiatrzy przepisywali by mi jakiś niedziałający szajs tak jak miało to miejsce do tej pory ale okej, nie było tematu.

Edytowane przez Gośćjakistam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×