Skocz do zawartości
Nerwica.com

Armagedon i przepowiednie końca świata.


Xevoc

Koniec Świata nastąpi w wyniku:  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Koniec Świata nastąpi w wyniku:

    • wojny nuklearnej i użycia broni masowego rażenia
      9
    • zimy nuklearnej spowodowanej użyciem głowic jądrowych
      2
    • zderzenia z meteorytem/asteroidą
      6
    • epidemii superwirusa
      2
    • przebiegunowania Ziemi i klęsk żywiołowych
      1
    • powstania czarnej dziury w akceleratorze cząstek
      0
    • zderzenia naszej galaktyki z galaktyką Andromedy
      1
    • wypalenia się zapasów wodoru na słońcu za 5 mld. lat
      7
    • Wielkiego Krachu
      1
    • Wielkiego Chłodu
      1
    • ingerencji Boskiej opisanej w przepowiedniach Biblijnych
      10


Rekomendowane odpowiedzi

i co z tego maja???

Po pierwsze to zwykły marketing , a po drugie podczas badań udowodniono , że zlękniony lud jest bardzie posłuszny ;) do tego oglądałem wywiad z jednym z naukowców z Nasa który mówił o tym , że żadnego meteorytu nie ma i wyśmiał te zapowiedzi o końcu świata , więc to co się słyszy w mediach lepiej potraktować z przymrużeniem oka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rixaa, w dzisiejszych czasach wszystko stało się biznesem, na rzekomym końcu świata można nieźle zarobić, zwiększyć sprzedaż bo skoro to nasze ostatnie dni to czemu by nie zaszaleć z zakupami. Podobno w USA jest jeszcze więcej reklam odnoszących się do 21.12.2012. No i jest jeszcze cały biznes wydawnictw związanych z końcem świata, sprzedaży ziemi w miejscach gdzie koniec nie dotrze czy bunkrów i innych survivalowych gadżetów.

 

Ja mam nadzieję że koniec świata będzie i nie będę musiał się już więcej męczyć na ziemi ale w niego za bardzo nie wierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zagładę może wywołać wojna, asteroida, wybuch superwulkanu, silna fala grawitacyjna, silny rozbłysk gamma w naszej części galaktyki, wypalenie się wodoru na Słońcu (ale to dopiero za kilka miliardów lat). Co do pozostałych, to i tak wątpię, by wydarzyły się w bardzo bliskiej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że ludzie przejmują się za bardzo wydarzeniami które kreują media ;) a obserwując politykę na świecie jest dużo więcej zagrożeń o których media nie mówią , jak żywność gmo i ... kto chce to znajdzie sam , po co straszyć ludzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bardzo popularne jest przebiegunowanie Ziemii co wywoła katastrofy naturalne, to coś odnośnie Majów

 

Katastrofę mogłoby wywołać gwałtowne przebiegunowanie, ale raczej nic nie wskazuje, by takie miało się wydarzyć. A stopniowe przebiegunowywanie podobno już trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam kompasu to bym zmierzył i się dowiedział czy nie kłamią. Gdzie gwiazda północna jeszcze pamiętam.

mark123 w gazecie czytałem że niektórzy ludzi bunkry sobie robią na armagedon, zbierają zapasy jeden pisze że ma już 1000kg ryżu 300kg soli konserwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"koniec świata" jakiego znamy nie nastąpi z przyczyn kreowanych przez Hoolywood.

To nie będzie superasteroida czy inne superprzebiegunowanie.

Jest PRZERAŻAJĄCY film dokumentalny, okraszony niesamowitą muzyka.

Praktycznie wszystkie zdjęcia są z lotu ptaka, lub satelit. Nie ruszając się z miejsc zamieszkania , nie zdajemy sobie sprawy co się stało z Ziemią.

Każdy powinien ten film zobaczyć.

Mam swój wiek , ale jeszcze nigdy nie widziałem czegoś tak wstrząsającego.

Nie jestem w stanie tego skomentować

 

http://www.filmweb.pl/film/Home+-+S.O.S.+Ziemia!-2009-506848

 

link do filmu w BDB jakości

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel co w tym filmie takiego przerażającego? oglądnąłbym sobie, ale moje łącze nie wytrzyma :roll:

 

-- 27 lis 2012, 19:40 --

 

Media nakrecaja temat w koncu czyms trzeba zyc do tego konca swiata
no właśnie, jednych interesuje co celebrytka nosi pod spodniami, a innych jaki będzie koniec świata ;) temat jak każdy inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu gdyby nie zapowiadali końca świata w roku 1000 to nie byłoby hucznie obchodzonego sylwestra. Ludzi zawsze interesowało kiedy będzie ten koniec i są łasi na wszystkie sugestie, jak ten koniec 21012 nie wypali to trochę sobie poczekamy na następny taki wielki domniemany koniec choć pewnie co niektórzy dopatrzą się jakiś błędów w jego datowaniu i przesuną go parę miesięcy czy lat do przodu.

 

-- 27 lis 2012, 19:53 --

 

w końcu gdyby nie zapowiadali końca świata w roku 1000 to nie byłoby hucznie obchodzonego sylwestra. Ludzi zawsze interesowało kiedy będzie ten koniec i są łasi na wszystkie sugestie, jak ten koniec 21012 nie wypali to trochę sobie poczekamy na następny taki wielki domniemany koniec choć pewnie co niektórzy dopatrzą się jakiś błędów w jego datowaniu i przesuną go parę miesięcy czy lat do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do efektu cieplarnianego, o którym była też mowa w tym filmie, to moim zdaniem jest to proces naturalny, człowiek ma na niego niewielki wpływ.

Kiedyś w jakimś programie mówili, że w dziejach Ziemi, gdy istniało już życia na lądzie zdarzały się okresy, że temperatura globalna była o 4 stopnie wyższa od obecnej. Powodował to efekt cieplarniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten cały efekt cieplarniany rzekomo spowodowany przez przemysł, samochody itd to brednie wymyślone przez lobby proekologiczne, w 90 kilku procentach to naturalne zjawisko które miało wielokrotnie miejsce na ziemi. W XVII wieku miało miejsce tzw małe zlodowacenie zimą cały Bałtyk był zamarznięty i Szwedzi mogli do Polski se na saniach przyjechać i złupić. Z kolei w wieku X nawet w północnej Polsce hodowano z powodzeniem winorośl a odkryta przez wikingów Grenlandia( co znaczy zielona wyspa) była cała w zieleni a nie w lodzie jak dziś.

 

Każdy chce aby ziemia była czysta i możliwie nie skażona ale tez nie popadajmy w skrajności jak przejdzie tzw pakiet klimatyczny to Polska będzie musiała płacić gigantyczne odszkodowania za to że pozyskuje energie głównie z węgla( no też mi się to nie podoba ale w najbliższym czasie innej opcji nie mamy) a to wszystko przez to że paru naukowców przez kogoś sponsorowanych uznało że za katastrofy naturalne i ocieplenie winna jest emisja CO 2. Poza tym dzisiaj największymi trucicielami na świecie są Chiny, Indie i USA. Europa która chce przyjąć tzw pakiet klimatyczny wytwarza znikomą część CO 2 i nawet jej wprowadzenie nie zmieni globalnie emisji Co 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten koniec 21012 nie wypali to trochę sobie poczekamy na następny taki wielki domniemany koniec
autor wątku pisze, że w 2013 będzie następny jak ten nie wypali :D

co do domniemanego efektu cieplarnianego to zastanawia mnie jak to się ma do tego co było jak w dalekiej przeszłości uderzył piorun w las, który się zapalił, a przecież wtedy nie było strażaków (albo przynajmniej nic o nich nie wiemy :D) i taki las palił się tygodniami, aż natrafił na jakiś deszcz tak sadzę bo wystarczy spojrzeć co się dzieje jak obecnie zacznie się palić las to pali się i pali, a nieraz nawet przy dzisiejszej technologii ludzie go muszą gasić tygodniami albo ostatecznie sam zgaśnie dzięki zmianie kierunku wiania wiatru albo deszczowi. Ile to CO z takiego pożaru musiało być wolę sobie nie wyobrażać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w XIX wieku jak wybuchł wulkan Krakatau na terenach dzisiejszej Indonezji to pył pokrył prawie całą ziemie, spowodował że przez kilka lat było chłodniej bo promienie słońca się przez to nie przebijały tak jak zwykle i słońce przybrało dodatkowo zielony odcień.

A lasy to się pewnie przy suszach paliły aż do momentu jakiś większych opadów, zresztą największym emitentem dwutlenki węgla do atmosfery jest woda stanowi 98% jego emisji a czynnik ludzki około 0,25 %.

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/efekt-cieplarniany-to-szkodliwy-mit_81404.html

http://ekoterror.blogspot.com/2009/01/mit-efektu-cieplarnianego.html

http://prawica.net/node/14318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel film bardzi fajny :) gdyby kazdy myslal co dobrego zrobic dla naszej planety napewno zyloby sie lepiej...

 

wogole niby Majowie to przepowiedzieli, a mozna wyczytac, że ich zyjcy krewni zaprzeczaja aby jakis koniec swiata mial nastapic ..

w internecie duzo jest wzmianek za koncem swiata jak i przeciw.

i komu tu wierzyc? :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×