Skocz do zawartości
Nerwica.com

Napoje typu cola


Naive

Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej piję herbatę, bo lubię - czarną, zieloną, czasem jakąś inną.

Potem jest właśnie cola, zawsze zero, bo mi smakuje i psychicznie się lepiej czuję, że nie wypijam pustych kalorii. Czy jest zdrowsza? Zapewne nie, tym bardziej, że do herbaty czarnej czy kawy też używam słodzika, który w większych ilościach jest rakotwórczy.

Dalej kawa, zawsze słodka i z mlekiem, inna już kiepsko działa na żołądek, starość nie radość.

Woda... mineralka... nie lubię, nie sprawia mi to żadnej frajdy, ale rok temu prawie dostałam zawału, bo dużo pracowałam, piłam tylko kawę i herbatę, wieczorem piwko, czasem jakąś colę, redbulla - wszystko albo z kofeiną albo alkoholem - i okazało się, że jestem tak odwodniona, że serce ma problemy z pompowaniem zgęstniałej krwi. Więc pijcie tę mineralkę, chociaż od czasu do czasu.

 

Od coli nie jestem uzalezniona, ale kiedy nie mogę wypić sobie porannej herbatki, czuję się zdecydowanie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie widze powodu do picia napoju, ktory odwadnia, zamiast nawadniac.

 

Piwa też nie widzisz powodu żeby pić? Nawet takiego lepszego, niepasteryzowanego? Chociaż jednej butelki dla smaku? ;)

 

Tez nie widze powodu;)

Wyjatek stanowi DESPERADOS, to sie jeszcze nadaje do picia. A reszta piw absolutnie nie, nie znosze tego smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co, ale tego w ogóle nie można porównać do prawdziwego piwa, to bardziej słabego jabola przypomina. :P

 

No i bardzo dobrze, ze nie mozna go porownac do prawdziwego piwa, bo ja prawdziwego piwa nie znosze, przelknac sie tego nie da bleeeee ;)

 

 

A slabego jabola zupelnie Desperados nie przypomina, przypomina raczej to czym jest tj. piwo z aromatem tequili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czeste odbijenie sie niczym, prosze o odpowiedz

 

Od paru dni dzien w dzien odbija mi sie niczym jakby powietrzem brzuch mnie nie boli lecz gardlo troche piecze bardzo boje sie ze to jakis rufleks czy jak to sie zwie albo tez to sa objawy wrzodow ;(. Bardzo sie boje tez gastroskopi bo slyszalem ze to bardzo nie przyjemnie :(. Czy takie czeste odbijanie a podkreslam odbija mi sie caly dzien nawet jak gadam z kims to mam trudnosc bo caly czas bekam i mam uczucie pelnego brzucha ;<. Moze to tez jest istotne pije dziennie okolo 2l lub 3l pepsi bo strasznie mam duze pragnienie ale takie pragnienie mam od kad pamietam. Czy mam sie obawiac ze to sa wrzody lub rufleks czy takie objawy sa nie grozne ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Ani napoje hipotoniczne (a takim jest zwykła woda), ani hipertoniczne (napoje chłodzące typu coca-cola, soki owocowe, napoje energetyzujące) nie są dobrym rozwiązaniem. Tu jest dosyć dobrze opisany ten temat: http://www.bieganie.com.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=55

 

Najlepszym rozwiązaniem według lekarzy, trenerów i sportowców są izotoniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×