Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja...


Gość czarna roza

Rekomendowane odpowiedzi

Vian, wystawiał uznany artysta (nazwisko pozwolę sobie przemilczeć), również znany poza naszymi granicami, bo wystawiał np. w Nowym Jorku. Oglądam te obrazy, a tam... kolorowe prostokąciki, jakby mój siostrzeniec namalował... Konfuzja, bo nic nie rozumiem. Kręcę się z kieliszkiem, podpytuję jedną osobę, drugą, o co chodzi w tej sztuce, nikt nie umie mi nic powiedzieć. W końcu już trochę wypiłam, zebrałam się na odwagę, uderzyłam do poznanego wcześniej dyrektora tej galerii i mówię "S, słuchaj, ja zaraz idę pogadać z tym artystą, weź mi powiedz o co chodzi w tych obrazach, żebym się nie zbłaźniła, bo ja ich kompletnie nie rozumiem!" A S. się mnie pyta "A co o nich sądzisz?" no to mówię szczerze - "Wiesz, dla mnie to to gówno jest..." A S na to - "I bardzo dobrze! Bo to jest gówno! Tu nie ma nic do rozumienia..."

 

;-)Tez byłam kiedyś na takim wernisażu ze znajomymi. tez wszyscy sie ładnie kręcili, wino kulturalnie z kieliszków a na obrazach kwadraty, trójkąty i tym podobne bzdety. Pan malarz tez znany, również wystawiał i w USA , moa koleżanka do nie podeszła i mówi chyba głupia jestem bo nic nie rozumiem o co chodzi. Popatrzyłam się na nią i mówię obawiam się, że nie ty jedna, odwracamy sie a pan malarz znany zresztą i wystawiający swoje obrazy po całym świecie stoi za nami i wszystko słyszy. Na to ja mówię, ale gdyby się tak zastanowić to widać w nich głębie , popatrzył się tak dziwnie na mnie a ja sie głupio uśmiechnęłam i on tez , ale przynajmniej przedstawił się mi i podła łapkę hihi. Tak to bywa w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka zgadnienia z poetyki to zawiły temat. Zetknęłaś się z tym na studiach. Ja rówież. Wiesz, że laikowi ciężko będzie przewalić "Zarys poetyki". Tutaj nie chodzi o podejście krytycznoliterackie wg Markiewicza czy Miodońskiej-Brookes.

Oczywiście rozpatrując wiersz profesjonalnie z pozycji osoby wykształconej w kierunku, utwór jest bardzo słaby technicznie: zwłaszcza forma i dobór słownictwa, brak logicznej spójności tekstu i niezidentyfikowany adresat (w większej części wiersza "ona", a póżniej nagle niezidentyfikowani "oni/one". Nie do końca jasne jest też przesłanie wiersza. Autorka pyta czy oskarża? Podaje kilka absurdalnych i zbędnych argumentów i tylko jeden bardzo osobisty. Niemniej o tym osobistym dowiadujemy się z późniejszego posta. Wiersz miał być (jak dobrze rozumiem) protestem w obronie życia nienarodzonego i oskarżeniem oponentów.

Autorka uzasadnia, że pisze to, co czuje. Ponieważ napisała, że czuje żal z powodu braku szans na macierzyństwo, spodziewałabym się bardziej intymnych wyznań dotyczących uczuć/przeżyć samego pomiotu lirycznego - kobiety, która nie może i nigdy nie będzie matką. Natomiast ten wiersz jest zwyczajnym, rymującym się manifestem.

 

Ale oczywiście to nie jest forum literackie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974,

Co do smiechu to nie było złosliwe z mojej strony , chodziło mnie raczej o irracjonalne poczucie humoru , co do słuchaczy radio maryja to miałam na mysli target tego radio i to jakiego typu poziom rozmów owi słuchacze prezentują, nie mówie, ze wszyscy ale większość i również skojarzyło mnie się to z zadymami pod sejmem rok temu z krzyżami, pomyślałam sobie po prostu, że ten sam poziom wypowiedzi . Tylko może trochę mniej agresywny. Było to jakby w zakamuflowany sposób powiedziane ,ze ów wiersz jest słaby po prostu. Chyba sama przesadziłam z poziomem abstrakcji .

Czarna Róza nie obrażaj sie tak wiersz był słaby , ale szczery to ze komuś sie chce smiać z wiersza nie oznacza , ze nie docenia twoich uczuć , to sa dwie rózne sprawy a ja nigdzie nie napisałam ,ze nie doceniam tego co czujesz tylko ,ze wiersz wywołuje mój uśmiech. Poza tym na temat twoich odczuć nikt nie napisał nic złego, nikt nie mówił tobie, ze jesteś taka czy owaka tylko ,ze wiersz ci nie wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z "idiotycznych" utworów, ten moim zdaniem przebija wszystko .....

Moskwa

Stanisław Młodożeniec

 

tu-m czy-m ta-m?

tam-tam TAM -

TU-M- -

tam-tam TAM tam-tam-tam TAM

TU-M TU-M

czy-m tam-tam? tam-tam? czy-m tam?

TAM-M? TU-M?

czyli-m tam? -jeżeli-m tam to i tu-m

TUM-TUM

a i tam a i tam - - -

oj-ja JJAJ tam a i tu-m-

to-m i tam i tum

TUM

 

 

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, Słuchaj.....bardziej mi chodziło o treść postu użytkownika Kapsch, po prostu zbulwersowała mnie Jego "pseudo-twórczość".

Znam czarną różę, wiem o dziewczynie trochę, znam Jej sytuację, założyła wątek.......myślę,że rozmowy potoczyły się w kierunku, w którym potoczyć się nie powinny.

I proszę bez off topu.

Ludzie, szanujmy siebie nawzajem :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974,

A to dobrze wiedzieć, bo już tak jakoś się dziwnie poczułam i zaczęłam myśleć, ze może jakaś nad wyraz złośliwa jestem i dopadł mnie wyrzut sumienia i postanowiłam wyjasnić o co mi chodziło:).

 

-- 07 sie 2011, 23:18 --

 

Mad_Scientist,

Ja kiedyś odkryłam kilka prawd filozoficznych i wydawało mnie sie , ze taka mądra jestem min. coś tam o prawie natury i umowach społecznych itp. a później na studiach miałam historię doktryn i się okazało ,ze to wszystko ktoś już odkrył przede mną i to była dopiero przykrość i zawód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buka,

O jakiej tam sztuce i filozofii to raczej o tym co byśmy chcieli wiedzieć i marzyli jacy my mądrzy ludzie a tu lipa bo ktos był juz pierwszy w tej fizyce czy filozofii, no ewentualnie o tym co malarz miał na myśli , ale ja to z koleżanką nie kumata byłam i nie wyłapałam tych trójkątów i kwadratów. Jedyne co mie pociesza to to , że nie byłam w tym sama, wiec za bardzo sie z tłumu nie wybiłam. W sumie do tej pory się zastanawiam dlaczego czerwony kwadrat na białym tle nosił tytuł: Zarząd, zarząd czego firmy, kolka różańcowego czy wszechświata? :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy np. kochaja Chopina, sa tacy ktorzy wola np. Kurylewicza. I moga o tym dyskutowac, ale zaden znajacy sie na rzeczy, nie wymieni w kontekscie tej dyskusji nazwiska Rubik

 

Nie no teraz pojechałaś :)

Co ty chcesz porównać ?

 

Ja proponuję ukończyć dyskusję gdyż może być niezdrowe dla niektórych.

Kończąc od siebie powiem tak :

czarna roza, pisz dalej i ćwicz. Zastanów się jedynie gdzie zamieszczasz to co tworzysz

linka, Odpuść już dziewczynie. Nie przystoi - zwłaszcza Tobie.

marcja, Szacun. Twoja krytyka jest na poziomie ;-)

 

Pozdrawiam. Idę na piwo.

 

No i dyskusja była nie zdrowa dla mnie. Okazuje się że rada moderatorów z paradoxy na czele uznała że należy mi się ostrzeżenie. Nie wiem tylko kiedy paradoxy zdążyła go zauważyć gdyż post wisiał ok 4 minut i został po SŁOWNYM OSTRZEŻENIU natychmiast skasowany a właściwie edytowany.

Swoją drogą to kiedy wy się zbieracie żeby radzić ? Przy tej ilości postów to wręcz nie możliwe. Ale nie dyskutuję dalej. Zastanawiam się jedynie czy za ten tekst również dostanę ostrzeżenie :great:

 

p.s. paradoxy nawet nie staraj mi się udowadniać, że go widziałaś.

Rozumiem, że występujesz w roli kata moderatorów ? Masz przesraną fuchę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesu,wyrażaj się kolego...Trochę kultury,na prawdę... :nono:

 

Nie wzywaj imienia Pana Boga nadaremnie. Trochę taktu kolego.

Poza tym wchodzisz na ten temat i co chcesz udowodnić ? Posta nabić ? :great:

Bo nie bardzo rozumiem co mi chciałeś przekazać swoim marnym postem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×